Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Karate: Medale wrocławskich karateków na Mistrzostwach Polski

Piotr Krzyżanowski
Sześć medali zdobyli wojownicy z Wrocławia na 41. Mistrzostwach Polski Seniorów w Karate Kyokushin, które w niedzielę odbyły się w Katowicach.

W zawodach wzięło udział 125 zawodników z 54 klubów. Swoich reprezentantów miał zarówno Klub Karate Kyokushin Agnieszki i Sylwestra Sypieniów, jak i Klub Karate Kyokushin im. Masutatsu Oyamy trenera Jacka Lamota. Zdecydowanie więcej powodów do radości mieli zawodnicy tego drugiego, gdyż w sumie wywalczyli cztery medale, w tym dwa złote!

W sumie Klub Karate Kyoku-shin im. Masutatsu Oyamy reprezentowało pięcioro zawodników: Agata Kaliciak, Anna Bojda, Igor Lamot, Jacek Dąbrowski oraz Piotr Kaźmierczak.
Bez wątpienia najlepiej spisały się panie. Obie wystąpiły w kategorii +65 kg i ją zdominowały. Agata Kaliciak zdobyła złoty medal, pokonując w finale swoją koleżankę klubową Annę Bojdę, która musiała zadowolić się "srebrem".

Panowie, choć nie byli zaliczani do grona faworytów, też poradzili sobie świetnie. Najlepiej wypadł walczący w kategorii do 75 kg Igor Lamot, który okazał się najlepszy w swojej wadze i sięgnął po złoto.
Z medalem mistrzostw Polski wrócił także walczący w kategorii do 80 kg Jacek Dąbrowski, który stanął na najniższym stopniu podium, zdobywając brązowy krążek.

Bez medalu wrócił za to Piotr Kaźmierczak (+90 kg), ale trzeba mieć na uwadze, że odpadł w ćwierćfinale z doświadczonym i utytułowanym Patrykiem Sypieniem.

Klub Karate Kyokushin Agnieszki i Sylwestra Sypieniów wypadł nieco mniej okazale, ale mimo to może poszczycić się dwoma medalistami tegorocznych MP.

Krążki zdobyli Damian Galiński (srebro) i Patryk Sypień (brąz) w kategorii +90 kg, w której musieli uznać wyższość jedynie wspominanego już Macieja Mazura.

- Można powiedzieć, że mistrzostwa Polski nie były najlepsze w naszym wykonaniu, ale potraktowaliśmy je jako element przygotowań do najważniejszej w tym roku imprezy, jaką są mistrzostwa Europy w Bułgarii, rozpoczynające się już 17 maja - powiedziała trener Agnieszka Sypień.