Koronawirus: Trzecia osoba chora we Wrocławiu. Stan jest poważny

Marcin Rybak
Pawe£ Relikowski / Polskapress
Jest trzecia osoba zarażona koronawirusem we Wrocławiu. To 74-letnia kobieta. Do szpitala przy Koszarowej została przyjęta w niedzielę w stanie poważnym, ale nie ciężkim. Wiemy, że jest krewną drugiego zakażonego koronawirusem. Przed przewiezieniem jej do szpitala objęta była kwarantanną.

W szpitalu od piątku leży 73-letni mężczyzna z rodziny tej pacjentki. Także jest w ciężkim stanie, ma problemy z oddychaniem i zapalenie płuc. Od piątku jego stan się pogorszył. - Teraz stan jest ciężki, ale stabilny - mówił w poniedziałek przed godz. 16 wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski.

- Niestety stan 73-latka nie poprawia się. Największy problem jest z oddychaniem - poinformowała we wtorek rano rzeczniczka szpitala Urszula Małecka.

73-latek i 74-latka zarazili się od bliskiej osoby z Włoch, która przed kilkoma dniami przyjechała do Wrocławia. Ten bliski także jest już w szpitalu, ale poza Polską. Również ma koronawirusa.

Tymczasem 26-latek, który przyleciał z wirusem z Anglii, czuję się bardzo dobrze. Lekarze mówią, że w najbliższym czasie planują u niego kolejne testy na obecność koronawirusa, żeby sprawdzić czy mężczyzna już jest zdrowy.

W tej chwili w szpitalu na Koszarowej jest 21 pacjentów zarażonych koronawirusem i podejrzewanych o zakażenie.

Wkrótce mają być znane wyniki badań kolejnego pacjenta z Dolnego Śląska, u którego lekarze są niemal pewni obecności koronwirusa. Jak ustalił portal GazetaWroclawska.pl, chodzi o pacjenta ze szpitala w Bolesławcu.

- Dziś powinniśmy znać wyniki badań na obecność koronawirusa u trójki pacjentów przebywających na oddziale zakaźnym szpitala w Bolesławcu – mówi nam dyrektor Kamil Barczyk. Co do jednego z nich lekarze podejrzewają koronawirusa bardziej niż u innych, bo ma typowe objawy, pracował w Niemczech i miał kontakty z osobami z Włoch.
- To młody człowiek – mówi dyrektor i dodaje, że cała trójka jego pacjentów jest w stanie stabilnym. Żaden z nich nie jest z grupy ryzyka.

Przeczytaj

We Wrocławiu potwierdzono dotąd trzy przypadki koronawirusa. Jako pierwszy zachorował 26-latek, który przyleciał do Wrocławia z Wielkiej Brytanii samolotem Ryanair. Do szpitala zgłosił się w środę, w piątek potwierdzono u niego obecność wirusa. Z kolei w piątek do szpitala przy ul. Koszarowej w ciężkim stanie trafił 73-letni mężczyzna, który miał kontakt z bliską osobą z Włoch. Miał poważne problemy z oddychaniem i zapalenie płuc. W niedzielę okazało się, że jest zakażony koronawirusem. Lekarze określają jego stan jako ciężki. W poniedziałek rano powiadomiono, że stan ten pogorszył się. W poniedziałek wirus został potwierdzony także u "bliskiej osoby" chorego 73-latka.

Wideo

Dodaj ogłoszenie