Klawiatura mechaniczna AData XPG Infarex K20 - klikając jak...

  Klawiatura mechaniczna AData XPG Infarex K20 - klikając jak za dawnych lat [NASZ TEST, FILM] - Laboratorium, odc. 22

  Cyprian Dmowski, Janusz Wójtowicz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Klawiatura mechaniczna AData XPG Infarex K20 - klikając jak za dawnych lat [NASZ TEST, FILM] - Laboratorium, odc. 22
  1/7
  przejdź do galerii

  ©Cyprian Dmowski

  Szukasz smartfona, na którym obejrzysz filmy z Netflixa i pograsz w gry? Planujesz zakup słuchawek? Głośników? Jakiegoś innego sprzętu elektronicznego - telefonu, aparatu fotograficznego, wagi, ciśnieniomierza, power banku, ładowarki? Nie wiesz, co wybrać, bo na rynku jest olbrzymi wybór? Pomożemy. Laboratorium to nasz program, w którym przedstawiamy ciekawe sprzęty i gadżety. Dziś prezentujemy klawiaturę mechaniczną AData XPG Infarex K20.
  Jeszcze 20-25 lat temu niemal wszystkie klawiatury ówczesnych komputerów PC były mechaniczne. Pomieszczenia, w których pracowało się przy komputerze, były wypełnione stukotem mikroprzełączników, którego nie dało się pomylić z niczym innym. Dziś, w dobie miękkich, cichych klawiatur, praca na klawiaturze mechanicznej wydaje się czymś dziwnym, a w biurach "open space" wręcz niepożądanym. Mimo to nie brakuje miłośników pisania na klawiaturach wydających z siebie klasyczne "klik" po naciśnięciu. No i klawiatury mechaniczne, z racji swojej precyzji i szybkości są ulubionymi narzędziami zapalonych graczy.
  AData wypuszcza na rynek serię sprzętu właśnie dla graczy, sygnowaną logiem XPG. Klawiatura Infarex K20 to jedno z urządzeń tej linii. Jest ładna, dobrze wykonana i oferuje wiele funkcji, łącznie z wielokolorowym podświetleniem LED. Niestety, wśród 11 programów podświetlenia zabrakło najważniejszego z punktu widzenia graczy: podświetlenia jednocześnie jedynie klawiszy WSAD oraz spacji, CTRL i SHIFT. Nie ma również, a szkoda, możliwości stworzenia własnego profilu podświetlenia.

  To jednak - poza hałasem - jedyne minusy tej konstrukcji, jakie znaleźliśmy. Klawiatura jest czuła, szybka i wygodna w użyciu. Gdyby jeszcze była trochę tańsza...

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo