Julia Szczurowska przenosi się do Francji. Zagra w RC Cannes

  Julia Szczurowska przenosi się do Francji. Zagra w RC Cannes

  Jakub Guder

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Julia Szczurowska z tatą Wojciechem, także byłym siatkarzem

  Julia Szczurowska z tatą Wojciechem, także byłym siatkarzem ©fot. Paweł Relikowski

  Julia Szczurowska przenosi się do Francji. Zagra w RC Cannes - jednym z najbardziej utytułowanych klubów w tym kraju.
  Julia Szczurowska z tatą Wojciechem, także byłym siatkarzem

  Julia Szczurowska z tatą Wojciechem, także byłym siatkarzem ©fot. Paweł Relikowski

  Julia Szczurowska przenosi się do Francji. Zagra w RC Cannes


  „Julia jest świetna!” - piszą uradowani Francuzi i przypominają, że Szczurowska została najmłodszą siatkarką w historii Ligi Siatkówki Kobiet, która otrzymała tytuł MVP meczu.

  - Wybrałam RC Cannes, ponieważ chcę się uczyć i rozwijać. Jestem pewna, że sztab szkoleniowy i zawodniczki pomogą mi się stać lepszą siatkarką. Myślę, że gra w obcym kraju też mi pomoże - cytuje Szczurowską oficjalna storna klubu. - Chciałabym swoje słabe punkty zamienić w mocne. Chcę być bardziej wszechstronna - dodaje.

  Szczurowska zaczęła sezon 2017/2018 w Impelu Wrocław w pierwszej szóstce. Potem przytrafiła jej się kontuzja. Gdy jednak wyzdrowiała... została przesunięta przez zarząd do drużyn młodzieżowych.

  Już wtedy było raczej wiadomo, że we Wrocławiu nie zostanie na kolejny rok. Zresztą sytuacja finansowa drużyny była wówczas bardzo niepewna, a o 17-latkę pytało wiele klubów nie tylko z Polski ale i z włoskiej Serie A.

  - Ten transfer to owoc naszej współpracy z agencją MGM i Roberto Mogentale. Możemy mu tylko podziękować za profesjonalne podejście do tematu - mówi Wojciech Szczurowski, ojciec Julii, a w przeszłości siatkarz m.in. Gwardii Wrocław. - Zdecydowaliśmy się na Francję, bo to przede wszystkim dla Julii możliwość rozwoju. Jedzie tam jako druga atakująca. Ma trenować przyjęcie, ogólnie się rozwijać. Nie chcemy zamknąć jej na początku kariery żadnej drogi. W klubie pracuje profesjonalny, włoski sztab szkoleniowy. Trener przygotowania fizycznego już ma z nią kontakt. Z tego co słyszałem rozmawiał także ze sztabem reprezentacji młodzieżowej, z którą Julka teraz trenuje - tłumaczy Szczurowski senior.

  Nastolatka we Francji zamelduje się dopiero po wrześniowych mistrzostwach świata siatkarek. Do porozumienia z klubem z Francji doszła już jakiś czas temu. Na miejscu będzie mieszkała w internecia razem z innymi młodymi zawodniczkami Cannes. W tym samym miejscu stacjonuje zresztą na co dzień sztab szkoleniowy drużyny.

  - Jako rodzice zawsze mamy pewne obawy, ale Julka twardo stąpa po ziemi. Wie, co chce osiągnąć w życiu i dąży do tego celu. To co robi, sprawia jej jednak przede wszystkim wielką przyjemność.

  Umowa Julii Szczurowskiej będzie obowiązywać przez dwa lata. Ma być zmienniczką dobrze znanej w Polsce Serbki Adeli Helić. Co ciekawe - 17-latke będzie miała też okazję zadebiutować w Lidze Mistrzyć w barwach nowej drużyny. Cannes te rozgrywki wygrywało dwa azy (2002 i 2003). W sezonie 2005-2006 grała tu Małgorzata Glinka.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo