Artur Bogacki
Sylwia Dąbrowa
W meczu o brązowy medal Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy PGE Skra Bełchatów przegrała w Tauron Arenie Kraków z Sadą Cruzeiro 0:3.

Na początku I seta walka toczyła się punkt za punkt. Następnie faworyzowana Sada po dobrej serii odskoczyła na 4 "oczka" (6:10). Skra w sobotnim półfinale pokazała, że nie takie straty jest w stanie odrobić, ale tym razem jej się nie udało. Na drugiej przerwie technicznej było to 5 pkt (11:16). Przy 13:19 trener ekipy z Bełchatowa Roberto Piazza poprosił po raz drugi o czas, ale wiele nie wskórał.

Otwarcie drugiej partii było podobne - po walce wymianie ciosów Brazylijczycy uciekli na 4:8, a następnie powiększyli dystans (6:12). Skra sama zmniejszała swoje szanse, m.in. psując zagrywki. Było już 14:22, później nasza ekipa obroniła dwa setbole, a ostatecznie przegrała do 18.

W trzecim secie na pierwszej przerwie technicznej przewagę ponownie miała Sada było 5:8. A później poszło jej nawet łatwiej (8:16 na drugiej pauzie). Obrońcy tytuły skończyli więc turniej w Polsce na 3. pozycji.

PGE Skra Bełchatów - Sada Cruzeiro 0:3 (19:25, 18:25, 13:25)
Skra:
Łomacz, Wlazły, Lisinac, Kłos, Bednorz, Penczew, Piechocki (libero) oraz Romać, Ebadipour, Janusz.
Sada: Uriarte, Evandro, Simon, Isac, Leal, Felipe, Serginho (libero) oraz Lukinhas (libero), Fernando, Rodrigo.

Sportowy24.pl w Małopolsce

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Klubowe Mistrzostwa Świata 2017. PGE Skra Bełchatów przegrała z Sadą Cruzeiro walkę o podium - Gazeta Krakowska