Koszykówka. Czarny wtorek Śląska. PGE Turów w półfinale Tauron Basket Ligi (ZDJĘCIA)

Rafał Bajko
Vuk Radivojević (z piłką) wspólnie z kolegami może już udać się na wakacje. Śląsk przegrał w serii ćwierćfinałowej z Energą Czarnymi 0:3 Paweł Relikowski
WKS przegrał trzeci mecz ćwierćfinału TBL z Energą Czarnymi 70:85 i zakończył sezon. W półfinale rozgrywek jest już za to PGE Turów, który pokonał na wyjeździe Trefla Sopot 98:73.

Wrocławscy fani liczyli, że ich drużyna po dwóch pechowych porażkach w Słupsku odkuje się na własnym parkiecie i doprowadzi do piątego meczu. Ich oczekiwania okazały się jednak mrzonką, gdyż Energa Czarni pokazali w hali Orbita, że są po prostu dużą lepszą ekipą od Śląska.

Siedemnastokrotni mistrzowie Polski zaliczyli co prawda kilka zrywów, w tym jeden, w którym nadrobili 14 punktów straty w trzeciej kwarcie. To było jednak wszystko na co było stać tego dnia zespół Emila Rajkovicia. Wrocławian pogrążył – po raz kolejny – Jerel Blassingame. Amerykanin kapitalnie prowadził grę swojej drużyny, notując oprócz 19 oczek aż 11 asyst. Innym, cichym bohaterem gości był Mantas Cesnauskis, który zdobywał niezwykle cenne punkty w ważnych momentach spotkania.

Przypomnijmy, że Litwin z polskim paszportem jeszcze kilka miesięcy temu grał w barwach Śląska.

Dla WKS-u obecny sezon dobiegł końca, z kolei Energa Czarni w półfinale TBL zmierzą się z PGE Turowem Zgorzelec. Mistrzowie Polski rozprawili się w trzecim starciu w Sopocie z Treflem, wygrywając 98:73.

Kibice w Trójmieście walkę zobaczyli tak naprawdę tylko w pierwszej połowie, kiedy gospodarze byli w stanie nawiązać wyrównaną rywalizację z podopiecznymi Miodraga Rajkovicia. Gdy po ponad trzech minutach trzeciej kwarty, zgorzelczanie odskoczyli Treflowi na 14 punktów, było po meczu.

Pierwsze mecze półfinału ligi odbędą się w Zgorzelcu za nieco ponad tydzień.

Tauron Basket Liga
ĆWIERĆFINAŁY PLAY-OFF (do trzech zwycięstw). III MECZE
Śląsk Wrocław – Energa Czarni Słupsk 70:85 (18:15, 17:26, 28:21,7:23)
Śląsk: Mladenović 10, Gabiński 10, Wiśniewski 7, Radivojević 6, Ikovlev 4 – Trice 22 (1x3), Dłoniak 9 (1), Kinnard 2, Hyży, Tomaszek.
Energa Czarni: Blassingame 19 (3x3), Eziukwu 13, Nowakowski 11 (3), Shiloh 6 (2), Gruszecki 6 –Cesnauskis 12 (2), Pasalić 10, Mokros 6 (2), Borowski 2.
Stan rywalizacji: 3:0 dla Energi Czarnych. Awans: Energa Czarni.

Trefl Sopot – PGE Turów Zgorzelec 73:98 (25:25, 22:25, 9:24, 17:24)
Trefl: Leończyk 17, Michalak 9 (1x3), Kemp 8, Lydeka 8 (2), Vasiliauskas 6 – Bendzius 17 (2), Stefański 3, Dutkiewicz 3 (1), Sikora 2, Dzierżak, Popović.
PGE Turów: Chyliński 15 (2x3), Taylor 11 (1), Dylewicz 10 (1), Jaramaz 6, Natiażko 5 – Collins 20 (3), Kulig 17 (2), Czyż 12, Jyż 2, Moldoveanu, Gospodarek.
Stan rywalizacji: 3:0 dla PGE Turowa. Awans: PGE Turów.