Karambol na autostradzie pod Wrocławiem. A4 zablokowana

szZaktualizowano 
Po godz. 16 doszło do karambolu na autostradzie A4. Na wysokości węzła Wrocław Wschód na jezdni w kierunku Wrocławia zderzyło się 5 samochodów.

Do wypadku doszło na 165 km, przy węźle Wrocław Wschód. Zderzyły się tam cztery samochody ciężarowe oraz bus. Według świadków, samochód dostawczy został zmiażdżony przez ciężarówki. Dwie osoby - kierowca auta dostawczego i kierowca jednej z ciężarówek - zostały ciężko ranne.

Droga w kierunku Wrocławia jest zablokowana.

Korek w tym miejscu ma już kilka kilometrów.

Kierowcy, którzy chcą uniknąć zatoru, muszą zjechać na zjeździe Brzeg.

ZOBACZ TEŻ:

Wideo

Materiał oryginalny: Karambol na autostradzie pod Wrocławiem. A4 zablokowana - Gazeta Wrocławska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 25

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
M
Marcin
2019-05-21T20:23:42 02:00, PATRIOTA:

To nie jest autostrada. Pożądna autostrada ma minimum trzy pasy w jednym kierunku, a nie dwa pasy.

A te szoferaki za kierownicami to nie są kierowcy.

zgłoś
M
Marcin
2019-05-22T06:27:17 02:00, Gość:

Wystarczy nowelizacja w PRD aby ścigać za niezachowanie odległości.

Niemcy mają zapisy i jest to tam tak samo surowo traktowane jak przekroczenie prędkości !!!

KTO będzie ten przepis egzekwował ? Nie ma policji autostradowej.

zgłoś
G
Gość

Wystarczy nowelizacja w PRD aby ścigać za niezachowanie odległości.

Niemcy mają zapisy i jest to tam tak samo surowo traktowane jak przekroczenie prędkości !!!

zgłoś
G
Gość

No jak się jeździ na odległość "kartki papieru" to tak się kończy.

Jak są ciężarówki na prawym pasie na ja z lewego chcę zjechać tp .... kierunkowskaz w prawo i czekam ...... aż sie rozstąpią i znajdzie sie miedzy nimi przestrzeń dla osobówki ... no to jestem na prawym i została jeszcze zabawa aby ta ciężarówka za mną nie siedziała mi na ogonie ... bo w lusterku wstecznym mogę policzyć ilość rozbitych much na jego atrapie.

Ot ... i to przyczyna 99% wypadków na A4.

zgłoś
G
Gość
2019-05-21T23:13:59 02:00, Gość:

"Nie ma Policji,za co Ja płacę podatki..." itp

A jak by złapali na każdym przekroczeniu to byście pisali " nie mają co robić tylko biednych ludzi na autostradzie łapią bo 20km/h przekroczyli zamiast łapać tych złych przestepców i zabójcow"

Po pierwsze to w żadnym razie A4 nie jest autostradą bo nie ma pasa awaryjnego,a po drugie to wielu jezdzi bez wyobraźni i za szybko tam gdzie nie ma na to możliwości. Przepisy mówią jasno o dostosowaniu prędkości do warunków na drodze, ale wielu jako warunki rozumie tylko atmosferyczne czyli jak sucho i ciepło to można zapie.....ć.

Pozdrawiam

To nie ten odcinek A4 ... ten ma pas awaryjny.

zgłoś
G
Gość
2019-05-21T23:13:59 02:00, Gość:

"Nie ma Policji,za co Ja płacę podatki..." itp

A jak by złapali na każdym przekroczeniu to byście pisali " nie mają co robić tylko biednych ludzi na autostradzie łapią bo 20km/h przekroczyli zamiast łapać tych złych przestepców i zabójcow"

Po pierwsze to w żadnym razie A4 nie jest autostradą bo nie ma pasa awaryjnego,a po drugie to wielu jezdzi bez wyobraźni i za szybko tam gdzie nie ma na to możliwości. Przepisy mówią jasno o dostosowaniu prędkości do warunków na drodze, ale wielu jako warunki rozumie tylko atmosferyczne czyli jak sucho i ciepło to można zapie.....ć.

Pozdrawiam

Od Opola do Wrocławia jest pas awaryjny, a od Wrocławia do zjazdu na Bolesławiec drog94 nie ma trzeciego pasa awaryjnego

zgłoś
G
Gość

"Nie ma Policji,za co Ja płacę podatki..." itp

A jak by złapali na każdym przekroczeniu to byście pisali " nie mają co robić tylko biednych ludzi na autostradzie łapią bo 20km/h przekroczyli zamiast łapać tych złych przestepców i zabójcow"

Po pierwsze to w żadnym razie A4 nie jest autostradą bo nie ma pasa awaryjnego,a po drugie to wielu jezdzi bez wyobraźni i za szybko tam gdzie nie ma na to możliwości. Przepisy mówią jasno o dostosowaniu prędkości do warunków na drodze, ale wielu jako warunki rozumie tylko atmosferyczne czyli jak sucho i ciepło to można zapie.....ć.

Pozdrawiam

zgłoś
W
Wolli
2019-05-21T17:08:02 02:00, Paweł:

Kolejna tragedia na A4. Ilu ludzi ma jeszcze zginąć lub zostać rannych, żeby kierowcy zmądrzeli?

Jak kierowcy ciężarowych aut dalej będą jeździć na tempomacie i oglądać filmy na tabletach to dalej będą ginąć ludzie nie winni bo takich bezmuzgow nie brakuje

zgłoś
A
Andy
2019-05-21T20:09:37 02:00, Marek:

Problem polega na tym ze wielu kierowców jeździ źle za szybko albo jak p...y a na autostradzie przy dużych prędkościach o wypadek nietrudno wiec wszyscy bez wyjątku powinni zachować ostrożnosc.Niestety wypadki były są i będą przez drogowe p...y

Kolego problemem sa wlasnie kieowcy. Jestem zawodowym kierowca a widzac "panow kierowcow" ciezarowek jadacych sobie na zderzaku i przekraczajacych predkosc (przypominam dla ciezarowych na autosradzie to max 80 a nie jak limiter pozwala 92). To nie tylko mi wstyd za to jak sie zachowuja na drogach ale i strach poruszac sie po trasach osobowka.

zgłoś
G
Gość

Tiry na tory

zgłoś
P
PATRIOTA

To nie jest autostrada. Pożądna autostrada ma minimum trzy pasy w jednym kierunku, a nie dwa pasy.

zgłoś
G
Gość

Policja wg swoich projektów zajmuje się o wiele ważniejszymi sprawami a mianowicie walką że smogiem. To jest najważniejsza sprawa w Polsce. A4 należy chyba do najbezpieczniejsze,y h dróg skoro nie są objęte. Patrolami policji

zgłoś
M
Marek

Problem polega na tym ze wielu kierowców jeździ źle za szybko albo jak p...y a na autostradzie przy dużych prędkościach o wypadek nietrudno wiec wszyscy bez wyjątku powinni zachować ostrożnosc.Niestety wypadki były są i będą przez drogowe p...y

zgłoś
G
Gość
2019-05-21T18:00:48 02:00, Gość:

Nie rozumiem tego ludzie gina na tej autostradzie dzien w dzien

Czy tam wogole policji nie ma!!!

Jak ta sa newralgiczne punkty to powinien tam byc nie jeden a 5 patroli !!!

2019-05-21T19:39:15 02:00, Gość:

Ludzie giną, bo ta droga jest autostradą tylko z nazwy. Przy takim dużym natężeniu ruchu jest niezbędna rozbudowa tego odcinka.

Tak nie ma policji place podatki nie woem po co to skandal policja żre pączki w lesie!!

zgłoś
G
Gość

Zero policji auta 180km/h brawo pewnie policjanci Vat odzyskują za co się placi podatki!!

zgłoś
Dodaj ogłoszenie