Koszykówka. FutureNet Śląsk Wrocław - Górnik Trans.eu Wałbrzych 94:85 (WYNIK, RELACJA)

MW
FutureNet Śląsk Wrocław
W drugim meczu ćwierćfinałowym FutureNet Śląsk Wrocław po raz drugi pokonał Górnik Trans.eu Wałbrzych 94:85. Wrocławianie są już w 2/3 w półfinale I ligi mężczyzn.

Górnik Wałbrzych znów mocno rozpoczął drugi mecz ćwierćfinałowy od wyniku 9:5. Śląsk jednak szybko zneutralizował to zagrożenie i doprowadził do wyrównania. WKS znów królował na lini rzutów z dystansu. Po celnej trójce Norberta Kulona na tablicy widniał wynik 20:11 dla gospodarzy. Pierwszą kwarte podopieczni Radosława Hyżego wygrali 27:17.

W drugiej odsłonie Aleksander Dziewa popisał się celnymi akcjami indywidualnymi. Śląsk spokojnie kontrolował spotkanie i prowadził przewagą 15-punktów. Pod koniec kwarty skuteczność zawiodła wrocławian, a Górnik wykorzystywał niemoc Śląska w ataku. Do szatni gospodarze schodzili z sześciopunktową przewagą.

Po przerwie zawodnik WKS-u Dziewa wykorzystał dwa rzuty osobiste, a Robert Skibniewski celnie za trzy powiększył przewagę Śląska. Czuć było w powietrzu, że wrocławianie za wszelką ocene chcą odskoczyć od przeciwników. Wałbrzyszanie jednak się nie dawali i coraz agresywniej grali w obronie. Piotr Niedźwiedzki w drużynie Górnika walczył pod tablicami, jak lew. W Śląsku znów kapitalne zawody, jak wczoraj grał Krzystof Jakóbczyk, który był niewykle skuteczne za trzy. Przed decydującą odsłoną wrocławianie prowadzili dziewięcioma oczkami.

Ostatnią kwartę Jakóbczyk rozpoczął od celnej trójki dla WKS-u. Obraz gry się nie zmienił, a gospodarze powiększali swoją przewagę. Śląsk pozostaje niepokonaną drużyną na własnym parkiecie w tym sezonie. Stan ćwierćfinałowej rywalizacji na ten moment to 2:0 dla WKS-u. Walka toczy się do trzech zwycięstw.

FutureNet Śląsk Wrocław - Górnik Trans.eu Wałbrzych 94:85 (27:17, 22:26, 27:24, 18:18)

Śląsk: Jakóbczyk 22, Kulon 19, Dziewa 16, Skibniewski 14, Musiał 13, Michałek 5, Leńczuk 3, Tomczak 2.
Górnik: Niedźwiedzki 22, Spała 18, Kruszczyński 16, Wróbel 15, Małecki 7, Glapiński 5 , Der 2.