Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jelenia Góra: 6 kondydatów na prezydenta

Alina Gierak
Elżbieta Matiasz - szósta kandydatka na prezydenta Jeleniej Góry
Elżbieta Matiasz - szósta kandydatka na prezydenta Jeleniej Góry Marcin Oliva Soto
W ostatniej chwili okazało się, że o fotel prezydenta Jeleniej Góry będzie się ubiegać nie pięciu, a sześciu kandydatów. Nową osobą jest Elżbieta Matiasz, 61-letnia mieszkanka Zabobrza, prezeska oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami . Reprezentuje Komitet Wyborczy Wspólnota Jeleniogórska.

W środę, gdy mijał termin zgłaszania kandydatów na szefów gmin, w PKW czekano także na PSL i kandydata Stronnictwa na prezydenta Jeleniej Góry. Ostatecznie PSL nikogo nie zgłosiło. Poza Elżbietą Matiasz o stanowisko prezydenta Jeleniej Góry ubiegają się: Marzena Machałek (PiS), Marek Obrębalski (Razem dla Jeleniej Góry), Robert Prystrom (Wspólne Miasto), Sylwester Urbański (SLD) i Marcin Zawiła (PO).

Kandydatom zadaliśmy 20 pytań dotyczących Jeleniej Góry. Jednomyślnie opowiedzieli się m.in. za budową ronda przy ul. Lubańskiej w Jeleniej Górze, za pozostawieniem płatnych parkingów oraz powstawaniem nowych galerii handlowych i rozbudową z pomocą miasta Aeroklubu Jeleniogórskiego. Odpowiedzi na wszystkie pytania zadane kandydatom znajdziecie na stronie internetowej wybory.gazetawroclawska.pl.

Można tam również zrobić test i przekonać się, do jakiego kandydata jest Państwu zdecydowanie najbliżej.
Nie ma większych niespodzianek na listach kandydatów do jeleniogórskiej rady miejskiej. O 23 miejsca ubiega się 281 osób. To prawie 12 osób na jedno miejsce.

Platforma Obywatelska postawiła na obecnych radnych i to oni w większości okręgów startują z numerem jeden. Kandydują m.in. Anna Ragiel, wiceprzewodnicząca rady miejskiej, Hubert Papaj, przewodniczący rady miejskiej, Jerzy Lenard, radny, wiceprezydent miasta oraz Zofia Czernow. Nowymi twarzami na listach PO są m.in: Leszek Wrotniewski, pracownik JZO, Henryk Stobiecki, dziennikarz oraz Leszek Zbyszek, prezes Towarzystwa Rowerowego.

Z Komitetu "Razem dla Jeleniej Góry" o fotel radnego ubiegają się m.in. Danuta Wójcik oraz Jan Gniadzik, przedstawiciele kupców jeleniogórskich. Są też sportowcy: Leszek Oleksy i Mirosław Wieczorkiewicz. Kandyduje również obecna radna, Bożena Wachowicz-Makieła.

PiS także postawił na pierwszych miejscach obecnych rajców - Ireneusza Łojka, Wojciecha Leszczyka i Krzysztofa Mroza. Z nr 1 kandyduje Oliwier Kubicki, asystent Marzeny Machałek. Listę PSL kandydatów na radnych otwiera Bogusław Kępiński, przedsiębiorca. Wraz z nim idzie cała rodzina, bo w innych okręgach kandydują jego żona i dwaj synowie.

W SLD po raz pierwszy kandydują Wojciech Chadży, właściciel firmy przewozowej oraz Walentyna Kalisz-Borowska z biura poselskiego SLD. Ze Wspólnego Miasta do rady chcą się dostać m.in. Lech Karbowski, prezes Towarzystwa Walki z Kalectwem i Mariusz Ceglarski, prawa ręka Roberta Prystroma.

Czy pójdziesz głosować 21 listopada w wyborach samorządowych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska