KGHM Zagłębie Lubin - Ujpest Budapeszt 2:0. Zagłębie wygrało pierwszy sparing w 2019 roku

KGHM Zagłębie Lubin rozegrało we wtorek pierwszy w 2019 roku mecz kontrolny. Rywalem "Miedziowych" był Újpest Budapeszt. Lubinianie wygrali 2:0 po bramkach Bartłomieja Pawłowskiego i Sasy Balicia.

Lubinianie na zgrupowaniu w tureckim Belek przebywają od piątku 18 stycznia. We wtorek z kolei rozegrali pierwszy w 2019 roku sparing. W doskonale znanym sobie ośrodku Susei Luxury Resort, gdzie kolejny sezon z rzędu szlifują formę przed piłkarską wiosną, mierzyli się z piątą obecnie drużyną węgierskiej ekstraklasy Újpest FC.

Trener Ben van Dael na obie połowy wystawił dwie różne jedenastki. Do przerwy Zagłębie prowadziło 1:0, po bramce Bartłomieja Pawłowskiego z 10 min. Skrzydłowy "Miedziowych" wykorzystał podanie od Jakuba Maresa.

Holender ma prawo być zadowolony z postawy swoich podopiecznych, ponieważ drugą połowę także udało im się wygrać 1:0 i tym samym cały mecz 2:0. Wynik w 49 min ustalił Sasa Balić. Czarnogórzec zgubił krycie przy rzucie rożnym i uderzeniem głową wykończył precyzyjną wrzutkę Filipa Jagiełły.

Kolejny mecz kontrolny lubinianie rozegrają w sobotę 26 stycznia. Zmierzą się wówczas z ósmym zespołem duńskiej Superligi - AC Horsens.

KGHM Zagłębie Lubin - Újpest FC 2:0 (1:0)
Bramki: Pawłowski 10, Balić 49.

Zagłębie (I połowa): Leciejewski - Borkowski, Dąbrowski, Oko, Dziwniel - Pawłowski, Starzyński, Matuszczyk, Janoszka, Bohar - Mareš.
II połowa: Kuchta - Kopacz, Tosik, Piątkowski, Balić - Szysz, Pakulski, Poręba, Jagiełło, Sirotow (82. Mucha) - Tuszyński.
Újpest: Pajović (62. Banai) - Lukács, Tode (62. Litauszki), Horj (62. Ristevski), Balázs (62. Bureković) - Simon (62. Pauljević), Zsótér (62. Nagy), Onovo (46. Sanković), Diallo, Lubaki (62. Novothny) - Nwobodo (46. Beridze).