Już 26 czerwca odbędzie się trzecia edycja Wrocławskiego Forum Senioralnego. Zapraszamy!

AZ
Co roku we Wrocławiu odbywa się impreza organizowana z myślą o seniorach, czyli Wrocławskie Forum Senioralne. W tym roku, 26 czerwca, odbędzie się trzecia edycja, której tematem przewodnim jest hasło: „Barwy starości, czyli jak być szczęśliwym po 60-tce?”. Tegoroczne forum zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, a organizatorami wydarzenia są Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego – Wrocławskie Centrum Seniora oraz Gazeta Wrocławska.

Głównymi tematami III Wrocławskiego Forum Senioralnego będą szeroko rozumiane zdrowie i aktywność osób po sześćdziesiątym roku życia. Rozmowy z ekspertami odbędą się w dwóch panelach: pierwszy będzie dotyczył zdrowia i aktywności mężczyzn, natomiast drugi – kobiet. Moderatorem panelu dla mężczyzn będzie dziennikarz Gazety Wrocławskiej – Robert Migdał, a moderatorkami panelu dla kobiet przedstawicielki Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego – Wrocławskiego Centrum Seniora: Kamila Polańska-Wasik oraz Ilona Zakowicz.

Oprócz rozmów z ekspertami goście będą mogli wysłuchać dwóch ciekawych wykładów prowadzonych przez dra hab. n. med. Dariusza Kałkę („10 kroków do zdrowia mężczyzny i szczęścia jego kobiety”) oraz dr Marię Kmitę („Precz ze spokojną starością”). Wszyscy zainteresowani mogą również wziąć udział w bezpłatnych badaniach ciśnienia i BMI oraz bezpłatnych przesiewowych badaniach okulistycznych.

Po części informacyjnej odbędzie się pokaz mody z muzyką na żywo, który poprowadzi Aleksandra Kucharska. O oprawę muzyczną zadba natomiast Mirek Bieliński – artysta związany z Dolnym Śląskiem i Wrocławiem. Modelki i modele zaprezentują stroje w trzech odsłonach: w stylu sportowo-swobodnym, codziennym (casualowo-spacerowym) oraz formalno-koktajlowym. Podczas pokazu wskazówek dotyczących mody 60+ udzielą panie: Krystyna Bałakier i Aleksandra Kucharska.

Dla uczestników Forum przewidziane zostały: poczęstunek, stanowiska partnerskie z ofertą dla seniorów, bezpłatne badania i konsultacje specjalistów, konkurs z nagrodami, płyty Mirka Bielińskiego z autografem oraz materiały informacyjne i promocyjne.

Serdecznie zapraszamy seniorów, ekspertów w dziedzinie gerontologii, organizacje i instytucje działające na rzecz osób starszych, media, firmy komercyjne, kadrę akademicką oraz studentów.

Miejsce: Dom Technika „NOT”, ul. Piłsudskiego 74, Wrocław
Data: 26 czerwca 2019 r.
Godzina: 10.00–15.00
Wstęp: bezpłatny, nie wymaga rejestracji ani zgłoszenia

Więcej informacji oraz harmonogram imprezy znajdziecie Państwo na stronie internetowej:

KLIKNIJ TUTAJ

synexus

vita

arsmedis

spektrum

Uwaga nad Polskę nadciągają upały

Wideo

Dodaj ogłoszenie