Kodowanie nie musi być trudne - akcja na Dolnym Śląsku

Materiał partnera zewnętrznego
archiwum
Udostępnij:
W sobotę, 5 października, rusza CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania promujący programowanie i umiejętności cyfrowe. Na Dolnym Śląsku do akcji włączyło się 13 szkół prowadzonych przez samorząd województwa, które zorganizują u siebie warsztaty i wykłady zachęcające do poznania tajników kodowania.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują ze sobą w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z kodowaniem.

W ostatniej edycji wzięło w niej udział blisko 2,7 mln osób z ponad 70 krajów. W tym roku swój udział w projekcie zgłosiło także 13 placówek z Dolnego Śląska, dla których organizatorem jest samorząd województwa.

− Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. Właśnie dlatego nasze szkoły włączyły się do akcji CodeWeek i przez najbliższe dni będą zachęcać uczniów, rodziców i wszystkich zainteresowanych do rozpoczęcia swojej przygody z kodowaniem - mówi wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

A jakie dokładnie zajęcia czekają na uczestników CodeWeek w naszym regionie? Dolnośląski Zespół Szkół Specjalnych Przyszpitalnych w Wałbrzychu zaplanował zajęcia z programowania na płytkach Arduino, warsztaty z mikrokontrolera Atemaga 328 i tworzenia prostych programów komputerowych.

Dolnośląski Zespół Szkół Medyczno-Sportowych w Świdnicy zorganizuje wykład „Tajemnice kodów”, projekcję filmu „Enigma” oraz ćwiczenia z kodowania liczb w systemie binarnym.

Ciekawy program przygotował Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu, kierując część swoich zajęć także do seniorów, którzy do tej pory w małym stopniu korzystali z komputera. Podczas warsztatów zaplanowanych na 6 października będą mogli oni nauczyć się m.in. obsługi poczty e-mail, social mediów i inter-netowego konta bankowego.

CodeWeek potrwa od 5 do 20 października, a wszystkie informacje o organizowanych wydarzeniach można znaleźć na stronie www.codeweek.eu.

Kalendarium

Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu- 6 października 2019 r. godz. 14.00-18.00

Dolnośląski Zespół Szkół Specjalnych przy Wielospecjalistycznym Szpitalu w Miliczu
- 15 października godz. 11.30-13.00

Dolnośląski Zespół Szkół Medyczno-Sportowych w Świdnicy - 7-11 października

Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna - 8-30 października

Dolnośląski Zespół Szkół Specjalnych Przyszpitalnych w Wałbrzychu - 7 października 2019 r. godz. 13.00-15.00

Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 13 dla Uczniów Niewidomych i Słabowidzących oraz z innymi niepełnosprawnościami im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu - 7-11 października 2019 r.

Dolnośląski Zespół Szkół Specjalnych przy Szpitalu Uzdrowiskowym dla Dzieci „Jagusia” w Kudowie-Zdroju - 7-11 października 2019 r.

Dolnośląski Zespół Szkół w Jaworze - 17 października 2019 r. godz. 16.00-18.00

Dolnośląski Zespół Szkół w Bożkowie - 7-16 października 2019 r.

Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 12 dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących oraz z innymi niepełnosprawnościami im. M. Grzegorzewskiej we Wrocławiu - 14-19 października 2019 r.

Dolnośląski Zespół Szkół w Biedrzychowicach - 10-18 października

Dolnośląski Zespół Szkół w Karpaczu - 7-11 października

Dolnośląski Zespół Szkół w Lubinie - 7-11 października

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie