Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Jelenia Góra: Trwa rewitalizacja parku zdrojowego w Cieplicach

Mariusz Junik
Rozpoczęła się długo oczekiwana rewitalizacja parku Zdrojowego w Jeleniej Górze-Cieplicach. Część parku została już ogrodzona, więc kuracjusze mają coraz mniej miejsca na spacery na łonie przyrody.

Główna aleja parkowa stała się już re-gularnym placem budowy. Zerwano z niej asfaltową nawierzchnię. W to miejsce położona będzie nowa.

- Podobnie będzie na mniejszych alejkach, gdzie również zostanie wymieniona nawierzchnia - mówi wiceprezydent miasta Jerzy Lenard.

Całkowite zamknięcie parku dla odwiedzających planowane jest jesienią. Wówczas prace rewitalizacyjne ruszą pełną parą. Wycięta zostanie część drzew.

Mieszkańcy Cieplic martwią się, że wykonawca wytnie ich zbyt wiele. Jak jednak zapewniają przedstawiciele inwestora, nie zniknie żadne z drzew pośród alejek lub stanowiących cenną wartość przyrodniczą. Usunięte zostaną tylko te, które nie pasują do opracowanej koncepcji rewitalizacji.
Wykonawca chce nieco przyspieszyć, bowiem przetarg został rozstrzygnięty z dwumiesięcznym opóźnieniem.

Odnowią również klasztor
Lada dzień rozpoczną się również prace przy rewitalizacji Zespołu Pocysterskiego w Cieplicach. Do prac przystąpi wrocławska firma Castellum, która wygrała przetarg.

Za 12 mln zł odnowi klasztor Zakonu Pijarów. - To dobra wiadomość, bo w 2012 roku, kiedy zakończą się prace, będziemy obchodzić 300-le-cie istnienia klasztoru - mówi ks. Jacek Raczek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska