Już w piątek bezpłatny dodatek dla seniorów

Materiał informacyjny TAURON SPRZEDAŻ SP. Z O.O.
Jak poradzić sobie w przypadku awarii sprzętu domowego? Kiedy opłaca się naprawiać zepsute urządzenia? Gdzie szukać sprawdzonych fachowców? Jak bezpiecznie korzystać z Internetu? Jak zachować się, gdy w naszym domu zjawią się akwizytorzy? Odpowiedzi na te i inne pytania znalazły się w poradniku dla seniorów przygotowanym na zlecenie TAURONA.

Seniorzy chętnie korzystają z nowych technologii i uważają, że są one dużym ułatwieniem w codziennym życiu. Takiego zdania jest 80% ankietowanych – wynika z raportu Seniorów sposób na „COŚ się zepsuło” przygotowanego przez TAURON. Jednak 46% z nich uważa Internet za miejsce niebezpieczne. 63% respondentów przyznało, że lubi korzystać ze smartfonów, ale 53% z nich zaznaczyło, że obsługa takich urządzeń sprawia im trudności. W takim przypadku najczęściej zwracają się o pomoc do swoich bliskich. Najbliższa rodzina jest także pierwszym wyborem dla seniorów w przypadku awarii sprzętów RTV/AGD.

To tylko niektóre dane, które pokazują, że seniorzy to grupa społeczna, która jest otwarta na nowe technologie i aktywnie poszukuje rozwiązań codziennych problemów. Jednocześnie seniorzy przyznają, że potrzebują wsparcia nie tylko w obsłudze nowych urządzeń, czy korzystaniu z Internetu, ale także w sytuacjach awaryjnych, które zdarzają się przecież w każdym domu.

Poradnik przygotowany został z myślą nie tylko o seniorach, ale także o ich bliskich. W poradniku znalazła się praktyczna wiedza, która ułatwi bezpieczne korzystanie z Internetu, ale także zwiększy świadomość w zakresie niebezpieczeństw, jakie mogą spotkać seniorów na co dzień. Poradnik to też cenne źródło informacji o tym, jak skutecznie radzić sobie z awariami urządzeń domowych.

W poradniku znajdziesz m.in. takie informacje:

  • Bezpieczeństwo seniorów na co dzień – jak nie paść ofiarą przestępstwa?
  • Czy naprawa zepsutych urządzeń się opłaca?
  • Gdzie znaleźć odpowiedniego fachowca?
  • Usługi serwisowe w pakiecie z prądem i gazem? Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu
  • 10 rzeczy, które możesz bezpiecznie zrobić przez Internet

Poradnik dla seniorów dostępny będzie wraz z Dziennikiem Zachodnim, Gazetą Krakowską, Nową Trybuną Opolską oraz Gazetą Wrocławską, które w sprzedaży będą już 18 czerwca (piątek).

Od 18 czerwca poradnik w wersji elektronicznej będzie można bezpłatnie pobrać ze strony tauron.pl/seniorzy

Dodaj ogłoszenie