MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejkowy koszmar przed wrocławskimi urzędami. Po naszym tekście, urzędnicy będą pracować także w weekendy

Andrzej Zwoliński
Andrzej Zwoliński
Zdecydowano, że jedno z Centrów Obsługi Mieszkańców będzie czynne w niemal wszystkie soboty sierpnia, a od poniedziałku okienka mają być otwarte o ponad godzinę dłużej.

Koszmar z jakim wiąże się załatwienie spraw we wrocławskich urzędach opisaliśmy w środę w tekście „Koszmarne kolejki przed urzędami. Na zmiany nie ma co liczyć”. Najwyraźniej podwładni Jacka Sutryka wzięli sobie do serca skargi wrocławian. Okazuje się, że zawsze warto liczyć! W urzędzie podjęto decyzję o dodatkowych, pracujących sobotach i wydłużeniu czasu pracy Centrów Obsługi Mieszkańców.

Kolejka przed urzędem przy ulicy Zapolskiej we Wrocławiu.

Koszmarne kolejki przed urzędami. Niestety, na poprawę szybk...

Wrocławianie narzekają na gigantyczne kolejki w których często trzeba odstać po kilka godzin, by zarejestrować auto, odebrać dowód rejestracyjny, dowód osobisty czy choćby załatwić sprawy podatkowe. Często nie udaje się załatwić sprawy w jeden dzień i trzeba ponownie ustawiać się w kolejce. Od wybuchu epidemii koronawirusa, każdemu z petentów mierzona jest temperatura, a do Centrów Obsługi Mieszkańców wpuszczanych jest tylko tyle osób, ile czynnych jest okienek. Od tego czasu przy ulicy Zapolskiej, Bogusławskiego, przy placach Nowy Targ oraz Kromera, a także przy ulicach Hubskiej i Kotlarskiej, każdego ranka ustawiają się kilkudziesięciometrowe kolejki petentów. Najgorzej jest przed urzędami w których mieszczą się wydziały komunikacji.

Jak poinformował nas Arkadiusz Filipowski z magistratu, Centrum Obsługi Mieszkańca I przy ul. G. Zapolskiej 4 będzie czynne dla mieszkańców w zakresie rejestracji pojazdów w soboty sierpnia tj. 1, 8. 22 i 29 sierpnia, w godzinach od 8.00 do 13.00. Zdecydowano też, że od 3 sierpnia, zostaną również wydłużone godziny obsługi klientów w sprawach rejestracji pojazdów w COM I i COM II (przy ul. G. Zapolskiej 4 oraz pl. Nowy Targ 1-8). Teraz sprawy będzie można załatwiać w godz. od 8.00 do 16.30. Teraz okienka zamykane są o 15.15.

Urzędnicy przypominają, że opłaty za czynności urzędowe można wnosić wyłącznie kartą płatniczą. Warto pamiętać, ze wiele spraw urzędowych, można już załatwić w sieci, bez konieczności odwiedzania urzędów. Tak jest na przykład z obowiązkiem poinformowania o sprzedaży pojazdu czy z załatwieniem wszelkich spraw związanych z działalnością gospodarczą i płaceniem podatków. Można je załatwić za pośrednictwem EPUAP i profilu zaufanego lub tradycyjną pocztą.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska