Koszykówka: PGE Turów - MKS Dąbrowa Górnicza 94:70

RB
Zgorzelczanie mogli świętować kolejny triumf w PLK
Zgorzelczanie mogli świętować kolejny triumf w PLK Grzegorz Lipiec
Trzecie zwycięstwo w sezonie PLK zanotowali gracze PGE Turowa Zgorzelec. Gracze z przygranicznego miasta bez problemów uporali się z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Zgorzelczanie przystąpili do meczu z MKS-em z Kirkiem Archibequem w składzie. Amerykanina zabrakło przed tygodniem w Szczecinie, co kosztowało PGE Turów porażkę 105:107. Jak ważną postacią dla byłych wicemistrzów Polski jest środkowy, pokazał dzisiejszy pojedynek. Rosły zawodnik zdobył 23 punkty, przy ponad 70 proc. skuteczności z gry, znacząco przyczyniając się do wysokiego triumfu gospodarzy.

Podopieczni Mathiasa Fischera zapewnili sobie zwycięstwo właściwie już po pierwszej połowie. W ciągu pierwszych 20 minut zdobyli aż 56 punktów, przy zaledwie 32 gości. Zgorzelczanom wychodziło w ataku praktycznie wszystko, o czym może świadczyć aż osiem celnych trójek.

Goście po przerwie nie byli w stanie znacząco odmienić swojej gry, dlatego PGE Turów spokojnie dowiózł wysokie prowadzenie do końca.

PGE Turów Zgorzelec - MKS Dąbrowa Górnicza 94:70 (22:11, 34:21, 17:16, 21:22)
PGE Turów: Archibeque 23 (1x3), Michalak 13 (3), Borowski 11 (1), Ikovlev 6 (2), Gospodarek 2 - Jackson 10 (2), Carter 10 (2), Kostrzewski 10, Bochno 6 (2), Erves 3, Lichnowski.
MKS: Parzeński 17, Johnson 13 (1), Wilson 11 (1), Pamuła 4, Wołoszyn 3 (1) - Kowalenko 10 (2), Szymański 5, Wieczorek 4 (1), Wołoszyn 3, Piechowicz 2, Gray, Kucharek.

Pozostałe mecze 4. kolejki: TBV Start Lublin - Energa Czarni Słupsk 63:66, Anwil Włocławek - Miasto Szkła Krosno 65:61, Stelmet BC Zielona Góra - King Szczecin 87:81, BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Polpharma Starogard Gdański 65:68, Rosa Radom - Siarka Tarnobrzeg 68:64, Asseco Gdynia - Polfarmex Kutno 73:67 Polski Cukier Toruń - Trefl Sopot 82:59.Środa: PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin (godz. 18.30).