Joanna Bronowicka to od dziś nowa wicewojewoda. PSL: To...

  Joanna Bronowicka to od dziś nowa wicewojewoda. PSL: To nieoszlifowany diament (SYLWETKA, FOTO)

  Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Joanna Bronowicka to od dziś nowa wicewojewoda. PSL: To nieoszlifowany diament (SYLWETKA, FOTO)
  1/6
  przejdź do galerii

  ©fot. Malwina Gadawa

  Dzisiaj oficjalnie pracę rozpoczęła Joanna Bronowicka, nowa wicewojewoda dolnośląska. - Przekazujemu wam nasz nieoszlifowany diament - mówił Kaizmierz Huk, szef dolnośląskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego do wojewody Tomasza Smolarza (Platforma Obywatelska).
  Joanna Bronowicka na stanowisku wicewojewody zastąpi do wyborów parlamentarnych Ewę Mańkowską (także PSL), która została po wyborach samorządowych wicemarszałkiem województwa.

  Bronowicka to wieloletnia działaczka PSL. Startowała już do Sejmu i do sejmiku, ale bez powodzenia. Była radną gminy Kostomłoty i przewodniczyła komisji zdrowia, kultury, sportu i wypoczynku. Ma 46 lat. Wiemy, że prezes PSL Janusz Piechociński postawił akurat na nią, także ze względu na młody wiek.

  Joanna Bronowicka ukończyła wydział pielęgniarstwa na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Skończyła także studium socjoterapii i treningu interpersonalnego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym oraz socjoterapię i psychoprofilaktykę w placówkach oświatowych. Od 2003 roku Joanna Bronowicka pracowała we Wrocławskim Centrum Zdrowia. Była tam koordynatorem programów zdrowotnych i kierownikiem sekcji ds. programów zdrowotnych i promocji zdrowia.

  Jaką Joanna Bronowicka chce być wicewojewodą? - Aktywną, działającą na rzecz mieszkańców naszego województwa. Na pewno nie będą mi obce, z racji wykształcenia, kwestie służby zdrowia - mówi Joanna Bronowicka. Nowa wicewojewoda mówi, że bliskie są jej także kwestie rolnictwa. - Mój mąż był sołtysem w miejscowości Jarząbkowice, w gminie Kostomłoty, uprawiał także ziemię. Teraz mieszkamy we Wrocławiu - dodaje działaczka PSL-u.

  W wolnym czasie lubi spacery po górach. Tatry zna bardzo dobrze, bardziej niż dolnośląskie góry.

  Tomasz Smolarz jest przekonany, że współpraca z nową wicewojewodą będzie mu się układać doskonale. Takiego samego zdania jest Kazimierz Huk, szef dolnośląskich struktur PSL. - Oddajemy wam nasz nieoszlifowany diament. Zadbajcie o niego - mówił Huk.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tytuł

  juz zaczyna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  jeszcze dobrze nie zaczela pracy, a juz klamie, idealna na polityka

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tytuł

  Ooo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Pani wicewojewoda odrobinę mija się z prawdą, lub ma zaniki pamięci, to ona byłą sołtysem we wsi Jarząbkowice, a nie jej mąż, z którym także nie mieszka od kilku lat.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mieszkaniec Jarząbkowic

  MIESZKANIEC (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Święta prawda a ten minus to przez pomyłkę :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to może mnie też weźmiecie

  acate (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  ten sam stopien wykształcenia ale nie mam układów , mimo,ze wojewoda z mojego miasta. Ale co tam ważne,ze Piechociński boczkiem , boczkiem wsadza młodsze na stanowiska .Miller powinien od niego sie...rozwiń całość

  ten sam stopien wykształcenia ale nie mam układów , mimo,ze wojewoda z mojego miasta. Ale co tam ważne,ze Piechociński boczkiem , boczkiem wsadza młodsze na stanowiska .Miller powinien od niego sie uczyć nepotyzmu. A pani nawet swojej strony nie ma, ani na wikipedzie nic...cicho,...ale to nie pierwszy przypadek obsadzania znajomych . Przypadek (???),że dyrektorem Szpitala w Dzierżoniowie został członek rodziny pana Smolarza. ktoś kto nie ma nic wspólnego z tym środowiskiem?
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kurs na wicewojewodę

  eTam (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  wykształcenia kobieta specjalnie nie ma ... ukończyła studium/szkolenie - kurs interpersonalny ... śmiechy warte ... służba zdrowia na poziomie mniej więcej pielęgniarki, mąż sołtys więc...rozwiń całość

  wykształcenia kobieta specjalnie nie ma ... ukończyła studium/szkolenie - kurs interpersonalny ... śmiechy warte ... służba zdrowia na poziomie mniej więcej pielęgniarki, mąż sołtys więc wiocha...Muszę poszerzyć horyzonty, bo mi się wydawało, że to trzeba być jakimś ekonomistą, prawnikiem (przynajmniej magistrem prawa), jakimś studentem z MBA .... jakimś doświadczonym zarządcą, przywódcą ....jak się zostaje wicewojewodą ???zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hmm

  1212 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Przed szlifem u jubilera może wizyta u fryzjera???

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do października

  ? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Do wyborów w październiku?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo