Jest przetarg na nowy wrocławski basen. Powstanie na Brochowie. Kiedy w nim popływamy?

Jerzy Wójcik
Jerzy Wójcik
Zaktualizowano 
Dziś temperatury we Wrocławiu mają zdecydowanie przekroczyć 30 stopni Celsjusza w cieniu. Baseny i kąpieliska będą jednymi z najbardziej oblężonych miejsc w mieście. Prezydent Jacek Sutryk poinformował właśnie, że ruszył przetarg na kolejną pływalnię w mieście. Za około dwa lata skorzystają z niej wrocławianie.

Nowy wrocławski basen ma powstać na Brochowie przy ulicy Polnej 10. Inwestorem jest Wrocławski Park Wodny. Projektowany obiekt krytej pływalni zlokalizowany jest w miejscu istniejącego, lecz obecnie nie działającego kąpieliska, które powstało w latach 30 XX wieku.

Prezydent Jacek Sutryk poinformował właśnie, że ogłoszono przetarg i trwa poszukiwanie firmy, która zaprojektuje i wybuduje nowy obiekt.

Kiedy będziemy mogli popływać w nowym obiekcie? Prezydent Sutryk precyzuje, że pływalnia będzie gotowa w 22 miesiące od podpisania umowy. Zatem do tych 22 miesięcy trzeba dodać czas na rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy z wykonawcą. Jest szansa, że inwestycja będzie gotowa na wakacje 2021 roku, ale wszystko musiałoby się udać zgodnie z planem.

LOKALIZACJA NOWEGO BASENU WE WROCŁAWIU

Jest przetarg na nowy wrocławski basen. Powstanie na Brochowie. Kiedy w nim popływamy?

Nowy budynek krytej pływalni usytuowany będzie w części północnej rozległej działki. Część południowa terenu przeznaczona jest pod lokalizację kąpieliska zewnętrznego, w skład którego wchodzą dwie niecki rekreacyjne o łącznej pow. lustra wody około 500 m², zjeżdżalnie rurowe, rozległa plaża o nawierzchni sztucznej oraz zielone tereny rekreacyjne.

Budynek krytej pływalni ma pomieścić dwie niecki basenowe: sportową o wymiarach 25x12,5 m oraz rekreacyjną, o wymiarach 10x5,5 m, wyposażoną w atrakcje wodne. Obiekt wyposażony będzie również w strefę saun oraz siłownię.

Tyle można wyczytać z koncepcji. Więcej na temat obiektu będzie można powiedzieć po przygotowaniu projektu przez firmę wyłonioną w przetargu.

Ostatni upalny weekend wakacji. Gdzie się ochłodzić? Kąpieli...

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 53

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

miał być gotowy w 2020 r a teraz może 2021 a może 2022 , dlaczego nie można w tym kraju nic zaplanować !!!

z
z Biskupina

A może prezydent Sutryk powie nam kiedy przejedziemy się Mostem Wschodnim, bo plany i wizualizacje pokazywano nam dawno temu.

Ł
Łkasz-SP44-10LATbasnBRAK
2019-06-25T19:00:42 02:00, gość:

Ile basenów jest w 650 tys mieście?- chyba ze 5. Jeden basen na 150 tys ludzi - szacun.

2019-06-26T07:31:24 02:00, Wrocławianin 44:

A (odkryte) dwa baseny tylko to nie łaska? Plus dwa kompieliska. Od lat 90 zamknięto basen na Racławickiej, Ślężnej, Skarbowców na Oporowie... (zbudowano: nic, jeśli chodzi o odkryte kompieliska) Bo po co .. Trzoda ma zapie.dalać do "galerii" handlowych i hipermarketów. Pojedźcie ludzie do Czech.. Tam co druga dziura ma basen, jak nie kryty to pełnowymiarowy odkryty. A u nas są.. gówno jest jeśli chodzi o infrastrukturę sportowo rekreacyjną.. Cofnęli nas sto lat z tymi wszyskimi kompieliskami, których nie już ma.

CZEŚĆ. Popieram Twój wpis !!!!

Ludzie - popatrzcie tylko na to -||https://gazetawroclawska.pl/wroclaw-szkola-z-zakrzowa-od-10-lat-czeka-na-basen/ar/13874073||

JAK MOŻNA przez dziesięć LAT ściemniać ludzi którzy płacą podatki tak jak wszyscy. Jak można tak kłamać. Niech jeszcze więcej dzieci się UTOPI - Bo gdzie mają uczyć się pływać. !!!! I znów, na koniec roku 2019 !!! będzie WIELOLETNI PLAN finansowy dzięki któremu okaże się że Psie-Pole dalej nie będzie miało krytej pływalni. SKANDAL!!! tam też LUDZIE mieszkają!!!!

https://gazetawroclawska.pl/wroclaw-szkola-z-zakrzowa-od-10-lat-czeka-na-basen/ar/13874073

G
Gość
2019-06-26T00:52:16 02:00, MIASTO dla ELITY:

W tyn mieście nadal rządzi Platforma. Nawet jak CBA łapie skorumpowanych dyrektorów to gazeta milczy.

W twojej głowie rządzi platforma, bo mózgu tam brak. Tylko Mirka dla mądrych inaczej....

W
Wrocławianin 44
2019-06-25T19:00:42 02:00, gość:

Ile basenów jest w 650 tys mieście?- chyba ze 5. Jeden basen na 150 tys ludzi - szacun.

A (odkryte) dwa baseny tylko to nie łaska? Plus dwa kompieliska. Od lat 90 zamknięto basen na Racławickiej, Ślężnej, Skarbowców na Oporowie... (zbudowano: nic, jeśli chodzi o odkryte kompieliska) Bo po co .. Trzoda ma zapie.dalać do "galerii" handlowych i hipermarketów. Pojedźcie ludzie do Czech.. Tam co druga dziura ma basen, jak nie kryty to pełnowymiarowy odkryty. A u nas są.. gówno jest jeśli chodzi o infrastrukturę sportowo rekreacyjną.. Cofnęli nas sto lat z tymi wszyskimi kompieliskami, których nie już ma.

M
MIASTO dla ELITY

W tyn mieście nadal rządzi Platforma. Nawet jak CBA łapie skorumpowanych dyrektorów to gazeta milczy.

G
Gość
2019-06-25T13:52:09 02:00, BASEN BĘDZIE WYŁĄCZNIE:

Dla bogatych świń z ogrodzonych drutem kolczastym osiedli. Nie skorzystają z niego mieszkańcy np. ulicy Koreańskiej, gdzie niedawno jeden z lokatorów umarł z głodu.

2019-06-25T21:26:35 02:00, Beobachter:

Nie rozumiem, skoro jesteś taki wrażliwy, to dlaczego temu człowiekowi nie pomogłeś? Wystarczyło zawiadomić MOPS, kupić coś do jedzenia... Czuć z daleka twoją zawiść. Bardzo, bardzo chciałbyś być bogaty, choćby i świnią. Niestety, twoje deficyty intelektu, nałogi , lenistwo, brak zasad są przeszkodą nie do pokonania. Napij się znowu, to ci ulży.

2019-06-25T23:15:30 02:00, Gość:

A skąd wiesz pajacu, czy nie pomógł?

Myślę, że nie pomógł. Wylewa swoje żale jak jakiś frustrat.

Ś
Świnie ogodzone drutem

kolczastym na Brochowie. I jeszcze basen im budują. Mowa o tych osiedlach dla elitki, co to wszyscy kredyty w banku mogą wsiąść.

G
Gość
2019-06-25T13:52:09 02:00, BASEN BĘDZIE WYŁĄCZNIE:

Dla bogatych świń z ogrodzonych drutem kolczastym osiedli. Nie skorzystają z niego mieszkańcy np. ulicy Koreańskiej, gdzie niedawno jeden z lokatorów umarł z głodu.

2019-06-25T21:26:35 02:00, Beobachter:

Nie rozumiem, skoro jesteś taki wrażliwy, to dlaczego temu człowiekowi nie pomogłeś? Wystarczyło zawiadomić MOPS, kupić coś do jedzenia... Czuć z daleka twoją zawiść. Bardzo, bardzo chciałbyś być bogaty, choćby i świnią. Niestety, twoje deficyty intelektu, nałogi , lenistwo, brak zasad są przeszkodą nie do pokonania. Napij się znowu, to ci ulży.

A skąd wiesz pajacu, czy nie pomógł?

B
Beobachter
2019-06-25T13:52:09 02:00, BASEN BĘDZIE WYŁĄCZNIE:

Dla bogatych świń z ogrodzonych drutem kolczastym osiedli. Nie skorzystają z niego mieszkańcy np. ulicy Koreańskiej, gdzie niedawno jeden z lokatorów umarł z głodu.

Nie rozumiem, skoro jesteś taki wrażliwy, to dlaczego temu człowiekowi nie pomogłeś? Wystarczyło zawiadomić MOPS, kupić coś do jedzenia... Czuć z daleka twoją zawiść. Bardzo, bardzo chciałbyś być bogaty, choćby i świnią. Niestety, twoje deficyty intelektu, nałogi , lenistwo, brak zasad są przeszkodą nie do pokonania. Napij się znowu, to ci ulży.

G
Gość

To jest dramat, za komuny było więcej odkrytych basenów w mieście niż obecnie !!! Czy to aby nie zmowa dla braku alternatywy słynnej wodnej inwestycji niemieckiej :-)

g
gość

Ile basenów jest w 650 tys mieście?- chyba ze 5. Jeden basen na 150 tys ludzi - szacun.

E
Ela, zrezygnuj!

Pewnie się skończy tak jak każdy przetarg za czasów Elki Urbankowej. Albo unieważnienie, albo koszty przekroczone dwukrotnie. Żenada.

a
ali baba

NIKT WAM TYLE NIE DA ILE PLATFORMA OBIECA!!! KTÓRY TO JUŻ RAZ!!!!! To takie PLATFUSIARSKIE. Kolejna OBIETNICA rozPOczęcia budowy tego basenu. POznacie ich PO ich owocach. Panie Sutryk, DOŚĆ OBIETNIC, DO DZIEŁA!!!!!!!

A
Angel

Wreszcie będzie można rozegrać słynny cygański triatlon: w klapkach biegiem na basen i powrót na rowerze :DDD

Dodaj ogłoszenie