Koniec remontu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy

Materiał partnera zewnętrznego
Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski oraz Anna Płotnicka-Mieloch, dyrektor WSS w Legnicy, otworzyli wyremontowaną część szpitala.
Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski oraz Anna Płotnicka-Mieloch, dyrektor WSS w Legnicy, otworzyli wyremontowaną część szpitala. UMWD
Niemal 10 milionów złotych kosztował remont Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Oprócz modernizacji pomieszczeń zostało zakupione nowoczesne wyposażenie medyczne i sprzęt komputerowy.

Przebudowana została część pomieszczeń Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej, które będą służyć profilaktyce i leczeniu pacjentów z Dolnego Śląska, a w szczególności z Legnicy. Prace objęły budynki głównego kompleksu: I piętro budynku D i łącznika F oraz część niskiego parteru budynków H i C. Ponadto placówka zakupiła niezbędne specjalistyczne wyposażenie, sprzęt medyczny i IT wraz z oprogramowaniem, a także szafy na leki, biurka lekarskie oraz krzesła dla pacjentów w poczekalni. Obiekt jest również bardziej dostosowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

Wartość projektu „Utworzenie koordynowanej ambulatoryjnej opieki zdrowotnej przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy” to prawie 10 milionów złotych, z czego dotacja, którą przekazał samorząd województwa z Regionalnego Programu Operacyjnego, wynosi ok. 7 mln zł. W otwarciu odnowionej przychodni uczestniczyła Elżbieta Witek - marszałek Sejmu RP, Marcin Krzyżanowski - wicemarszałek województwa dolnośląskiego, dyrekcja placówki oraz samorządowcy.

- Istniejące poradnie specjalistyczne nie były remontowane od początku istnienia szpitala. Teraz ich powierzchnia znacznie się zwiększyła z ok. 1000 mkw. do ponad 1600 mkw. To z pewnością wpłynie na komfort obsługi pacjentów i przyczyni się do polepszenia jakości świadczonych usług opieki zdrowotnej - mówi wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Dzięki przebudowie nową, dogodniejszą lokalizację znalazły poradnie chirurgii ogólnej, chirurgii dla dzieci, chirurgii urazowo-ortopedycznej, a także neonatologiczna i kardiologiczna dla dzieci. W bardziej komfortowych warunkach leczeni będą również pacjenci w poradni chemioterapii.

W sumie poradnie legnickiego szpitala będą mogły przyjąć nawet 150 tys. pacjentów rocznie. WSS w Legnicy jest największym tego rodzaju centrum w północnej części naszego regionu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska