Konrad Karaś
Polska ograła Portugalię
Polska ograła Portugalię Marcin Radzimowski
Na wypełnionym po brzegi stadionie Stali Stalowa Wola reprezentacja Polski U20 wygrała ze swoimi rówieśnikami z Portugalii 3:1 w ramach Turnieju Ośmiu Narodów.
Biało-czerwoni ograli w Stalowej Woli Portugalię

Piłka nożna. Polska - Portugalia 3:1. Piękny gol Jana Biegań...

Podopieczni Miłosza Stępińskiego wyszli na prowadzenie w 10. minucie, kiedy to niepilnowany na 25. metrze Jan Biegański kapitalnym uderzeniem w samo okienko wykorzystał złe ustawienie bramkarza gości Joao Carvalho. Kibice w Stalowej nie cieszyli się z tej bramki zbyt długo, bo już 120 sekund później gola wyrównującego zdobył Rodrigo Gomes. Piłkarz Bragi strzelił na tyle mocno, że Mikołaj Biegański nie miał szans na skuteczną interwencję.

Później do głosu ponownie doszli Polacy i w 24. minucie znów wyszli na prowadzenie. Aleksander Buksa w tempo podał do wychodzącego na wolne pole Kacpra Karaska, który ze stoickim spokojem, efektowną podcinką pokonał golkipera Portugalii.
10 minut przed końcem pierwszej połowy Biało-Czerwoni strzelili trzecią bramkę. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Jan Biegański, a w polu karnym najlepiej zachował się Kacper Kasperowicz, który wykorzystał bierną postawę portugalskich defensorów i wpakował piłkę do siatki.

Po zmianie stron na boisku cały czas przeważali Polacy, jednak gra toczyła się w zdecydowanie spokojniejszym tempie. W 67. minucie dobrą okazję do zdobycia czwartego gola dla naszej reprezentacji miał Jakub Szymański, ale jakimś cudem Carvalho odbił piłkę.

Kolejną szansę polscy piłkarze mieli w 81. minucie. Kacper Sezonienko nieźle ruszył lewą stroną, lecz w końcowej fazie akcji skiksował przy próbie podania do nieatakowanego w polu karnym Aleksandra Buksy. Do końca spotkania bramki już nie padły i licznie zgromadzeni na stadionie w Stalowej Woli kibice mogli świętować zwycięstwo Biało-Czerwonych.

- Wynik cieszy nas bardzo, ale najważniejsze było dla mnie to, żeby moi piłkarze nie bali się grać w piłkę. I tak zagrali w tym spotkaniu. Nasz zespół to prawdziwa husaria - mówił po wygranej Miłosz Stępiński, selekcjoner kadry U20.

Polska U20 - Portugalia U20 3:1 (3:1)

Bramki: 1:0 J. Biegański 10, 1:1 Gomes 12, 2:1 Karasek 24, 3:1 Kasperowicz 34.

Polska U20: M. Biegański (46 Bieszczad) - Szymański, Tkocz, Kasperowicz, Klimek (90+2 Bernard), J. Biegański, Witek ż (46 Neugebauer), Ibe-Torti (21 Talar), Wędrychowski (71 Sezonienko), Karasek (86 Klisiewicz), Buksa. Trener Miłosz Stępiński.

Portugalia U20: Carvalho - Tome ż (74 Ferreira), Muller ż, Nazinho ż (61 Montoia), Veiga ż (89 Mendonca), Santos ż (61 Fernandes), Neto (74 Semedo), Gomes (89 Marques), Cabral (61 Dialo), Tavares, Rodrigues ż. Trener Manuel Albino Macaes.

Sędziował: Małyszek (Lublin). Widzów: 4282.

Kibicowałeś na meczu U-20 Polska - Portugalia w Stalowej Wol...