Kolejny etap remontu mostów Pomorskich. Duże zmiany na budowie [GALERIA]

AND
Na remontowanych mostach Pomorskich we Wrocławiu, praca szybko posuwa się do przodu. Na moście Pomorskim Północnym trwa piaskowanie konstrukcji stalowej.  - Docelowo konstrukcja będzie pomalowana na szaro – informują Wrocławskie Inwestycje.Jeszcze w tym miesiącu wykonawca rozpocznie odtwarzanie konstrukcji żelbetowej chodnika po wschodniej stronie historycznej przeprawy.Na mostach Pomorskich trwają też prace przy budowie kanalizacji. Przypomnijmy, że remontowane mosty Pomorskie będą zamknięte dla ruchu samochodowego przez blisko trzy lata. Możliwy jest ruch pieszych w tym miejscu. Podczas przebudowy najbardziej zmieni się najstarszy z mostów-Południowy, z którego znikną rury ciepłownicze. Wykonawca ma przywrócić mu blask z początków XX wieku. Zabytkowa przeprawa odzyska też stylowe latarnie na wieżyczkach. Koszt przebudowy mostów to blisko 70 milionów złotych.
Na remontowanych mostach Pomorskich we Wrocławiu, praca szybko posuwa się do przodu. Na moście Pomorskim Północnym trwa piaskowanie konstrukcji stalowej. - Docelowo konstrukcja będzie pomalowana na szaro – informują Wrocławskie Inwestycje.Jeszcze w tym miesiącu wykonawca rozpocznie odtwarzanie konstrukcji żelbetowej chodnika po wschodniej stronie historycznej przeprawy.Na mostach Pomorskich trwają też prace przy budowie kanalizacji. Przypomnijmy, że remontowane mosty Pomorskie będą zamknięte dla ruchu samochodowego przez blisko trzy lata. Możliwy jest ruch pieszych w tym miejscu. Podczas przebudowy najbardziej zmieni się najstarszy z mostów-Południowy, z którego znikną rury ciepłownicze. Wykonawca ma przywrócić mu blask z początków XX wieku. Zabytkowa przeprawa odzyska też stylowe latarnie na wieżyczkach. Koszt przebudowy mostów to blisko 70 milionów złotych. Wrocławskie Inwestycje
Udostępnij:
Na remontowanych mostach Pomorskich we Wrocławiu, praca szybko posuwa się do przodu. Na moście Pomorskim Północnym trwa piaskowanie konstrukcji stalowej. - Docelowo konstrukcja będzie pomalowana na szaro – informują Wrocławskie Inwestycje.

Jeszcze w tym miesiącu wykonawca rozpocznie odtwarzanie konstrukcji żelbetowej chodnika po wschodniej stronie historycznej przeprawy.

Na mostach Pomorskich trwają też prace przy budowie kanalizacji. Przypomnijmy, że remontowane mosty Pomorskie będą zamknięte dla ruchu samochodowego przez blisko trzy lata. Możliwy jest ruch pieszych w tym miejscu. Podczas przebudowy najbardziej zmieni się najstarszy z mostów-Południowy, z którego znikną rury ciepłownicze. Wykonawca ma przywrócić mu blask z początków XX wieku. Zabytkowa przeprawa odzyska też stylowe latarnie na wieżyczkach. Koszt przebudowy mostów to blisko 70 milionów złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie