KFC Gwardia Wrocław – Stal Nysa 2:3. Wrocławianie postraszyli lidera

jgZaktualizowano
KFC Gwardia Wrocław napsuła faworyzowanemu liderowi Krispol 1. Ligi krwi, ale nie wygrała. Porażka 2:3 ze Stalą Nysa w Orbicie ujmy jednak nie przynosi.

- Momentami graliśmy naprawdę nieźle i potrafiliśmy rywalom odskoczyć. Natomiast w tych dwóch setach, które przegraliśmy wysoko, zabrakło przyjęcia. Rywale zaczęli mocno zagrywać, a my nie przyjmowaliśmy i mieliśmy problemy. W piątym secie wszystko mogło się wydarzyć. Szkoda, że się dla nas nie wydarzyło, bo fajnie byłoby utrzeć nosa drużynie, która myśli, że już jest w PlusLidze - skomentował mecz trener wrocławian Krzysztof Janczak.

Spotkanie było bardzo nierówne w wykonaniu gospodarzy. Po łatwym zwycięstwie w pierwszym secie, druga parta była bardzo jednostronna i Gwardia przegrała do 13. Potem wyszła na prowadzenie 2:1, by w czwartej odsłonie zdobyć zaledwie 14 oczek. Tie-break do zmiany stron był wyrównany. Potem faworyt odskoczył.

Gwardzistów czeka teraz mecz w I rundzie Pucharu Polski. W najbliższą środę zagrają na wyjeździe z SMS-em PZPS-em III Spała.

KFC Gwardia Wrocław – Stal Nysa 2:3 (25:17, 13:25, 25:20, 14:25, 10:15)