MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Konferencja CYBERSEC już 1-3 września 2021 w Krynicy-Zdroju. W kierunku cyfrowego świata opartego na wartościach

opr. Magda Smoleń
CYBERSEC CEE Region&Cities jest realizacją naszego planu rozwoju województwa małopolskiego, tj. podnoszenie wizerunku tzw. miast wiodących - podkreśla Witold Kozłowski, marszałek województwa. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Kościuszki, partnerem głównym instytucjonalnym - Województwo Małopolskie.
CYBERSEC CEE Region&Cities jest realizacją naszego planu rozwoju województwa małopolskiego, tj. podnoszenie wizerunku tzw. miast wiodących - podkreśla Witold Kozłowski, marszałek województwa. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Kościuszki, partnerem głównym instytucjonalnym - Województwo Małopolskie.
W kierunku cyfrowego świata opartego na wartościach - to główne hasło międzynarodowej konferencja CYBERSEC. Odbędzie się w dniach 1-3 września 2021 w Krynicy-Zdroju. Zaplanowano około 60 wystąpień, paneli i dyskusji na czterech scenach. Wśród tematów dyskusji znajdzie się m.in. „Ekonomia cyberbezpieczeństwa - kupić, zbudować, ubezpieczyć czy outsourcować” z udziałem przedstawicieli Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Sprawiedliwości, Polskiego Towarzystwa Informatycznego, czy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Udział w wydarzeniu potwierdzili m.in. Prezydent RP Andrzej Duda, Komisarz Unii Europejskiej ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janusz Wojciechowski, czy Beata Daszyńska-Muzyczka, Prezes BGK.

- CYBERSEC CEE Region&Cities jest realizacją naszego planu rozwoju województwa małopolskiego, tj. podnoszenie wizerunku tzw. miast wiodących - podkreśla Witold Kozłowski, marszałek województwa. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Kościuszki, partnerem głównym instytucjonalnym - Województwo Małopolskie.

- Bardzo się cieszę, że to właśnie Instytut Kościuszki jest organizatorem tej konferencji, która wpisuje się w nasz plan podtrzymania wydarzenia o randze międzynarodowej w Krynicy-Zdroju. Taka jest polityka Zarządu Województwa Małopolskiego, czyli promocja tzw. miast wiodących, co przekłada się na rozwój całego województwa. Wrześniowe wydarzenie w perle małopolskich uzdrowisk w większości poświęcone będzie cyberbezpieczeństwu, od którego w dużej mierze będzie zależała przyszłość świata. To temat, z którym trzeba być na bieżąco, w którym wciąż potrzebujemy ekspertów i właśnie w Krynicy-Zdroju będzie możliwość wysłuchania rozmów z fachowcami w dziedzinie cyberbezpieczeństwa - mówi marszałek Witold Kozłowski.

Międzynarodowa konferencja CYBERSEC - o największych zagrożeniach cyfrowej przyszłości

Izabela Albrycht, przewodnicząca Rady Programowej Cybersec Cee Regions&Cities podkreśla, że wśród tematów dyskusji znajdzie się m.in. „Ekonomia cyberbezpieczeństwa – kupić, zbudować, ubezpieczyć czy outsourcować” z udziałem przedstawicieli Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Sprawiedliwości, Polskiego Towarzystwa Informatycznego, czy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Udział w wydarzeniu potwierdzili m.in. Prezydent RP Andrzej Duda, Komisarz Unii Europejskiej ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janusz Wojciechowski, czy Beata Daszyńska-Muzyczka, Prezes BGK.
- O największych zagrożeniach cyfrowej przyszłości rozmawiać będziemy z Melissą Hathaway, amerykańskim ekspertem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, czy Nicole Perlroth, dziennikarką NYT i autorką m.in. popularnej książki “This Is How They Tell Me the World Ends”. Udział potwierdziła także Katie Moussouris, odpowiedzialna między innymi za program zgłaszania błędów bezpieczeństwa w Microsoft czy dla Departamentu Stanu USA - zapowiada Izabela Albrycht.

CYBERSEC - cztery ścieżki tematyczne z udziałem ekspertów

W czasie konferencji zaprezentowane zostaną 4 ścieżki tematyczne: 

  • Cyfrowa Przestrzeń
  • Cyfrowe Trójmorze
  • Cyberbezpieczeństwo Administracji Samorządowej (PL)
  • Krynica Goes Digital

Podczas wydarzenia będzie mowa także o kwestiach związanych z bezpieczeństwem w wymiarze konwencjonalnym, w tym o przyszłości amerykańskiej obecności wojskowej w Europie, czy o nowej koncepcji strategicznej Sojuszu Północnoatlantyckiego i dezinformacji, a także o wyjściu z kryzysu gospodarczego, który jest wynikiem wybuchu pandemii COVID-19.
Ciekawym punktem konferencji będzie także specjalny format inaugurujący polski HUB Gaia-X z udziałem goszczącego w Polsce Dominika Rohrmusa COO Gaia-X oraz z koordynatorem polskiego HUB-u Dariuszem Śpiewakiem, a także przedstawicielami KPRM, PIIT i Cyfrowa Polska.

Ponadto podczas wydarzenia odbędą się warsztaty z zakresu cyberbezpieczeństwa administracji samorządowej m.in. w zakresie fake newsów, czy reakcji na cyberincydenty.

Cyberbezpieczeństwo jest ważne!

Cyberbezpieczeństwo i odporność cyfrowa Europy zależy od zaangażowania jej regionów i miast, a także od realnego partnerstwa publiczno-prywatnego. To właśnie tak należy rozpocząć transformację cyfrową opartą na bezpieczeństwie i wartościach. Dlatego właśnie powstał CYBERSEC CEE Regions&Cities. Poprzednie edycje CYBERSEC w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Brukseli, Waszyngtonie oraz online zgromadziły czołowych europejskich decydentów, przedstawicieli struktur transatlantyckich, specjalistów ds. bezpieczeństwa i ekspertów ds. technologii. Nie inaczej będzie w tym roku w Krynicy-Zdroju.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Konferencja CYBERSEC już 1-3 września 2021 w Krynicy-Zdroju. W kierunku cyfrowego świata opartego na wartościach - Gazeta Krakowska

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska