Koszykarki Ślęzy Wrocław wciąż bez porażki

PK
Najwięcej punktów dla Ślęzy zdobyła Aleksandra Łata - 15
Najwięcej punktów dla Ślęzy zdobyła Aleksandra Łata - 15 Jarosław Jakubczak
Drugi mecz i drugie zwycięstwo. Jak na razie koszykarki Ślęzy udowadniają, że przeskok z drugiej do pierwszej ligi nie stanowi dla nich problemu. W sobotę podopieczne trenera Ingridy Ryng pokonały przed własną publicznością UKS Basket Aleksandrów Łódzki 60:54.

Początek spotkania był wyrównany, ale z upływem czasu inicjatywę przejmowały wrocławianki. W połowie drugiej kwarty wypracowały sobie 11-punktową przewagę (28:17) i wydawało się, że nie będą miały wielkich problemów z odniesieniem zwycięstwa. Po pierwszej połowie Ślęza wygrywała 32:23, jednak po zmianie stron tak łatwo już nie było.

Koszykarki z Aleksandrowa Łódzkiego poprawiły obronę, a nasze miały coraz większe problemy z grą w ataku. Przewaga Ślęzy błyskawicznie topniała i na minutę przed końcem trzeciej kwarty nic już z niej nie zostało. UKS Basket przejął inicjatywę, ale tylko na chwilę. W ostatniej kwarcie prowadzenie zmieniało się trzykrotnie, a kibice byli świadkami gry bardzo emocjonującej, a zarazem nerwowej, w której nie brakowało prostych błędów zawodniczek obu drużyn. Na szczęście w decydujących momentach mniej popełniły ich wrocławianki i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

Najwięcej punktów dla Ślęzy zdobyła tym razem Aleksandra Łata (15, z czego 7 w ostatniej kwarcie). Martyna Mićków, która przed tygodniem w meczu z Ostrovią rzuciła aż 30, w sobotę dołożyła 13, ale zdobywała je głównie z linii wolnych (9/12 za 1, 2/11 z gry).

W innym sobotnim spotkaniu pierwszej ligi grupy B SMS PZKosz Łomianki pokonał AZS UMCS Lublin 69:58. W niedzielę dwa kolejne mecze: Ostrovia Ostrów Wlkp. - AZS Uniwersytet Warszawski oraz MKK Siedlce - JAS FBG Sosnowiec.

Za tydzień rywalem Ślęzy będzie na wyjeździe JAS FBG, który również jest beniaminkiem.

Ślęza Wrocław - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 60:54 (16:13, 16:10, 7:18, 21:13)
Ślęza: Łata 15, Mićków 13, Czmochowska 9, Tajerle 7, Kozera 5, Włodarczyk 4, Bączkowska 3, Koralewska 2, Pelc 2, Kowalczyk 0, Stachnik 0, Sawzdargo 0.