Koszykówka. FutureNet Śląsk Wrocław - SKK Siedlce 121:79

Marta Wrońska
FutureNet Śląsk Wrocław
W meczu 20. kolejki I ligi mężczyzn FutureNet Śląsk Wrocław pewnie pokonał SKK Siedlce 121:79. Trójkolorowi rządzili w każdym aspekcie gry. Aleksander Dziewa zdobył dla WKS-u 38 punktów.

Spotkanie wicelidera tabeli z ostatnią drużyną I ligi koszykówki, nie dostarczyło kibicom zbyt wielu emocji. Śląsk Wrocław był lepszy w każdym aspekcie gry i pokazał swój styl gry.

Początek spotkania należał do wrocławian. Drużyna Radosława Hyżego szybko wypracowała sobie przewagę i kontrolowała przebieg meczu. Przechwyty i trójki Dziewy, napędzały ataki WKS-u. Przyjezdny zespół ratowały jedynie celne rzuty z dystansu. Śląsk Wrocław dziś, to był jednak zespół, który królował pod tablicami. Pierwszą kwartę celną trójką zakończył Norbert Kulon, na tablicy widniał wynik 29:22 dla Trójkolorowych.

W drugiej odsłonie gra nabrała tempa. WKS powiększał swoją przewagę. Koszykarze Śląska popisywali się indywidualnymi akcjami i celnymi rzutami z dystansu. Przeciwnicy mieli problem z przedostaniem się pod kosz Trójkolorowych, próbowali zdobywać punkty z dystansu, ale to nie zawsze im się udawało. Gospodarze schodzili do szatni z 21 punktową przewagą.

Po przerwie fenomenalnym wsadem popisał się najlepszy na boisku Aleksander Dziewa. Koszykarzowi, który dostał ostatnio powołanie do reprezentacji Polski wpadało dziś wszystko. Śląsk zdecydowanie powiększał swoją zdobycz punktową. Przyjezdna drużyna była tłem dla świetnie grających wrocławian. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 96:53 dla WKS-u.

Decydująca odsłona była tylko formalnością. Goście nie potrafili dziś zagrozić, niezwykle dynamicznemu Śląskowi. WKS grał koncertowo, a głównym dyrygentem zespołu był Aleksander Dziewa. Zawodnik zdobył w całym meczu 38 punktów i zebrał 10 piłek.

- Wyszliśmy skoncentrowani na ten mecz, to nie jest proste, kiedy widzimy, że przeciwnik przyjechał do nas ze zmniejszonym składem. Daliśmy z siebie sto procent. Liga jest niezwykle wyrównana i każdy mecz jest ważny. Miałem dziś bardzo dobry dzień i cieszę się, że wiele rzeczy mi wychodziło, czy rzuty za trzy punkty, czy indywidualne akcje. Takie dni się po prostu zdarzają, nie będę z tego powodu robił imprezy - powiedział po spotkaniu Aleksander Dziewa.

FutureNet Śląsk Wrocław - SKK Siedlce 121:79 (29:22, 31:17, 36:14, 25:26)

Śląsk: Dziewa 38, Żeleźniak 20, Kulon 12, Leńczuk 12, Musiał 13, Jakóbczyk 9, Pietras 7, Jarmakowicz 4, Michałek 2, Tomczak 2, Bożenko 2, Michałek 2.
SKK: Wróbel 25, Sadło 13, Janik 9, Sobiło 9, Pabianek 10, Król 8, Kołodziński 5.