Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Już marcu we Wrocławiu Kongres Firm Rodzinnych

Bożena Kończal
Podczas pierwszego dolnośląskiego Kongresu Firm Rodzinnych zaplanowano sesję plenarną oraz panele tematyczne
Podczas pierwszego dolnośląskiego Kongresu Firm Rodzinnych zaplanowano sesję plenarną oraz panele tematyczne Fot. Ilustracyjne 123RF

Około 60 procent firm działających na świecie uważa się za rodzinne, a w naszym kraju - 36 procent. Można więc odnieść wrażenie, że w Polsce wciąż niedoceniane są ich znaczenie i siła.

Ale nie to będzie głównym tematem zaplanowanego na 6 marca we Wrocławiu pierwszego dolnośląskiego Kongresu Firm Rodzinnych „Nowe horyzonty rozwoju”. Celem tego spotkania będzie promocja i integracja środowiska przedsiębiorców rodzinnych oraz stworzenie przestrzeni do inspiracji i wymiany doświadczeń.

- Przedsiębiorstwa rodzinne w Polsce to setki tysięcy drobnych, średnich i dużych biznesów i rodzin, które je tworzą, kierują, pracują w nich i zmagają się z trudną sztuką utrzymania równowagi pomiędzy wyzwaniami życia rodzinnego i biznesowego. Mimo że stanowią większość podmiotów gospodarczych, to nie mieszczą się zwykle w głównym nurcie zainteresowania ani naukowców ani polityków ani praktyków zarządzania - mówi prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Safin, dyrektor Centrum Biznesu Rodzinnego. - Wiedza o ich zachowaniach i problemach ma więc charakter intuicyjny, bazuje na mitach i szacunkach. Najczęściej nie zauważamy, że są prekursorami wielu rozwiązań technologicznych i organizacyjnych, odkrywcami nowatorskich metod zarządzania, mistrzami efektywności, bezkonkurencyjni w walce z kryzysami. Nie dostrzegamy, że choć nie zawsze spektakularnie i na wielką skalę, ale zawsze konsekwentną i rzetelną pracą często kilku pokoleń właścicieli i ich rodzin budują one swoją pozycję na rynku lokalnym i międzynarodowym - mówi prof. Krzysztof Safin.

Podczas Kongresu zaplanowano sesję plenarną oraz panele tematyczne. Ponadto dla uczestników zainteresowanych budowaniem relacji oraz utrwaleniem zdobytej wiedzy w praktyce odbędą się spotkania networkingowe i zajęcia warsztatowe z ekspertami.

Wydarzenie sprzyjać będzie wymianie poglądów oraz nawiązywaniu kontaktów z przedsiębiorcami znajdującymi się w podobnej sytuacji biznesowej lub rodzinnej.

Tematyka paneli dyskusyjnych:

Sukcesja - przedstawione zostaną sposoby radzenia sobie z sytuacjami, takimi jak: niechęć przejęcia firmy rodzinnej przez nowe pokolenie, brak odpowiednich kompetencji sukcesora lub brak potencjału sukcesyjnego z powodu formy prawnej, która uniemożliwia prostą zmianę władz i właścicieli.

Zatrudnienie - panel poświęcony zostanie problemom zatrudnienia i zarządzania personelem w przedsiębiorstwie rodzinnym. Prowadzący pomogą przedsiębiorcom w szukaniu odpowiedzi na pytania takie, jak: czym przyciągnąć pracowników spoza rodziny, jak zarządzać zespołem wielopokoleniowym, czy eksponować rodzinny charakter przedsiębiorstwa. Poruszona zostanie również tematyka nepotyzmu i wielokulturowości.

Innowacyjność - panel poświęcony zostanie innowacyjności biznesu rodzinnego w aspekcie nowych kompetencji zarządczych, stosowania innowacyjnych metod finansowania a także wprowadzenia innowacji produktowych, procesowych i marketingowych do firm rodzinnych. Kongres odbędzie się 6 marca we Wrocławiu w Narodowym Forum Muzyki.

Wstęp jest bezpłatny, obowiązują zapisy. Więcej informacji na: www.wsb.pl/ wroclaw/kongres-firm-rodzinnych.

Podczas pierwszego dolnośląskiego Kongresu Firm Rodzinnych zaplanowano sesję plenarną oraz panele tematyczne

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska