Koszykówka. Energa Czarni - PGE Turów 78:72

Rafał Bajko
Denis Ikovlev był zły po meczu w Słupsku
Denis Ikovlev był zły po meczu w Słupsku Łukasz Capar
Kolejną porażkę w rozgrywkach Polskiej Ligi Koszykówki odnieśli zawodnicy PGE Turowa Zgorzelec. „Czarno-zieloni” ulegli na wyjeździe Enerdze Czarnym Słupsk 72:78.

Podopieczni Matiasa Fischera bardzo źle rozpoczęli to spotkanie. Zgorzelczanie przegrywali po pierwszej kwarcie 13:23, ale gdy na początku następnej kwarty zaliczyli serię punktową 10:0, był remis. Ostatecznie, po trafieniu z dystansu Bartosza Bochno, PGE Turów schodził do szatni na prowadzeniu 38:34.

Wyrównana rywalizacja trwała także w trzecich dziesięciu minutach, kiedy po celnym rzucie za trzy Anthony’ego Goodsa gospodarze zbliżyli się do „czarno-zielonych” na dwa oczka. Za wygraną nie dawali Michał Michalak i Denis Ikovlev, dzięki którym goście wciąż utrzymywali prowadzenie.

Wszystko układało się pomyślnie tylko do ostatnich minut decydującej odsłony. Energa Czarni w ciągu 120 sekund zdobyli 10 punktów z rzędu, podczas gdy zgorzelczanie nie odpowiedzieli ani jednym. Jednym z katów PGE Turowa był Mantas Cesnauskis.

Porażka w Słupsku skomplikowała sytuację zespołu Mathiasa Fischera w walce o awans do ósemki, która wystartuje w play-offach. „Czarno-zieloni” muszą odbudować morale i wrócić do tego, co prezentowali jeszcze kilka tygodni temu. W przeciwnym razie stracą wszystko, na co pracowali przez większość fazy zasadniczej „PLK”.

Polska Liga Koszykówki

Energa Czarni Słupsk - PGE Turów Zgorzelec 78:72 (23:13, 11:25, 22:21, 22:13)
Energa: Ginayard 16, Cesnauskis 13 (2x3), Kravish 12, Lewis 11, Surmacz 9 (1) - Goods 13 (1), Bachynski 4, Seweryn, Dąbrowski.
PGE Turów: Ikovlev 19 (2x3), Michalak 13 (2), Bochno 5 (1), Carter 5 (1), Nikolić 4 - Archibeque 18, Jackson 6, Borowski 2, Gospodarek.

Pozostałe mecze 21. kolejki: King Szczecin - Asseco Gdynia 94:83, Polfarmex Kutno - Anwil Włocławek 88:95, AZS Koszalin - TBV Start Lublin 65:79, Miasto Szkła Krosno - Stelmet BC Zielona Góra 57:75, Polpharma Starogard Gdański - Polski Cukier Toruń 90:73, Siarka Tarnobrzeg - Trefl Sopot 70:79, MKS Dąbrowa Górnicza - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 61:78, King Szczecin - Rosa Radom (wtorek, godz. 18).

II LIIGA MĘŻCZYZN (GRUPA D)

Gracze Śląska Wrocław pokonali w ostatniej, 26. kolejce grupy „D” II ligi Energę Drogbruk Kalisz 92:68 i zapewnili sobie pierwsze miejsce przed rozpoczęciem fazy play-off.

Pierwszym rywalem ekipy duetu trenerskiego Jacek Krzykała-Dominik Tomczyk będzie zespół Polkątów Maximusa Kąty Wrocławskie, który po fazie zasadniczej zajął ósmą lokatę. W pozostałych parach zmierzą się m.in. zespoły Górnika Trans.eu Wałbrzych z Obrą Kościan i Sudetów Jelenia Góra z Röben Gimbasketem Wrocław.

Energa Drogbruk Kalisz - Śląsk Wrocław 68:92 (15:26, 15:23. 19:28, 19:15)
Śląsk: Dziewa 28, Żeleźniak 13 (1x3), Krakowczyk 11 (1), Jakubiak 7, Musijowski 3 - Stawiak 17, Wilczek 9 (1), Musiał 4 (1), Wysocki, Bożenko, Sasik.

Pozostałe wyniki 26. kolejki: Sudety Jelenia Góra - Rawia Rawag Rawicz 81:73 (25:14, 17:21, 13:16, 26:22), Sokół Marbo Międzychód - MKS Otmuchów 77:41, Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie - WKK Wrocław 70:66 (18:17, 15:16, 21:10, 16:23), Stal II Ostrów Wlkp. - Górnik Trans.eu Wałbrzych 65:66 (26:18, 18:9, 7:22, 14:17), Muszkieterowie Nowa Sól - Obra Kościan 74:88.