Koszykówka. Euroliga: Perfumerias - CCC 81:60

RB
Zawodniczki CCC Polkowice (ciemne stroje) wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w Eurolidze Andrzej Banaś
Nie było niespodzianki w 4. kolejce grupy "B" Euroligi. Perfumieras Avenida Salamanka łatwo rozprawił się z CCC Polkowice. Pomarańczowe wciąż nie wygrały w elitarnych rozgrywkach żadnego meczu.

Polkowiczanki, które przyjechały do Hiszpanii już bez Stefana Svitka (zrezygnował z pracy), nawiązały z gospodyniami wyrównaną walkę tylko w pierwszej połowie. Dobrze spisywało się szczególnie trio Valeriya Musina-Marija Rezan-Mariona Ortiz.

Po przerwie nie było już jednak tak kolorowo. Zespół prowadzony przez Sergii Voznyuka (tymczasowo do czasu znalezienia nowego opiekuna) nie był w stanie przeszkodzić rozpędzonym liderkom hiszpańskiej ekstraklasy. Perfumerias za sprawą świetnie dysponowanej Jeleny Milovanović wyraźnie odskoczyło CCC i spokojnie kontrolowało przebieg drugiej połowy.

Polkowiczanki po czterech kolejkach mają zatem komplet porażek, co powoduje, że ich szanse na wyjście z grupy stają się czysto iluzoryczne.

Perfumerias Avenida - CCC Polkowice 81:60 (27:21, 15:17, 17:10, 22:12)
Perfumieras: Milovanović 23 (4x3), Elonu 15, Givens 9, Dominguez 8 (2), Gil 4 -De Souza 14, Miloglav 4, Marginean 4.
CCC: V. Musina 20 (4x3), Rezan 12, Ortiz 11 (1), R. Musina 6, Urbaniak 2 - Harrison 6, Idziorek 3 (1), Leciejewska.

Pozostałe mecze 4. kolejki: UMMC Jekaterynburg - Bourges Basket 81:66 (15:17, 28:14, 18:15, 20:20). Dziś: Nadieżda Orenburg - Uniqua Sopron (godz. 15), Hatay BB - ESBVA-LM (godz. 16).

1. Perfumerias Avenida 4 7 324-263
2. UMMC Jekaterinburg 4 7 308-274
3. Nadieżda Orenburg 3 6 198-152
4. Bourges Basket 4 6 281-292
5. Uniqua Sopron 3 5 228-233
6. ESBVA-LM 3 4 191-207
7. CCC Polkowice 4 4 248-306
8. Hatay BB 3 3 184-235