Koszykówka. II liga: Górnik - Śląsk 70:63

RB
19 punktów Wojciecha Jakubiaka nie pomogło Śląskowi
19 punktów Wojciecha Jakubiaka nie pomogło Śląskowi Tomasz Hołod
To był absolutny hit rundy rewanżowej fazy zasadniczej II ligi (grupy D). Górnik Trans.eu Wałbrzych zrewanżował się Śląskowi Wrocław za porażkę w pierwszym meczu obu ekip i pokonał WKS 70:63.

Pojedynek w Wałbrzychu był pierwszym od dziewięciu lat starciem na tym terenie pomiędzy oboma zespołami. Przełożyło się to zresztą na wielkie zainteresowanie kibiców, którzy wykupili wszystkie wejściówki jeszcze przed rozpoczęciem meczu (do hali Aqua-Zdrój przyjechała także grupa fanów z Wrocławia).

Pomimo tego, że sobotnie spotkanie lepiej rozpoczął Śląsk (13:7 w pierwszych minutach), to gospodarze schodzili do szatni przy prowadzeniu 32:25. W trzeciej kwarcie zdołali nawet odskoczyć aż na 17 punktów (48:31), jednak wrocławianie nie dawali za wygraną i na dwie i pół minuty przed końcem meczu doprowadzili do remisu (59:59). Więcej zimnej krwi zachował jednak Górnik, który zrewanżował się przy okazji za porażkę z Kosynierki (WKS triumfował wtedy 69:64).

Śląsk przegrał tym samym pierwszy raz w tym sezonie, kończąc wspaniałą passę 17 zwycięstw z rzędu. Pozostał jednak na fotelu lidera grupy „D”. Górnik ma punkt mniej, przy bilansie 16-2. Pozostałą część grupy pościgowej otwierają Sudety Jelenia Góra z bilansem 13-5.

II liga mężczyzn, grupa D

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Śląsk Wrocław 70:63 (15:15, 17:10, 16:10, 22:28)
Górnik: Niedźwiedzki 22, Niesobski 17 (2x3), Wróbel 9, Glapiński 9 (1), Ratajczak 6 - Kozak 3 (1), Krówczyński 2, Bochenkiewicz 2, Durski.
Śląsk: Jakubiak 19 (3x3), Wilczek 8 (2), Dziewa 4, Krakowczyk 3 (1), Żeleźniak - Musijowski 9, Stawiak 8 , Wysocki 7 (2), Musiał 5 (1), Bożenko, Ratajczak.

Pozostałe mecze 20. kolejki: Muszkieterowie Nowa Sól - Rawia Rawag Rawicz 56:79, Obra Kościan - MKS Otmuchów 73:48, Stal II Ostrów Wlkp. - Sokół Marbo Międzychód 81:62, Energa Drogbruk Kalisz - Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 70:85 (14:18, 12:23, 20:26, 24:18), Sudety Jelenia Góra - Röben Gimbasket Wrocław 82:56 (19:14, 15:18, 25:10, 23:14). Pauza: WKK Wrocław.

I liga mężczyzn

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Kotwica Kołobrzeg 99:65 (26:14, 20:19, 24:19, 29:13)
Zetkama Doral: Bluma 21 (4x3), Wojciechowski 14 (1), Lipiński 14 (2), Leńczuk 10 (2), Kasiński 10 (1) - Oscar-Sanny 12 (1), Kowalski 11 (3), Kliniewski 5, Weiss 2, Muskała, Rogalewski, Poręba.

Pozostałe mecze 18. kolejki: Jamalex Polonia 1912 Leszno - Legia Warszawa 70:90, Biofarm Basket Poznań - SKK Siedlce 93:80, GKS Tychy - Max Elektro Sokół Łańcut 84:86, GTK Gliwice - Pogoń Prudnik 102:71, Astoria Bydgoszcz - Noteć Inowrocław 62:63, AZS AGH Kraków - Spójnia Stargard Szczeciński 72:83, Znicz Basket Pruszków - ACK UTH Rosa II Radom 81:78.