Kolejna część bestsellerowej serii "Spragnieni, by…"

Materiał promocyjny Wydawnictwo Słowne
Historia, w której (jak w życiu) bohaterowie dają drugi szanse tym, którzy na nie zasługują, darują długi, które powinny zostać spłacone i pragną (jak my wszyscy) żyć pełną piersią.

On – zgotował bliskiej osobie piekło. Teraz jest sam jak palec. Nie potrafi nawet naprawić błędów, które popełnił. Nie liczy też na to, że kiedykolwiek pozna smak prawdziwej miłości.

Ona – do tej pory żyła w złotej klatce wybudowanej przez nadopiekuńczych rodziców. Mimo, że od dobrych paru lat jest dorosła, dopiero poznaje życie. Bez wolności i miłości nie osiągnie szczęścia,
o którym marzy. Ale z wikłając się w trudny związek – może stracić to, co już ma.

Tessę i Piotra połączył przypadek. I żadne z nich nie było z tego powodu zadowolone. Z biegiem czasu okazało się jednak, że łączy ich więcej, niż chcieliby przyznać.

Ale zanim będą mogli być razem, Piotr musi odkupić swoje błędy, a Tessa – przekonać przyjaciół, by mu zaufali. Tylko jak, skoro ona też ich okłamała…?

Nota o trylogii:
Kilkoro przyjaciół z niezbyt dużego miasta. Duszna atmosfera społeczności, w której wszyscy się znają i niezbyt chętnie patrzy się na tych, którzy wymykają się latami przyjętym konwenansom. Dla tych, którzy chcieliby się stamtąd wyrwać, przychodzi czas wyrwania się na wolność – wyjazd na studia do naprawdę dużego miasta.

Bohaterką pierwszego tomu jest Alicja, która żyje na marginesie życia towarzyskiego i rodzinnego. Trudno jej nosić etykietę siostry samobójcy. I trudno funkcjonować w rodzinie, w której milczenie jest codziennością, a czułość została zapomniana? Czy Ala będzie mogła popełnić wszystkie błędy młodości i poczuć, że życie może być… – no właśnie, jakie powinno być życie, gdy ma się niespełna dwadzieścia lat?

Jednym z najbliższych przyjaciół Alicji jest Eryk, bohater drugiej części trylogii. Jako student, mieszkając w większym mieście czuje się anonimowy, wolny, aczkolwiek nieco zagubiony. Dobrze, że ma tutaj przyjaciół, na których może polegać.

Ewelina, którą poznaje w pracy, jest mroczna, nieprzystępna, ewidentnie ma bagaż doświadczeń, jaki nie powinien być udziałem młodych ludzi.

Dziewczyna natomiast nie wierzy, że ze swoją przeszłością może jeszcze zaznać szczęścia. A jednak… Okazuje się, że nie musi to stanowić przeszkody. I nawet skomplikowane relacje rodzinne nie muszą kłaść się cieniem na przyszłości. O tym, jak ułoży się relacja Eweliny i Piotra czytelnik dowie się w tomie trzecim.

Książki wchodzące skład trylogii należy do kategorii literatury new adult, a jednak wiele czytelniczek w swoich opiniach podkreśla, że z zainteresowaniem czytają ją osoby starsze. Emocje, które opisuje autorka są bowiem uniwersalne, a przeżycia bohaterów bardzo bliskie realiom życia.

Anna Szafrańska – Rocznik 1990, absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka książek Jane Austen, sióstr Brontë. Gdy skończyła osiemnaście lat, pod pseudonimem Anna Scott opublikowała w Internecie swoje pierwsze fanfiction. Jest autorką m.in. serii Pink Tattoo, do której ostatnio sprzedała prawa autorskie na tłumaczenie za granicą. Pisanie traktuje jako drogę życia, spełnienie marzeń.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska