Kolarstwo: Kolejna wygrana Włoszczowskiej

Świętopełek Glegoła
Opłaciły się ciężkie treningi w hiszpańskich górach Sierra Nevada. Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) potwierdza swoją świetną formę. Piękna Polka nie dała szans przeciwniczkom na trasie GP Massi Copa Cataana International XC, zaliczanego do Pucharu Hiszpanii.

Zawody odbywały się w miejscowości Corro d'Amunt, na obrzeżach Barcelony. Włoszczowska pokonała dwudziestodwukilometrową trasę z czasem 1:18:08, wygrywając w tym sezonie już po raz trzeci. 3,32 sekundy później przyjechała kolejna z zawodniczek CCC, Magdalena Sadłecka, a kolejna z kolarek teamu z Dolnego Śląska, Paula Gorycka, wywalczyła czwartą lokatę, ze stratą 5,32 sekundy do liderki. Wynik Goryckiej jest tym lepszy, iż zwyciężyła ona w klasyfikacji młodzieżowej. Dwie Polki zostały przedzielone przez reprezentantkę gospodarzy Sandrę Santanyes. Hiszpanka przejechała linię mety 4,35 sekundy po aktualnej mistrzyni świata w kolarstwie górskim.

Dobre wyniki, notowane przez srebrną medalistkę igrzysk olimpijskich w Pekinie, pozytywnie nastrajają przed najważniejszą imprezą sezonu, jaką jest Puchar Świata. Pierwsze zawody cyklu odbędą się 23 kwietnia, w Republice Południowej Afryki.