Koszykówka: Ostrovia - Ślęza 58:88, CCC - Pszczółka 51:60

RED, RB
Marissa Kastanek (z piłką) zdobyła w Ostrowie Wlkp. dla Ślęzy 10 oczek
Marissa Kastanek (z piłką) zdobyła w Ostrowie Wlkp. dla Ślęzy 10 oczek Paweł Kucharski
Czwarte spotkanie z rzędu w Basket Lidze Kobiet wygrały zawodniczki Ślęzy Wrocław. Brązowe medalistki mistrzostw Polski pokonały na wyjeździe Ostrovię Ostrów Wlkp. 88:58. Nieudany debiut przed polkowicką publicznością zaliczył z kolei Stefan Svitek. Jego CCC uległo Pszczółce AZS-owi Lublin 51:60

Nadzieję na dobry wynik koszykarki Ostrovii mogły mieć jedynie przez pierwsze dwie kwarty. Dopóki wrocławianki nie zaczęły dobrze bronić i wyprowadzać kontr wynik był w miarę wyrównany. W pierwszej połowie w zespole Ślęzy znakomicie spisywała się Kateryna Rymarenko, która po 20 minutach rywalizacji miała na swoim koniec już 18 punktów. Miejscowe odpowiadały przede wszystkim skuteczną grą Azii Bishop, która aż 16 ze swoich 18 oczek zdobyła przed przerwą.

Po zmianie stron wrocławianki zatrzymały nie tylko Azię Bishop, ale i cały zespół z Ostrowa. Przewaga Ślęzy nie podlegała żadnej dyskusji. Z każdą minutą obrona Ślęzy była coraz lepsza, co przekładało się choćby na straty Ostrovii. W całym meczu koszykarki beniaminka ekstraklasy popełniły ich aż 28, po których żółto-czerwone zdobyły 38 punktów.

Także pozostałe drużynowe statystyki nie pozostawiają złudzeń. Ślęza rzuciła aż 48 punktów spod kosza, przy zaledwie 20 Ostrovii. Punkty po szybkim ataku (23:4) i punkty zmienniczek (36:15) też wypadały korzystniej dla wrocławianek.

Kiepski debiut Svitka

Trzecią porażkę w rozgrywkach odniosły zawodniczki CCC Polkowice. Pomarańczowe przystępowały do tego meczu pod wodzą nowego szkoleniowca - Stefana Svitka. Słowak nie będzie jednak dobrze wspominał pierwszego występu swojej nowej drużyny, bo CCC dość zdecydowanie uległo Pszczółce AZS-owi Lublin.

Uczestniczki Euroligi już po 30 minutach przegrywały 36:45, a kiedy w ostatniej odsłonie rozstrzelała się Tess Madgen zrobiło się nawet 38:54. Gospodynie ambitnie starały się odrobić straty, ale do osiągnięcia lepszego rezultatu zabrakło im czasu. To druga z rzędu porażka polkowiczanek w krajowych rozgrywkach.

- Gratuluję zespołowi z Lublina. Przez większość meczu to goście prowadzili. My popełniliśmy sporo błędów. Dziewczyny były pod presją. Nie trafiały, często z czystych pozycji. Sezon jest długi. Wyciągniemy wnioski z tego meczu i w kolejnych spotkaniach będziemy grać lepiej - powiedział po meczu Svitek.

Ostrovia Ostrów Wlkp. – Ślęza Wrocław 58:88 (17:20, 17:24, 17:21, 7:23)
Ostrovia: Bishop 18, Motyl 13 (1x3), Sosnowska 9 (1), Cebulska 3 (1), Nowicka - Jones 8, Kaczmarek 5 (1), Stępień 2, Ostrowska, Kowalczyk.
Ślęza: Skobel 16 (2x3), Greene 12, Kastanek 10 (1), Zoll-Norman 8, Kaczmarczyk 6 - Rymarenko 24 (1), Śnieżek 5, Sklepowicz 3 (1), Majewska 2, Siemienas 2.

CCC Polkowice – Pszczółka AZS UMCS Lublin 51:60 (12:12, 14:16, 10:17, 15:15)
CCC: V. Musina 8 (1x3), Urbaniak 4, Ortiz 3, Gala 2, Rezan 2 - V. Harrison 16, Boyd 8 (1), Leciejewska 8, Światowska, Idziorek, R. Musina.
Pszczółka: Madgen 20 (4x3), Ugoka 11, Handford 11, Jujka 5 (1), Mistygacz - Dorogobuzowa 8 (2), Szumełda-Krzycka 3, Dobrowolska 2, Kędzierska.

Pozostałe mecze 7. kolejki: Basket 90 Gdynia - PGE MKK Siedlce 71:59, Cosinus Widzew Łódź - Wisła Can-Pack Kraków 64:84, Energa Toruń - Artego Bydgoszcz 72:64, JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - InvestinTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 69:64.

12. Widzew Łódź 7 8 -117

Następna kolejka (9-12.11): Lublin - Łódź, Kraków - Toruń, Bydgoszcz - Sosnowiec, Wrocław - Polkowice (12.11, godz. 17), Gdynia - Ostrów Wlkp., Siedlce - Gorzów Wlkp.

I liga mężczyzn

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - GTK Gliwice 57:72 (14:16, 17:17, 14:23, 12:16)
Zetkama Doral: Bluma 17, Leńczuk 11 (1x3), Weiss 7, Kliniewski 6, Kowalski - Kasiński 12, Oscar-Sanny 2, Grygiel 2, Muskała, Wojciechowski.

Pozostałe mecze 8. kolejki: Biofarm Basket Poznań - ACK UTH Rosa Radom 64:51, Jamalex Polonia 1912 Leszno - GKS Tychy 65:75, Legia Warszawa - Max Elektro Sokół Łańcut 60:65, Noteć Inowrocław - Kotwica Kołobrzeg 75:54, Astoria Bydgoszcz - Pogoń Prudnik 97:86, Znicz Basket Pruszków - AZS AGH Kraków 73:86, SKK Siedlce - Spójnia Stargard Szczeciński 74:75.

I liga kobiet - grupa B

Ślęza II Wrocław - Enea AZS Poznań 66:72 (14:14, 23:23, 14:19, 15:16)
Ślęza: Wdowiuk 20, Jaworska 8 (2), Sklepowicz 8 (1), Zuchora 8, Siemienas - Tyszkiewicz 22 (6), Płaskocińska, Matras, Mączka.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - X-Demon Tęcza Leszno 68:66 (13:16, 11:17, 15:18, 29:15)
MKS MOS: Małaszewska 27 (2x3), Pawlukiewicz 19 (1), Młynarczyk 12 (4), Mach 4, Szubrowska 2 - Rola 4, Bernaś, Boduch, Michniewicz.

Pozostałe mecze 6. kolejki: ŁKS SMS Łódź - Olimpia Wodzisław Śląski 81:32, Pomarańczarnia MUKS Poznań - AZS Politechnika Korona Kraków 65:51, Chrobry Basket Głuchołazy - Basket SMS Aleksandrów Łódzki 67:53.