Koszykarki CCC Polkowice zwyciężyły w Rybniku

Marcin Indzierowski
Piotr Krzyżanowski
Koszykarki CCC nie miały żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa w Rybniku. Pomarańczowe pokonały miejscowy Utex ROW 82:40, a wyrównana walka toczyła się w tym spotkaniu przez pierwsze 2 minuty. CCC prowadziło 6:4, a potem popisało się serią punktową 25:2, co szybko pozbawiło mecz jakichkolwiek emocji.

Z bardzo dobrej strony pokazała się Natalija Trofimowa, która do zespołu dołączyła w dniu meczu. Białorusinka z polskim paszportem dobrze spisywała się w ataku (5 asyst, 6 punktów) i obronie. Dobrą dyspozycję zaprezentowała też Amisha Carter, której nawet choroba nie przeszkodziła w zdobyciu 15 punktów i zebraniu 10 piłek.

Wciąż nieskuteczna w ataku była Jene Morris (2/8 z gry), ale Amerykanka nadrobiła to świetną defensywą, powstrzymując czołową snajperkę rybniczanek, Laurie Koehn. Ta zdobyła wprawdzie 12 punktów, ale zdecydowaną większość wtedy, kiedy Morris siedziała na ławce.

Przed przerwą kostkę skręciła Joanna Walich, ale uraz nie jest na tyle poważny, by silna skrzydłowa CCC nie mogła zagrać w następnym spotkaniu, w środę z Liderem Pruszków. Wydarzeniem kolejki były porażki faworytów. Trzecia drużyna poprzedniego sezonu, Energa, poległa w Lesznie. To już druga taka wpadka torunianek. Do sensacji doszło też w Pruszkowie, gdzie miejscowy Lider jednym punktem ograł wicemistrzynie Polski z Gorzowa.

Utex ROW Rybnik - CCC Polkowice 40:82 (6:22, 18:25, 8:19, 8:16)
Utex: Koehn 12 (2), Brown 8, Sukna-rowska 7 (1), McLean 6, Stanek 4, Głocka 2, Harris 1, Semmler 0, Rozwa-dowska 0, Miszkiel 0, Przekop 0.
CCC: Carter 15, Jeziorna 14 (2), Walich 13 (1), Zoll 9 (1), Majewska 8, Pietrzak 7 (1), Trofimowa 6, Babicka 6, Morris 4.

Ford Germaz Ekstraklasa
pozostałe mecze 4. kolejki:
Tęcza Leszno - Energa Toruń 74:67, Widzew Łódź - INEA AZS Poznań 65:63, Odra Brzeg - Wisła Kraków 61:74, Lider Pruszków - AZS Gorzów 72:71, Artego Bydgoszcz - Lotos Gdynia (niedziela, 17).