Koszykówka: Kolejna porażka CCC Polkowice w Eurolidze

PK
Walerija Musina wzbogaciła dorobek polkowiczanek o 10 punktów
Walerija Musina wzbogaciła dorobek polkowiczanek o 10 punktów Piotr Krzyżanowski
Koszykarki CCC Polkowice nie sprostały na wyjeździe Spartakowi Moskwa i poniosły trzecią porażkę w grupie C prestiżowej Euroligi.

O tym, że wygrać w Moskwie będzie piekielnie trudno, przekonaliśmy się już w pierwszej kwarcie. Mistrzynie Polski bardzo źle weszły w to spotkanie i już po 10 minutach przegrywały aż 6:22.

Co prawda w dalszej części polkowiczanki prowadziły wyrównaną rywalizację, ale strat z początku nie udało im się odrobić. Spartak (mistrz Euroligi w latach 2007-2010) mógł sobie pozwolić nawet na niewielkie porażki w III i IV kwarcie.

W ekipie CCC dobrze spisywały się byłe zawodniczki Spartaka Amerykanka Janel McCarville oraz Czarnogórzanka Jelena Skerović, która miała 9 punktów, 8 zbiórek, 7 asyst i 5 przechwytów, ale także 6 strat. Waleczna jak zwykle Australijka Belinda Snell była najskuteczniejszą koszykarką zespołu trenera Jacka Winnickiego (14 pkt i siedem zbiórek). Dodajmy, że zabrakło kontuzjowanej Magdaleny Leciejewskiej.

Spartak Moskwa- CCC Polkowice 67:55 (22:6, 15:15, 16:18, 14:16)