Karate shinkyokushin. Agata Kaliciak wicemistrzynią Europy

WoK
Agata Kaliciak.
Agata Kaliciak. Tomasz Hołod
Agata Kaliciak (AZS AWF Wrocław Lamot Dojo, kat. +65 kg) wywalczyła srebrny medal mistrzostw Europy w Lucernie.

Podopieczna Jacka Lamota pokonała kolejno Rumunkę Carmen Pelle (decyzja sędziów po 3 minutach walki), jedną z faworytek - Węgierkę Edit Abraham (nokaut techniką mae-geri jodan w dogrywce) oraz Dunkę Christine Bucholtz. W finale uległa wielokrotnej medalistce MŚ i ME, Węgierce Szepesi Csenge, która w eliminacjach po dogrywce dopiero pokonała inną wrocławiankę, Annę Brzezicką-Bojdę. Igor Lamot (80 kg) po zwycięstwie nad Gruzinem Lashą Ozbetelashvilim uległ późniejszemu zwycięzcy, Rumunowi Mariusowi Ilasowi.

W imprezie wzięło udział 330 uczestników z 25 krajów. Reprezentacja Polski liczyła 39 nazwisk (juniorzy i seniorzy), a przywiozła w sumie pięć medali. Wśród seniorów, poza sreberkiem Agaty Kaliciak, taki sam medal wywalczyła Sandra Bukowy w kata, a na najniższym stopniu podium stanęli Marek Wolny i Maciej Mazur (kat. 90 kg) oraz Karol Cieśluk (+90 kg).

W 9 w konkurencjach juniorów złoto zdobył Filip Szeller w kata juniorów, srebro Patryk Karpiński (kat. 55 kg) i Justyna Kacperczyk (kat. 55 kg), a brąz: Paula Malikowska (kat. 55 kg), Monika Lipka (kat. +65 kg), Jakub Zagończyk (kat. 60 kg), Kordian Czarnecki i Patryk Sobczak (obaj kat. 70 kg) oraz Tomasz Bodzioch (kat. +75 kg).

W klasyfikacji medalowej reprezentacja Polski zajęła 2. miejsce wśród juniorów i 6. wśród seniorów.