Politechnika Wrocławska i Bank Gospodarstwa Krajowego organizują spotkanie, podczas którego eksperci doradzą, jak zdobyć dotację na rozwój własnego biznesu lub startupu. Konferencja „Dzień dobry biznes!” rozpocznie się w czwartek, 17 maja, o godz. 12.00 w Centrum Kongresowym PWr. w budynku D-20.

O tym, że w dzisiejszym świecie student to w zasadzie przedsiębiorca, opowie dr inż. Anna Górecka, dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Politechniki Wrocławskiej.

– Coraz więcej młodych osób myśli o pracy na własną rękę. Zachęcamy ich do współpracy z naszym inkubatorem, gdzie otrzymają pomoc prawną i doradztwo w zakresie księgowości. Dowiedzą się także, jak napisać dobry biznes plan, zarejestrować firmę pod naszym adresem czy skorzystać z naszych lokali – mówi dr Anna Górecka.

Do udziału w swojej prezentacji zaprosiła dwóch przedsiębiorców, absolwentów naszej uczelni, którzy z powodzeniem odnaleźli się w świecie biznesu: Pawła Abramowicza, który stworzył aplikację Naym.pl, umożliwiającą zarządzenie wynajmowanymi mieszkaniami oraz Piotra Sobolewskiego, prezesa The Knights of Unity Sp z o.o., twórcę gier on-line.

– Chcemy pokazać młodym ludziom, że warto studiować i jednocześnie myśleć o rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań, to się po prostu opłaca. Jednocześnie trzeba pamiętać, że minął już czas tzw. bezzwrotnych dotacji. Dlatego taka akcja, jak „Wsparcie w starcie” jest bardzo przydatna w rozwoju nowego biznesu, i o tym też chcemy powiedzieć – opowiada dr Anna Górecka.

Zasady działania programu „Wsparcie na starcie” zaprezentują przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego. To projekt Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który umożliwia osobie rozpoczynającej własną działalność biznesową pozyskanie środków na preferencyjnych warunkach. W ramach programu można także otrzymać pożyczkę na utworzenie dodatkowych miejsc pracy oraz skorzystać z bezpłatnych szkoleń i usług doradczych.

Udział w konferencji jest bezpłatny.
Wymagana jest rejestracja, a formularz można znaleźć na stronie: https://rpo.bgk.pl/konferencje-i-spotkania/dzien-dobry-biznes/wroclaw/

Więcej informacji o konferencji na profilu wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/165973957418849/