Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jest wykonawca wielkiej inwestycji drogowej we Wrocławiu (ZOBACZ)

Jerzy Wójcik
Jerzy Wójcik
Oś Zachodnia i poszerzona ulica Kosmonautów - wizualizacje
Oś Zachodnia i poszerzona ulica Kosmonautów - wizualizacje Wrocławskie Inwestycje
Drogowe połączenie obwodnicy Leśnicy z ul. Kosmonautów i poszerzenie samej ulicy Kosmonautów coraz bliżej. Wrocławskie Inwestycje ogłosiły dziś, że wybrały wykonawcę tzw. Osi Zachodniej.

Ta inwestycja to nieco ponad 4 kilometry nowych dróg. Budowana zupełnie od podstaw Oś Zachodnia - połączenie obecnej obwodnicy Leśnicy z ulicą Kosmonautów oraz dodatkowo przebudowa - poszerzenie samej Kosmonautów na odcinku od "Glinianek" do ul. Fieldorfa. I właśnie na skrzyżowaniu z Fieldorfa dołączy do Kosmonautów nowy łącznik od obwodnicy Leśnicy.

Wrocławskie Inwestycje ogłosiły w piątek, że wykonawcą tej inwestycji będzie konsorcjum z liderem - Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia S.A., które zaproponowało, że wykona prace za niespełna 189 mln złotych.

- Skorzystają nie tylko kierowcy, ale także piesi, rowerzyści i pasażerowie MPK - informują Wrocławskie Inwestycje i wyliczają: - W sumie wybudujemy 4,2 kilometra nowych dróg, 5675 m ścieżek rowerowych, 5875 m chodników, 1050 m ciągów pieszo-rowerowych. Nad torami kolejowymi w ciągu Alei Stabłowickiej wybudujemy 143 metrowy wiadukt. Na przebudowywanym odcinku ulicy Kosmonautów powstanie 2,2 km zielonego torowiska tramwajowego. Przygotujemy nowe przystanki tramwajowe i autobusowe🚋🚌. Zgodnie z decyzją środowiskową postawimy ekrany akustyczne. Zadbamy o wody opadowe oraz zieleń.

Prace mają się zakończyć do połowy 2022 roku.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska