Nasza Loteria

Koronawirus we Wrocławiu - archiwalne informacje z 26 kwietnia - 8 maja 2020

m
Konrad KozłOwski/Polskapress
Tutaj znajdziesz archiwalne informacje o koronawirusie we Wrocławiu z 26 kwietnia - 8 maja 2020.

Informacje z 6 - 14 kwietnia

Informacje z 15 - 24 kwietnia

Informacje archiwalne z 16 kwietnia - 8 maja 2020

Niedziela, godz. 17.30

Na Dolnym Śląsku są 23 nowe zakażenia koronawirusem. Od rana ministerstwo potwierdziło oficjalnie aż 99 nowych zachorowań w naszym regionie. To najwięcej od początku epidemii. Liczba wszystkich przypadków koronawirusa na Dolnym Śląsku przekroczyła już 2000. Tym razem nowi chorzy pochodzą z Wrocławia i Wałbrzycha oraz powiatów wrocławskiego, oleśnickiego, oławskiego, świdnickiego i lubińskiego.

Transmisja z klasztoru Dominikanów we Wrocławiu

Epidemia koronawirusa to wydarzenie, które przejdzie do historii. Nigdy wcześniej na taką skalę w Polsce nie obowiązywała powszechna izolacja, nigdy nie zarządzano tak rygorystycznych ograniczeń. Oto 20 zdjęć z epidemii we Wrocławiu, które z całą pewnością będą oglądały kolejne pokolenia jako symbol tego, co działo się w mieście. Zobaczcie na kolejnych slajdach - posługuj się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.

Oto 20 zdjęć z epidemii, które przejdą do historii Wrocławia

Niedziela, godz. 10.15

Aż 76 nowych zakażeń koronawirusem pojawiło się na Dolnym Śląsku - poinformowało ministerstwo zdrowia. To najwyższy przyrost spośród wszystkich województw, a jednocześnie jeden z rekordowych na Dolnym Śląsku od początku epidemii. Nowi chorzy pochodzą z Legnicy oraz powiatów oleśnickiego, średzkiego, wołowskiego, wrocławskiego, bolesławieckiego, legnickiego, lwóweckiego i świdnickiego.

Niedziela, godz. 9.30

Aż 46 kolejnych osób z Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie w gminie Oleśnica ma koronawirusa - ustalił portal GazetaWroclawska.pl. To wyniki testów, przeprowadzonych przed kilkoma dniami u 70 podopiecznych i pracowników. Część z nich trafiła do szpitala, część przebywa na kwarantannie w domu pomocy.

Przeczytaj więcej na ten temat

Sobota, godz. 17.30

69-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu jest siedemdziesiątą ofiarą śmiertelną koronawirusa na Dolnym Śląsku.

Sobota, godz. 17.30

Na Dolnym Śląsku jest 14 nowych zakażeń koronawirusem. Chorzy pochodzą z Wrocławia i Legnicy oraz z powiatów jeleniogórskiego, lubińskiego i średzkiego.

Sobota, godz. 13.00

18 maja mogą zostać otwarte ogródki letnie w restauracjach i pubach oraz salony fryzjerskie i kosmetyczne - wynika z zapowiedzi minister rozwoju wicepremier Jadwigi Emilewicz. To kolejny etap łagodzenia obostrzeń w Polsce. Wczoraj był on omawiany na posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

Przeczytaj więcej na ten temat

Sobota, godz. 10.00

Mamy 19 nowych zachorowań na Dolnym Śląsku. Nowe przypadki koronawirusa potwierdzono we Wrocławiu, Wałbrzychu oraz powiatach wrocławskim, wołowskim, polkowickim, świdnickim i ząbkowickim.

Piątek, godz. 19.00

Dwóch pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej "Szóstka" z Wrocławia ma koronawirusa. Zakażeni to około 60-letni mężczyźni konserwatorzy. Jeden z nich ostatni raz był w pracy 29 kwietnia, drugi - 30 kwietnia. Pracowali razem.

Przeczytaj więcej na ten temat

Piątek, godz. 17.30

Dwadzieścia kolejnych osób zmarło w Polsce na koronawirusa - podało Ministerstwo Zdrowia. Wśród ofiar śmiertelnych resort wylicza 79-letnią, 78-letnią i 71-letnią kobiety z Wrocławia, 74-letniego, 85-letniego i 70-letniego mężczyznę z Wrocławia. O części tych zmarłych już wcześniej informowały wrocławskie szpitale i wicemarszałek Dolnego Śląska. Pominęli jednak wiadomości o śmierci trójki wymienionych dziś przez ministerstwo pacjentów. Resort poinformował także o śmierci 89-letniej kobiety ze szpitala w Bolesławcu.

Piątek, godz. 17.30

Są 23 kolejne zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowi chorzy to mieszkańcy Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów wrocławskiego, oleśnickiego, trzebnickiego, ząbkowickiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, jaworskiego i legnickiego.

Piątek, godz. 16.50

Najpopularniejsze wrocławskie targowisko na Dworcu Świebodzkim wznawia swoją działalność od najbliższej niedzieli. Zakupów nie można było na nim robić od połowy marca. Teraz zostanie otwarte, ale w ograniczonym zakresie i zgodnie z wytycznymi sanepidu. Klienci na razie nie kupią tam ubrań czy butów.

Przeczytaj więcej na ten temat

Piątek, godz. 15.50

Dyspozytor legnickiego MPK jest zakażony koronawirusem. Zaraził się od żony, pracującej w ośrodku opieki Niebieski Parasol w Chojnowie - największym obecnie epicentrum koronawirusa na Dolnym Śląsku.

Przeczytaj więcej na ten temat

Piątek, godz. 10.20

Dwie pielęgniarki i jedna pacjentka ze szpitala przy ul. Fieldorfa mają koronawirusa. Pielęgniarki przebywają na kwarantannie, a pacjentka musiała być przewieziona do szpitala przy Koszarowej. Oddział neurologii z pododdziałem udarowym nie przyjmują pacjentów.

Przeczytaj więcej na ten temat

Piątek, godz. 10.20

Już 107 spośród 388 mieszkańców Wrocławia zakażonych koronawirusem wyzdrowiało - wynika z danych wojewody. To 27 procent zakażonych. W większości chodzi o osoby, które koronawirus zaatakował na początku epidemii i które zakażenie przechodziły bezobjawowo lub bardzo łagodnie.

Piątek, godz. 10.00

Na Dolnym Śląsku kolejne 22 osoby mają koronawirusa. To chorzy z Legnicy, Jeleniej Góry oraz powiatów oleśnickiego, średzkiego, bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubińskiego, polkowickiego i świdnickiego.

Piątek, godz. 9.30

11 maja ma zostać otwarta część wrocławskich przedszkoli. Prezydent Jacek Sutryk publicznie zapowiedział wczoraj, że otwarte będą te placówki, w których "jest bardzo duże zapotrzebowanie i presja rodziców, którzy muszą wrócić do pracy". Zupełnie co innego zapisano jednak w oficjalnym zarządzeniu prezydenta, które także wczoraj w imieniu prezydenta podpisała jego zastępczyni, Renata Granowska. Wynika z niego, że nie będzie się liczyło ani zapotrzebowanie, ani presja. A do przedszkoli we Wrocławiu po przerwie związanej z epidemią zostaną przyjęte tylko wybrane dzieci.

Przeczytaj więcej na ten temat

Czwartek, godz. 17.30

Ministerstwo zdrowia oficjalnie potwierdziło śmierć kolejnych 18 osób zakażonych koronawirusem. Są wśród nich 66-letnia kobieta oraz 69-letni mężczyzna z Wrocławia. O śmierci kobiety informowaliśmy już w poniedziałek, o śmierci 69-letniego pacjenta wrocławskie szpitale wcześniej nie informowały.

Czwartek, godz. 17.30

Osiem kolejnych osób na Dolnym Śląsku jest zakażonych koronawirusem. Nowi chorzy pochodzą z Wrocławia i powiatów legnickiego, oleśnickiego, zgorzeleckiego, świdnickiego i wrocławskiego.

Czwartek, godz. 13.30

Już kilkadziesiąt osób, które wyzdrowiały z koronawirusa, oddało osocze krwi we wrocławskim Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Ma być ono podane zakażonym jako lekarstwo. Pierwsza partia osocza została już przekazana do szpitala przy Koszarowej. Wrocławski uniwersytet medyczny prowadzi badania kliniczne, które mają sprawdzić czy osocze rzeczywiście może być dobrym lekiem. Osocze krwi osób, które wyzdrowiały, zawiera przeciwciała i dlatego może pomagać w ich leczeniu. Doniesienia z Chin i Korei Południowej wskazują na to, że ta terapia może być skuteczna. Była już z powodzeniem stosowana w leczeniu chorych zakażonych wirusem Ebola, koronawiusem SARS, a także wirusami grypy i „ptasiej grypy”.

Czwartek, godz. 12.00

W izolatorium w Obornikach Śląskich zmarł 86-letni pacjent zakażony koronawirusem. To trzecia ofiara śmiertelna epidemii w tym izolatorium.

Czwartek, godz. 11.20

Zakażony koronawirusem jest urzędnik Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wojewoda Jarosław Obremski pracuje zdalnie. Osoby, które kontaktowały się z zakażonym "zostały poddane odpowiednim procedurom sanitarno - epidemiologicznym" - czytamy w oficjalnym komunikacie urzędu.

Czwartek, godz. 10.15

Sanepid szuka osób, które między 20 kwietnia a 2 maja robiły zakupy w wiejskim sklepie w miejscowości Moczydlnica Dworska w powiecie wołowskim na Dolnym Śląsku. Osoba pracująca w sklepie jest zakażona koronawirusem. Dlatego wszystkie osoby, które mogły mieć z nią styczność, sanepid prosi teraz o kontakt.

Przeczytaj więcej na ten temat

Czwartek, godz. 10.00

Na Dolnym Śląsku jest 28 nowych chorych - wynika z porannego raportu Ministerstwa Zdrowia. Zakażone osoby pochodzą z Wrocławia oraz powiatów oleśnickiego, wołowskiego, wrocławskiego, bolesławieckiego, lubińskiego i lwóweckiego.

Czwartek, godz. 9.50

Zlikwidowane zostało izolatorium w hotelu Wieniawa we Wrocławiu. Od kilkunastu dni we Wrocławiu funkcjonowały dwa izolatoria - jedno w hotelu, drugie w domu studenckim Ślężak. Większość miejsc w obu izolatoriach była jednak pusta. Dlatego przeniesiono zakwaterowanych w hotelu przy Gajowickiej do akademika. W Wieniawie przebywało 29 osób, a w akademiku nie było nikogo.

Czwartek, godz. 9.40

Zmarł kolejny pacjent szpitala przy Koszarowej. To 74-letni mężczyzna. Miał koronawirusa i "choroby towarzyszące". W tym tygodniu to już ósma osoba, o której śmierci donosi wrocławski szpital zakaźny.

Środa, godz. 22.20

Wybory prezydenckie 10 maja nie odbędą się - wynika z ogłoszonego w środę późnym wieczorem wspólnego oświadczenia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i lidera Porozumienia Jarosława Gowina. W przyszłym tygodniu marszałek Sejmu Elżbieta Witek ma ogłosić nowe wybory, które mają się odbyć w trybie korespondencyjnym. Według Kaczyńskiego i Gowina, to "rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach". W nowych wyborach będzie można zgłaszać nowych kandydatów.

Przeczytaj więcej na ten temat

Środa, godz. 20.50

64-letnia kobieta zmarła na stole operacyjnym w szpitalu wojskowym we Wrocławiu po tym, gdy padła ofiarą wypadku drogowego. Nieoficjalnie: wykrwawiła się na śmierć. Czy mogła przeżyć, gdyby po wypadku karetki z krwawiącą kobietą nie odesłano ze szpitala przy ul. Kamieńskiego do szpitala wojskowego, na drugim końcu miasta? Czy pacjentki nie przyjęto, bo lekarze bali się zakażenia koronawirusem? - Trwa wyjaśnianie sprawy – odpowiada rzecznik urzędu marszałkowskiego Michał Nowakowski.

Środa, godz. 19.40

W przyszłym tygodniu we Wrocławiu po przerwie związanej z epidemią koronawirusa zostaną otwarte pierwsze publiczne żłobki i przedszkola - zapowiedział w środę prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Na pewno nie będą to jednak wszystkie placówki. - Otworzymy te, gdzie jest bardzo duże zapotrzebowanie i presja rodziców, którzy muszą wrócić do pracy. Ile ich będzie i jakie to będą placówki, to jeszcze ustalamy - stwierdził prezydent.

Przeczytaj więcej na ten temat

Środa, godz. 17.40

Jest troje nowych chorych na Dolnym Śląsku. To osoby z powiatów świdnickiego, wołowskiego i bolesławieckiego. Dziś nie potwierdzono ani jednego nowego zakażenia w samym Wrocławiu.

Środa, godz. 15.00

69-letnia kobieta, o której śmierci wczoraj poinformowało Ministerstwo Zdrowia, została przewieziona do szpitala przy ul. Koszarowej z Kliniki Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku przy Wybrzeżu Pasteura. Prawdopodobnie zaraziła się już w trakcie prowadzonej tam terapii.

Przeczytaj więcej na ten temat

Środa, godz. 14.30

W szpitalu zakaźnym przy Koszarowej zmarła dziś kolejna osoba. Tym razem to 78-letnia kobieta. Leżała na oddziale intensywnej opieki medycznej, miała choroby towarzyszące. To druga już dziś informacja o śmierci przy Koszarowej. W poniedziałek szpital poinformował o pięciu śmiertelnych ofiarach zakażenia.

Środa, godz. 13.00

Od 11 maja na Dolnym Śląsku znów będą się odbywały egzaminy na prawo jazdy kategorii B - zdecydował zarząd województwa. - Powoli chcemy przywracać normalność w tym zakresie, oczywiście z zachowaniem należytych środków zabezpieczających. Biorąc pod uwagę popularność kategorii B na prawo jazdy, chcemy zapewnić kandydatom na kierowców możliwie szybki powrót do zdawania egzaminów – mówi Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa. Aby egzaminy mogły się bezpiecznie odbywać, do czasu unormowania sytuacji w kraju, ich liczba w ciągu dnia będzie mniejsza, a ośrodki będą pracować na dwie zmiany. Używane będą także środki zabezpieczające i dezynfekujące pojazdy oraz pomieszczenia, a przed egzaminem zdającemu zostanie zbadana temperatura ciała.

Środa, godz. 10.00

Na Dolnym Śląsku jest 17 nowych zakażeń koronawirusem. Chorzy pochodzą z powiatów bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, jeleniogórskiego, kłodzkiego i legnickiego. Nie ma nowych chorych z Wrocławia.

Środa, godz. 9.25

W szpitalu przy ul. Koszarowej zmarła 62-letnia kobieta zakażona koronawirusem. Zmagała się też z nowotworem. To 62. ofiara śmiertelna epidemii na Dolnym Śląsku i 25. we Wrocławiu

Wtorek, godz. 21.45

Senat podjął uchwałę o odrzuceniu w całości przyjętej przez Senat ustawy o wyborach korespondencyjnych. To na jej podstawie w najbliższą niedzielę miały się odbyć wybory prezydenckie. Za odrzuceniem ustawy było 50 posłów, przeciw - 35, wstrzymał się 1. Teraz ustawa wróci do Sejmu.

Przeczytaj więcej

Wtorek, godz. 20.30

Już 58 osób z ośrodka pielęgnacyjnego Niebieski Parasol w Chojnowie w powiecie legnickim ma koronawirusa. Dziś wyniki badań informujące o zakażeniu odebrały 22 kolejne osoby. To obecnie największe epicentrum koronawirusa na Dolnym Śląsku. Chorych jest 36 pensjonariuszy i 22 podopiecznych. Kolejne osoby wciąż czekają na wyniki badań. Podopieczni ośrodka to starsze, schorowane osoby.

Przeczytaj więcej

Wtorek, godz. 17.30

Ministerstwo Zdrowia oficjalnie poinformowało o śmierci pięciu kolejnych osób z Dolnego Śląska. To 69-letnia kobieta, 89-letnia kobieta i 88-letni mężczyzna z Wrocławia (o ich śmierci pisaliśmy już przed kilkoma dniami), 87-letnia kobieta z Wałbrzycha oraz 53-letnia mieszkanka województwa śląskiego leczona we Wrocławiu. Ta ostatnia zmarła, to pielęgniarka ze szpitala w Zawierciu. To tam, podczas pracy, zakaziła się koronawirusem.

Przeczytaj więcej

Wtorek, godz. 17.30

Na Dolnym Śląsku jest 35 nowych chorych, w ciągu doby ich liczba wzrosła więc już o 46. Nowe zakażenia pojawiły się we Wrocławiu oraz w powiatach wrocławskim, trzebnickim, oleśnickim, kłodzkim i legnickim.

Wtorek, godz. 14.00

We Wrocławiu powstał nowy oddział intensywnej terapii przeznaczony dla zakażonych koronawirusem. Rusza dziś w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Chałubińskiego 1A, w budynku, który niedawno został wyremontowany. W tej chwili jest tam osiem miejsc, docelowo ma być ich czternaście Sprzęt pochodzi z innych szpitalnych oddziałów, w których stał nieużywany.

Wtorek, godz. 10.05

W Polsce zmarły trzy kolejne osoby zakażone koronawirusem. Liczba śmiertelnych ofiar od początku epidemii przekroczyła już 700.

Wtorek, godz. 10.05

Na Dolnym Śląsku jest 11 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. To chorzy z Wrocławia, Legnicy oraz powiatów oławskiego, oleśnickiego, trzebnickiego, zgorzeleckiego, głogowskiego, kłodzkiego i świdnickiego.

Wtorek, godz. 9.40

Pracownica firmy sprzątającej budynek wrocławskiego sądu dla Fabrycznej – przy ul. Świebodzkiej – jest zakażona koronawirusem. Sąd przekonuje, że kobieta nie miała żadnego kontaktu z urzędnikami a nawet pracownikami sądowej ochrony.

Przeczytaj więcej

Poniedziałek, godz. 19.50

Żaden z siedmiu wrocławskich salonów Reserved nie został dziś otwarty. Mohito, House, Cropp i Sinsay czynny był tylko w Alei Bielany. To marki należące do polskiej firmy LPP. Ta zapowiedziała przed kilkoma dniami wycofanie się z 30 procent powierzchni wynajmowanych w galeriach w Polsce. Powód, to epidemia koronawirusa. Marek, które nie otworzyły dziś sklepów we Wrocławiu jest znacznie więcej.

Przeczytaj więcej

Poniedziałek, godz. 17.50

We Wrocławiu zmarł 53-letni mężczyzna zakażony koronawirusem - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Z naszych informacji wynika, że to emerytowany oficer służby więziennej ze Strzelina. Zmarł po zakażeniu koronawirusem, choć lekarze – jako przyczynę śmierci - wpisali sepsę. To już 59. śmiertelna ofiara koronawirusa na Dolnym Śląsku.

Poniedziałek, godz. 17.50

Na Dolnym Śląsku są trzy nowe osoby z koronawirusem - podało Ministerstwo Zdrowia. To osoby z powiatów wołowskiego i świdnickiego oraz mieszkaniec województwa lubuskiego, który leczy się w naszym regionie.

Poniedziałek, godz. 17.00

O północy z wtorku na środę wznawia działalność wrocławska wypożyczalnia rowerów miejskich, zamknięta przy okazji kolejnych restrykcji związanych z epidemią koronawirusa. Opublikowane w ostatnim czasie przepisy umożliwiają powrót funkcjonowania systemu rowerów miejskich. Jak mówi nam Paulina Wójcicka z firmy Next Bike, wszystkie wrocławskie rowery będą dwa razy dziennie dezynfekowane. Dezynfekowane będą też panele na „stacjach” z których wypożyczamy rowery. Poza tym sami użytkownicy będą proszeni, żeby do jazdy ubierać rękawiczki i by we własnym zakresie przecierali kierownice środkiem dezynfekcyjnym.

Poniedziałek, godz. 16.30

Zachęcam do badań, konsultacji, a w razie potrzeby również do wizyt w szpitalach. Personel i same placówki są przygotowane na to, aby bezpiecznie zająć się pacjentami - apelował w poniedziałek marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski. - Wszystkie szpitale są wyposażone w niezbędne środki ochrony osobistej, a także mechanizmy umożliwiające bezpieczne przyjmowanie pacjentów. Dodatkowo personel medyczny jest systematycznie badany, nie tylko ze względu na bezpieczeństwo własne, ale również pacjentów zgłaszających się po pomoc – podkreślił szef samorządu województwa.

Poniedziałek, godz. 14.30

Trzy kolejne osoby zakażone koronawirusem zmarły dziś w szpitalu przy Koszarowej we Wrocławiu. To dwie pacjentki z chorobami onkologicznymi: 66 - letnia i 69-letnia oraz 80 - latek z poważnymi chorobami towarzyszącymi.

Poniedziałek, godz. 13.30

Klienci w maseczkach, sprzedawcy w przyłbicach, na parkingach dostępne do drugie miejsce, w sklepach odzieżowych zamknięte przebieralnie. Tak od dziś wyglądają galerie handlowe, które właśnie ruszyły po kilkutygodniowej przerwie. We wrocławskich galeriach tłumów dziś nie było. Nasz fotoreporter odwiedził Wroclavię, Magnolię Park i Pasaż Grunwaldzki. Zobaczcie w galerii zdjęć, jak teraz wyglądają!

Galerie handlowe od 4 maja znów są czynne. Klienci do nowych zasad długo jeszcze będą się przyzwyczajali

Tak teraz wyglądają wrocławskie galerie handlowe

Poniedziałek, godz. 11.30

Od środy wróci do pracy oddział chirurgii szpitala w Bolesławcu. Został zamknięty z powodu zakażenia kilkunastu osób z personelu. Być może również w środę wróci do pracy oddział zakaźny z tego samego szpitala. To mały oddział z miejscami dla siedmiu pacjentów. Szpital w Bolesławcu od początku epidemii jest przeznaczony tylko do leczenia zakażonych koronawirusem. Mimo wstrzymania pracy dwóch oddziałów, reszta placówki pracuje normalnie i przyjmuje pacjentów.

Poniedziałek, godz. 10.00

Jest aż 75 nowych zakażeń koronawirusem na Dolnym Śląsku. To drugi najwyższy wynik od początku epidemii. Chorzy pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy oraz powiatów wrocławskiego, oleśnickiego, średzkiego, dzierżoniowskiego, jeleniogorskiego, legnickiego i wałbrzyskiego. Jest wśród nich zapewne 36 osób z zakładu opiekuńczego w Chojnowie - o ujawnionym tam nowym ognisku koronawirusa pisaliśmy w niedzielę.

Poniedziałek, godz. 9.20

Nie żyje 63-letnia pacjentka szpitala przy ul. Koszarowej, zakażona koronawirusem. To już 20. śmiertelna ofiara koronawirusa we Wrocławiu. Kobieta wcześniej była leczona w Dolnośląskim Centrum Onkologii, ale z powodu zakażenia przewieziono ją do szpitala zakaźnego.

Nasza rozmowa z profesorem Krzysztofem Simonem. Zobacz!

Niedziela, godz. 15.00

36 osób z zakładu opiekuńczego Niebieski Parasol w Chojnowie w powiecie legnickim ma koronawirusa - poinformował dziś sanepid. To jedno z największych ognisk koronawirusa na Dolnym Śląsku i kolejne w ośrodku opiekuńczym.

Czytaj więcej na ten temat

Niedziela, godz. 13.00

83-letnia i 65-letnia kobiety oraz 63 letni mężczyzna to kolejne osoby, które zmarły w wyniku zarażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. 63-latek był leczony we Wrocławiu. Obie kobiety były pacjentkami szpitala w Bolesławcu. 65-latka do szpitala trafiła z hospicjum w Nowogrodźcu - to już szósta ofiara śmiertelna z tego ośrodka. 83-latka do szpitala została przywieziona ze Świdnicy. Miała liczne choroby współistniejące.

Niedziela, godz. 13.00

Liczba potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku wzrosła od soboty o 25. Są to osoby z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów bolesławieckiego, jeleniogórskiego, kłodzkiego, lwóweckiego, oleśnickiego, średzkiego, świdnickiego, wołowskiego i wrocławskiego.

Sobota, godz. 21.00

SOR przy Kamieńskiego wznowił działalność. Badania przeprowadzone w szpitalnym laboratorium wykluczyły, by poza zakażonym ratownikiem ktoś jeszcze miał tutaj koronawirusa.

Sobota, godz. 18.00

Nie działa SOR w szpitalu specjalistycznym przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. Powodem zamknięcia oddziału ratunkowego jest potwierdzone zakażenie koronawirusem u ratownika tego oddziału. Na kwarantannę jest skierowanych kilkunastu pracowników medycznych szpitala. SOR nie będzie działał do odwołania. Pogotowie ratunkowe będzie odwoziło pacjentów do SOR-ów w innych wrocławskich szpitalach.

Sobota, godz. 13.00

64-letni pacjent szpitala w Bolesławcu jest kolejną śmiertelną ofiarą koronawirusa w Polsce - podało ministerstwo zdrowia. Mężczyzna zakażony koronawirusem został przywieziony do szpitala zakaźnego w Bolesławcu po ciężkiej operacji. Jego stan od początku był bardzo ciężki. Resort nie informuje dotąd o piątkowej śmierci trójki pacjentów szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu.

Sobota, godz. 13.00

W ciągu ostatniej doby liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku wzrosła o 40 - podał urząd wojewódzki. Nowi chorzy pochodzą z Wrocławia, Jeleniej Góry i Wałbrzycha oraz powiatów wrocławskiego, wołowskiego, oleśnickiego, oławskiego, strzelińskiego, bolesławieckiego, lwóweckiego, wałbrzyskiego i ząbkowickiego.

Sobota, godz. 9.50

W piątek w ciągu dnia i minionej nocy w szpitalu przy ul. Koszarowej zmarły trzy osoby: 85-letni mężczyzna, 63-letni mężczyzna, 79-letnia kobieta. Informację potwierdził wicemarszałek Dolnego Śląska Marcin Krzyżanowski. Szpital nie informował wcześniej o śmierci tych osób. Liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa na Dolnym Śląsku wzrosła do 51.

Piątek, godz. 13.00

Nie żyje kolejny pacjent szpitala w Bolesławcu, zakażony koronawiursem. To już 48. śmiertelna ofiara koronawirusa na Dolnym Śląsku. To 85 - letni mężczyzna. Był przewieziony z hospicjum w Nowogrodźcu w powiecie bolesławieckim. Miał bardzo zaawansowaną chorobę nowotworową. To już piąta śmiertelna ofiara koronawiusa z ośrodka w Nowogrodźcu.

Piątek, godz. 13.00

Jest 17 nowych przypadków koronawirusa na Dolnym Śląsku. Nowi chorzy pochodzą z Wrocławia, jeleniej Góry, Legnicy i powiatów oleśnickiego, strzelińskiego, wrocławskiego, bolesławieckiego, lubińskiego, lwóweckiego i zgorzeleckiego.

Piątek, godz. 12.30

W okresie epidemii, tragedii Polaków, braku pracy, problemów ze szpitalnictwem wszelkie wybory, nawet przewodniczącego rady gminy, są skandalem. To jest oszołomstwo - tak w ostrych słowach profesor Krzysztof Simon, zajmujący się leczeniem osób z koronwirusem ordynator oddziału zakaźnego szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu krytykuje zbliżające się wybory prezydenckie. I ostrzega: na kartach do głosowania koronawirus wytrzyma co najmniej dobę

Przeczytaj więcej

Piątek, godz. 12.00

Przejęliśmy pewną kontrolę nad koronawirusem - ogłosił w środę premier Mateusz Morawiecki. Ogłaszając wspólnie z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim kolejny etap łagodzenia obostrzeń w Polsce nie krył zadowolenia - jednego dnia liczba osób które wyzdrowiały zrównała się z liczbą nowych chorych. Czy to powód do ogłaszania sukcesu? - Ja bym zachował daleko idącą ostrożność. To trzeba interpretować zupełnie inaczej - mówi portalowi GazetaWroclawska.pl profesor Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego szpitala przy Koszarowej we Wrocławiu.

Czytaj więcej na ten temat

Piątek, godz. 10.00

Znane sieci handlowe Empik, Reserved, House, Cropp, Mohito i Sinsay wypowiadają umowy najmu w dużej części galerii handlowych w Polsce. Empik zamyka od maja aż 40 salonów. Firmy nie kryją, że to efekt epidemii koronawirusa.

Czytaj więcej na ten temat

Czwartek, godz. 18.50

Wrocław nie otworzy 6 maja przedszkoli i żłobków. To decyzja prezydenta Jacka Sutryka.

Przeczytaj więcej na ten temat

Czwartek, godz. 17.40

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 68-letniej pacjentki z Wrocławia. To 47. ofiara koronawirusa na Dolnym Śląsku i 16. we Wrocławiu.

Czwartek, godz. 17.40

Na Dolnym Śląsku jest 37 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. To mieszkańcy Wrocławia, Jeleniej Góry, Legnicy oraz powiatów wrocławskiego, trzebnickiego, oleśnickiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, lwóweckiego, świdnickiego i ząbkowickiego.

Czwartek, godz. 16.40

Koleje Dolnośląskie poinformowały, że od początku maja przywracają 18 połączeń, które wcześniej zostały zawieszone lub skrócone z powodu epidemii. Do rozkładu wrócą głównie kursy weekendowe. - Połączenia zostaną wznowione głównie na trasach łączących dolnośląskie miasta ze stolicą województwa, a także na odcinkach prowadzących do regionów turystycznych – informuje rzecznik Kolei Dolnośląskich Bartłomiej Rodak i dodaje, że decyzja związana jest ze znoszeniem przez rząd ograniczeń, co zwiększy liczbę pasażerów. Przywrócone zostaną dodatkowe połączenia na trasach między Lubaniem Śląskim i Wrocławiem, Legnicą i Żarami, Wrocławiem i Bielawą, Wrocławiem i Trzebnicą, Wrocławiem i Kudową Zdrój, Legnicą i Kamieńcem Ząbkowickim, Wrocławiem i Kłodzkiem, Wrocławiem i Wałbrzychem oraz Wrocławiem i Legnicą.

Czwartek, godz. 14.15

Część żłobków i przedszkoli zostanie otwarta od 6 maja. Na jakich zasadach będą funkcjonowały te placówki?

Czytaj więcej o otwarciu żłobków i przedszkoli

Czwartek, godz. 13.40

Majówkowa akcja policji w całym kraju. Mundurowi nie tylko sprawdzą prędkość czy stan techniczny auta, ale też to, czy jedziemy w maseczce na twarzy.

Czytaj więcej na ten temat

Czwartek, godz. 12.30

Pacjent wieziony do szpitala zakaźnego przy ul. Koszarowej zdemolował karetkę, a ratowników zaatakował gazem pieprzowym!

Czytaj więcej na ten temat

Czwartek, godz. 10.30

Jest 6 nowych zakażeń na Dolnym Śląsku, niestety jest także tragiczna informacja o kolejnej zmarłej osobie. W szpitalu im. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej zmarła 67-letnia kobieta zarażona koronawirusem. Nowe osoby zarażone pochodzą z powiatów: lwóweckiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego i ząbkowickiego. Łącznie w regionie mamy już 1526 zakażonych.

Czwartek, godz. 9.50

Z koronawirusa wyzdrowiało w całej Polsce 3236 - podało dziś rano ministerstwo zdrowia. Od wczoraj liczba osób, które już nie mają koronawirusa zwiększyła się o 211. To mniejszy wzrost wyzdrowień niż z wtorku na środę, kiedy przybyło 370 nowych zdrowych osób.

Środa, godz. 20.05

Przedszkola i żłobki mogą wznowić funkcjonowanie od 6 maja - ogłosił dziś premier Mateusz Morawiecki. Ale czy wznowią? Szanse na to maleją, bo nauczyciele nie chcą słyszeć o pracy w czasie epidemii. Związek Nauczycielstwa Polskiego pisze list do prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, by ten nie uruchamiał jeszcze wrocławskich przedszkoli i żłobków. Sam prezydent przyznaje, że nie wie jaką decyzję podjąć. - Potrzebny jest kompromis - mówi Sutryk. Zgodnie z decyzją premiera, każda gmina sama ma zdecydować o terminie i warunkach otwarcia swoich placówek.

Czytaj więcej na ten temat

Środa, godz. 19.30

Dwie zmarłe w ostatnich dniach pacjentki izolatorium w Obornikach Śląskich przewieziono tu z epicentrów koronawirusa na Dolnym Śląsku - szpitala przy Grabiszyńskiej i zakładu opiekuńczego w Nowogrodźcu - ustalił portal GazetaWroclawska.pl

Czytaj więcej na ten temat

Środa, godz. 19.20

16 pensjonariuszy i 8 pracowników zostało zakażonych koronawirusem w Domu Seniora Marconi w Świdnicy. To największe ognisko zakażenia w mieście i jedno z największych na Dolnym Śląsku. Po tym jak zakażenie kilka dni temu wykryto u jednego z seniorów, w przebadano 60 pensjonariuszy przebywających w ośrodku. Cztery osoby zostały przewiezione do szpitala, pozostali chorzy zostali w placówce i są odizolowani od zdrowych.

Czytaj więcej na ten temat

Środa, godz. 17.30

Ministerstwo zdrowia poinformowało o trzech kolejnych ofiarach śmiertelnych koronawirusa z Dolnego Śląska. To 65-letni pacjent szpitala w Wałbrzychu, 88-letnia podopieczna izolatorium w Obornikach Śląskich oraz 80-letnia pacjentka szpitala przy Koszarowej we Wrocławiu (o jej śmierci informowaliśmy we wtorek). To wciąż jeszcze nie wszyscy pacjenci, o których śmierci poinformował wcześniej szpital z Koszarowej. W sumie na Dolnym Śląsku z powodu koronawirusa zmarło już 46 osób.

Środa, godz. 17.30

O 20 wzrosła liczba zakażeń na Dolnym Śląsku. Łącznie ostatniej doby w regionie przybyło 59 chorych. To osoby z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, górowskiego, jeleniogórskiego, kłodzkiego, oleśnickiego, świdnickiego i trzebnickiego.

Środa, godz. 17.00

Normalizuje się sytuacja w policji w Wołowie. W ubiegłym tygodniu na kwarantannę posłano wszystkich funkcjonariuszy z powodu zakażenia sześciu policjantów koronawirusem. Dzisiaj połowa z nich już pracuje, a połowa od dwóch dni czeka na wyniki testów. Jeśli potwierdzą, że nie są zakażeni - wrócą do normalnej służby. Nie ma też żądnych nowych zakażeń. Policja w Wołowie była drugą na Dolnym Śląsku powiatową komendą, w której zarządzono kwarantannę. Wcześniej – z powodu zakażeń i kwarantanny – nie pracowała policja w Górze. Powiat wołowski - na czas kwarantanny – podporządkowano komendzie w Lubinie. Teraz miejscowa policja przejęła normalną służbę.

Środa, godz. 15.20

Nie ma jeszcze decyzji, czy Wrocław otworzy swoje przedszkola i żłobki 6 maja. - Obecnie zapoznajemy się z właśnie publikowanymi wytycznymi ministra zdrowia w sprawie instytucjonalnej opieki nad dziećmi. Dyrektorzy placówek są w kontakcie z rodzicami i sprawdzają, jakie jest zainteresowanie miejscami w żłobkach i przedszkolach. Ostateczne decyzje o otwarciu placówek, zgodnie z zaleceniami rządu, będą konsultowane z sanepidem i kuratorium - mówi Przemysław Gałecki z ratusza.

Czytaj więcej na ten temat

Środa, godz. 14.20

Przed siedzibą dyrekcji legnickiego pogotowia protestowali dziś ratownicy medyczni, pielęgniarki, kierowcy i dyspozytorzy. Za miesiąc ogromnego wysiłku, ratowania zdrowia i życia podczas epidemii koronawirusa otrzymali po... 120 zł brutto premii. - To żenujące aby za tak ciężką prace dostać 80 zł na rękę, lepiej by nic nie dali a nie nas ośmieszali, a dyrekcja nie chce z nami rozmawiać - mówili ratownicy.

Środa, godz. 10.20

Od 4 maja będą czynne galerie handlowe i hotele, a od 6 maja - przedszkola i żłobki. Decyzję ogłosił w środę premier Mateusz Morawiecki. - Przejęliśmy pewną kontrolę nad koronawirusem - oznajmił szef rządu. - Otwieramy gospodarkę, ale nawet o centymetr nie wycofujemy dystansu społecznego - zastrzegł premier.

Czytaj więcej na ten temat

Środa, godz. 10.00

Na Dolnym Śląsku jest 39 nowych chorych. To osoby z Wałbrzycha oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, jeleniogórskiego, kłodzkiego, lwóweckiego, oleśnickiego, świdnickiego, wałbrzyskiego i wołowskiego.

Środa, godz. 9.00

Nie żyje 70-letni pacjent, który przebywał na oddziale intensywnej opieki medycznej szpitala przy ul. Koszarowej. Wiemy, że był nie tylko zakażony koronawirusem, ale miał też inne choroby. Walczył m.in. z nowotworem. To 44. śmiertelna ofiara koronawirusa na Dolnym Śląsku i 15. we Wrocławiu.

Wtorek, godz. 17.40

Nie żyje troje kolejnych pacjentów szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. To 68 - letnia mieszkania Lubina, druga kobieta w wieku ponad 80 lat oraz 67-letni mężczyzna. Ten ostatni zmarł przed chwilą, był na oddziale intensywnej opieki medycznej. Mężczyzna z otyłością II stopnia cierpiał także na inne choroby towarzyszące.

Wtorek, godz. 17.35

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 26 kolejnych osób w Polsce. Wymienia wśród nich zmarłą przed kilkoma dniami pacjentkę szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu oraz zmarłą wczoraj pacjentkę izolatorium w Obornikach Śląskich.

Wtorek, godz. 17.35

Jest 25 nowych zakażeń na Dolnym Śląsku. Chorzy pochodzą z Wrocławia oraz powiatów oleśnickiego, średzkiego, świdnickiego, bolesławieckiego, jeleniogórskiego, kłodzkiego i lubińskiego.

Wtorek, godz. 17.15

Rekordowa liczba wyleczonych z koronawirusa Dolnym Śląsku. Dziś - według informacji wojewody - potwierdzono wyzdrowienie 31 osób. Niestety, wskaźnik nowych przypadków wciąż jest wyższy - dziś w regionie przybyło 49 zakażonych.

Wtorek, godz. 14.20

Kolejny przypadek koronawirusa w szpitalu przy ul. Fieldorfa we Wrocławiu. Zakażona jest jedna z pacjentek. Kilka osób z personelu skierowano na kwarantannę. Wstrzymane są przyjęcia na oddział neurologii z podoodziałem udarowym. Pogotowie ratunkowe będzie wozić neurologicznych pacjentów do szpitala przy Borowskiej.

Wtorek, godz. 13.20

Marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski apeluje do premiera Mateusza Morawieckiego o zwolnienie z obowiązkowej kwarantanny mieszkańców pogranicza pracujących w Czechach i Niemczech. Przekonuje, że przywrócenie możliwości przekraczania granicy w celach zarobkowych uratuje byt tysięcy polskich rodzin i sprawi, że możliwe będzie zachowanie miejsc pracy.

Czytaj więcej na ten temat

Wtorek, godz. 13.00

Nowe ognisko koronawirusa na Dolnym Śląsku. Zakażone są 32 osoby z domu seniora w Wojcieszycach w powiecie jeleniogórskim. To mieszkańcy i personel placówki. Na szczęście wszyscy czują się dobrze, są izolowani na terenie placówki. To prywatna placówka w dawnym hotelu w Wojcieszowie. Jej szefowie nie chcieli z nami rozmawiać.

Wtorek, godz. 10.00

Na Dolnym Śląsku 24 kolejne osoby są zakażone koronawirusem - wynika z najnowszego oficjalnego raportu ministerstwa.

Chorzy pochodzą z Wrocławia, Jeleniej Góry i Wałbrzycha oraz powiatów wrocławskiego, oławskiego, trzebnickiego, bolesławieckiego, górowskiego, jeleniogórskiego i świdnickiego.

Wtorek, godz. 10.00

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci ośmiu kolejnych pacjentów. Nie wymienia wśród nich 88-latki, która wczoraj zmarła w izolatorium w Obornikach Śląskich.

Wtorek, godz. 9.10

Drugi etap łagodzenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa przed nami. Dziś jego wprowadzenie ogłoszą premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Tematy związane z handlem i szeroko pojętą gospodarką na pewno się pojawią - zapowiedział w rozmowie z Wirtualną Polską minister zdrowia. Z nieoficjalnych informacji wynika, że drugi etap ma być znacznie szerszy, niż planowano wcześniej. Możemy m.in. poznać datę otwarcia galerii handlowych. Może też zostać ogłoszona decyzja o opiece w szkołach dla dzieci z klas I - III.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska