Koszykówka, II liga: Nysa popłynęła. Diduszko show

Paweł Kucharski
Młody Norbert Kulon zagrał w Kłodzku zaledwie 7 minut
Młody Norbert Kulon zagrał w Kłodzku zaledwie 7 minut fot. piotr krzyżanowski
Bardzo dobra gra w pierwszej i ostatniej kwarcie wystarczyła koszykarzom Śląska do zwycięstwa w drugoligowych derbach z Nysą Kłodzko.

Gdy po pierwszej kwarcie przyjezdni z Wrocławia prowadzili już 33:17, mogło się wydawać, że w kolejnych minutach gry Śląsk będzie tylko powiększał przewagę. Tymczasem ambitni gospodarze przed ostatnią ćwiartką przegrywali tylko czterema punktami. Nadzieje na zwycięstwo szybko jednak prysły. Przyjezdni rozpoczęli decydujący fragment gry od wyniku 17:2 i było po sprawie.

Największy udział w zwycięstwie mieli doświadczeni gracze WKS-u: Mirosław Łopatka i Radosław Hyży. Młodsi, jak Nor-bert Kulon czy Tomasz Bodziński, grali bardzo krótko.

Podobny przebieg miał mecz WKK z GTK Gliwice, bowiem po 10 minutach było aż 33:14 dla gospodarzy. Kolejne kwarty należały do rywali, którzy dzielnie odrabiali straty. Skończyło się na sześciu oczkach, ale dwa punkty i tak zostały we Wrocławiu. Kapitalne zawody po raz kolejny rozegrał Bartosz Diduszko, zdobywca 33 punktów. Dla tego zawodnika był to ostatni mecz w barwach WKK. Jego krótkoterminowy kontrakt dobiegł końca i nie można wykluczać, że już wkrótce zagra w ekstraklasowym Śląsku.

Doral Zetkama Nysa Kłodzko - Śląsk Wrocław 65:83 (17:33, 23:12, 16:15, 9:23)
Nysa: Gadomski 17, Kruk 10 (1), Sterenga 10, Józefowicz 9 (3), Lipiński 7, Ulrich 4, Weiss 4, Radwański 2, Zubik 2, Cieśla 0.
Śląsk: Łopatka 25 (1), Hyży 16, Grygiel 14 (2), Kowalski 8 (1), N. Kulon 5, Leszczyński 5, Mroczek-Truskowski 5 (1), Bawolski 3 (1), Bluma 2, Bodziński 0, Płatek 0.

WKK Wrocław - GTK Fluor Britam Gliwice 78:72 (33:14, 19:27, 15:17, 11:14)
WKK: Diduszko 33 (2), Grzeliński 16, Wziętek 13 (4), Dusiło 6, Zuber 5 (1), Józefiak 2, Martyniak 2, Mazur 1, Błaszczyk 0, Bojko 0.

II liga mężczyzn, grupa B
Pozostałe wyniki 7. kolejki: AZS - MKS 84:72, MCKiS - Mickiewicz 71:76, Pogoń - Stal 70:66, HKBS - Alba 69:83, Piotrcovia - Alstom 80:86.