Koszykówka. Euroliga: CCC - UMMC Jekaterynburg 64:77

RB
Zawodniczki CCC co prawda przegrały z UMMC, ale mogą być zadowolone ze swojej postawy kosz.mkspolkowice.pl
CCC Polkowice pozostaje bez zwycięstwa w grupie B Euroligi. Podopieczne Marosa Kovacika, na otwarcie Nowego Roku, uległy w 7. kolejce zmagań rosyjskiemu UMMC Jekaterynburg 64:77.

Mimo porażki "pomarańczowe" na pewno mogą być zadowolone ze swojej postawy. Ich rywalem był przecież aktualny mistrz Euroligi, posiadający w swoim składzie gwiazdy europejskiego formatu.

Polkowiczanki postawiły się Rosjankom szczególnie w pierwszej połowie, kiedy do przerwy ulegały zaledwie 39:41. W trzeciej odsłonie wyrównana walka trwała mniej więcej do 27 minuty. W ostatnich fragmentach tej kwarty UMMC zdołało odskoczyć na kilka punktów przewagi, a w decydujących 10 minutach Rosjanki przejęły już całkowitą kontrolę nad meczem.

Dyspozycja dolnośląskiego zespołu może jednak cieszyć i jest dobrym prognostykiem przed następnymi spotkaniami w polskiej lidze i w Eurolidze.

Euroliga - grupa B

CCC Polkowice – UMMC Jekaterynburg 64:77 (20:27, 19:14, 12:15, 13:21)
CCC: V. Musina 14 (3x3), Faulkner 14 (1), Ortiz 13, Rezan 10, Leciejewska 6 - Gala 5 (1), Harrison 2, Urbaniak.
UMMC: Griner 21, Taurasi 20 (4x3), Toliver 13 (3), Lyttle 4, Nolan - Toliver 13, Meesseman 9 (1), Baric 6 (1), Torrens 4, Belyakova, Vieru, Cherepanova, Petrakova.

Pozostałe wyniki 7. kolejki: Uniqua Sopron - ESBVA-LM 62:72, Bourges Basket - Hatay BB 68:55, Perfumieras Avenida - Nadieżda 49:64.
1. UMMC Jekaterynburg 7 13 561-466
2. Nadieżda 7 13 446-404
3. Perfumieras Avenida 7 11 504-454
4. ESBVA-LM 7 11 488-488
5. Bourges Basket 7 10 457-470
6. Uniqua Sopron 7 10 490-512
7. Hatay BB 7 9 453-504
8. CCC Polkowice 7 7 421-522