Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koszmar kierowców na południu Wrocławia. Na nowej linii kolejowej psują się szlabany. Potężne korki

Jarosław Jakubczak
Jarosław Jakubczak
Zakorkowane Jagodno i problemy kierowców po uruchomieniu linii kolejowej z Wrocławia do Świdnicy
Zakorkowane Jagodno i problemy kierowców po uruchomieniu linii kolejowej z Wrocławia do Świdnicy Jarosław Jakubczak
Od wtorkowego przedpołudnia do naszej redakcji dzwonią wściekli kierowcy, którzy utknęli w gigantycznych korkach przed przejazdami kolejowymi na nowej linii z Wrocławia do Świdnicy. Po raz kolejny zepsuły się szlabany.

Na przejeździe kolejowym przy ul. Bardzkiej przestały prawidłowo działać systemy zabezpieczające przejazd pociągu.

- Na sygnalizatorach pulsowało czerwone światło, rogatki dla pieszych i rowerzystów i na jednym pasie ruchu były zamknięte, pozostałe podniesione do góry. Zdezorientowani kierowcy utknęli w ogromnym korku. Żeby wydostać się autem z Jagodna, straciłam ponad 40 minut - relacjonuje mocno zdenerwowana pani Agnieszka.

Awaria szlabanów. Kierowcy w nerwach dzwonili na policję

Pan Andrzej, także nie szczędzi słów zdenerwowania. Nie dosyć, że od początku powstania tej linii co chwilę są kłopoty z szlabanami, to jeszcze jakby tego było mało, we wtorek od rana, kawałek za przejazdem w stronę centrum, jeden pas ruchu zajęli drogowcy.

Kłopoty występowały też na innych przejazdach w mieście na tej linii. Sygnały od czytelników otrzymaliśmy również o nieprawidłowo działających szlabanach między innymi przy ul. Zwycięskiej.

Zdenerwowani kierowcy dzwonili na policję. Około południa patrol pojawił się na chwilę przy przejeździe na Bardzkiej, ale szlabany zaczęły już działać prawidłowo. Korek powoli rozładowywał się.

Wszystkiemu winni są... kierowcy

W tym czasie ekipa techniczna nadal walczyła z usterką w pobliskiej budce, gdzie zainstalowane są urządzenia sterujące systemem bezpieczeństwa na przejeździe.

Przedstawiciele PKP PLK S.A za pośrednictwem mediów tłumaczą mieszkańcom, że wszystkiemu winni są kierowcy, którzy nieprawidłowo zachowują się na przejazdach.

Technicy, którzy usuwali dziś awarię przy Bardzkiej mówili, że po raz kolejny doszło do kolizji zamykającego się szlabanu z autem, które wjechało na przejazd mimo braku możliwości kontynuacji jazdy z powodu korka.

Na przejeździe są wyznaczone czerwone pola, na których zatrzymywać się nie wolno. System działa automatycznie. 16 sekund przed zamknięciem szlabanów, nadawane są sygnały świetlne i dźwiękowe. Dopóki kierowcy nie nauczą się jeździć na przejazdach, takie sytuacje mogą się powtarzać - usłyszeliśmy.

PKP PLK tłumaczy, że urządzenia na przejazdach kolejowo-drogowych na ul. Zwycięskiej i ul. Buforowej we Wrocławiu (linia kolejowa nr 285, Wrocław Główny – Jedlina Zdrój) są sprawne i zapewniają całkowite bezpieczeństwo. Jest jednak jedno "ale". Dzieje się tak przy przestrzeganiu przepisów przez kierowców, rowerzystów i pieszych.

Sytuacja z wtorkowego poranka była związana z uszkodzeniem rogatek przez samochody. Wszystko działo się na ul. Zwycięskiej około godz. 10:00, a na ul. Buforowej ok. godz. 10:20. - Na miejsce natychmiast wezwano serwis techniczny, który przywrócił prawidłowe działanie urządzeń ok. godz. 11:00 na ul. Zwycięskiej i ok. godz. 11:20 na ul. Buforowej. W czasie prac wprowadzone zostały dodatkowe środki bezpieczeństwa, m.in. ograniczenie prędkości pociągów przejeżdżających przez ww. przejazd do 20 km/h - tłumaczy PKP PLK.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska