MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Konkurs! O wrocławskim sporcie we wrocławskich szkołach. To już druga edycja

RED., W
No kto to może być? No...? Inż Stanisław Grędziński, podwójny mistrz Europy z Budapesztu (1966) - w biegu na 400 metrów i w sztafecie 4x400 metrów. Zdjęcie wykonano w 1964 roku na stadionie warszawskiej Skry. Dziś stolica nie ma stadionu lekkoatletycznego.
No kto to może być? No...? Inż Stanisław Grędziński, podwójny mistrz Europy z Budapesztu (1966) - w biegu na 400 metrów i w sztafecie 4x400 metrów. Zdjęcie wykonano w 1964 roku na stadionie warszawskiej Skry. Dziś stolica nie ma stadionu lekkoatletycznego. Archiwum
Sport to jedna z dziedzin naszego życia, na której „wszyscy się znają” tak jak na medycynie i polityce. Ale czy tak jest naprawdę?

By o tym się przekonać, w tym roku postanowiono zorganizować II edycję konkursu wiedzy o wrocławskim sporcie pn. „Wrocławski sport wczoraj i dzisiaj”. Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Miłośników Wrocławia oraz Wrocławski Szkolny Związek Sportowy. Koordynacji merytorycznej i organizacyjnej podjął się ponownie Adam Stocki, przy wsparciu Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Konkurs odbywa się w ramach Wielkiej Nagrody Wrocławia, na którą składa się cykl konkursów przedmiotowych, organizowanych we wrocławskich jednostkach oświatowych. Już po raz 21. udział w nim biorą przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, zdobywając cenne punkty do Nagrody. Organizatorem tego przedsięwzięcia, odbywającego się pod patronatem prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, jest Urząd Miejski.

Pod koniec 2015 roku w szkołach podstawowych i gimnazjach odbyły się eliminacje szkolne, wyłaniając dwuosobowe zespoły do finału konkursu, który odbędzie się 31 marca (czwartek) w Gimnazjum nr 5 im. Cypriana Kamila Norwida przy ul. Pawłowa 15 we Wrocławiu. Gospodarzem konkursu będzie dyrektor szkoły, a zarazem ośrodka szkolenia siatkarskiego, Andrzej Słoka, który udzielił wsparcia i pomocy organizacyjnej.

W finale „fechtować” sportową wiedzą będą uczniowie z 10 szkół podstawowych 8 gimnazjów – łącznie 36 uczestników, których przygotowywali szkolni opiekunowie – nauczyciele wychowania fizycznego, w oparciu o ciekawe publikacje książkowe, które ukazały się w ostatnich latach, a także specjalistyczne informacje prasowe i internetowe.

W to ważne wydarzenie związane ze sportową edukacją dzieci i młodzieży włączyły się instytucje związane z wrocławskim sportem: Wrocławski Szkolny Związek Sportowy, Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław, AWF Wrocław, Biuro Sportu i Rekreacji UM we Wrocławiu, Komitet Organizacyjny World Games 2017, Hasta la Vista, Dolnośląska Federacja Sportu, Regionalna Rada Olimpijska, olimpijczycy i radni Rady Miejskiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska