Łukasz Konstanty
Jekaterina Kurakowa po trzech latach przerwy ponownie okazała się najlepsza w łyżwiarskich zawodach Warsaw Cup. Fot. PAP/Leszek Szymański
Za nami jubileuszowa dwudziesta edycja prestiżowej imprezy Warsaw Cup w łyżwiarstwie figurowym. Wśród solistek najlepsza okazała się Jekaterina Kurakowa, która na początku 2022 roku reprezentowała Polskę podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Zawody, które odbywały się na warszawskim Torwarze, mają rangę Challengera. Do rywalizacji przystąpili soliści, solistki, pary sportowe i pary taneczne.

Jekaterina Kurakowa najlepsza wśród solistek

Wśród pań znakomicie spisała się Jekaterina Kurakowa, która okazała się najlepsza zarówno w programie krótkim jak i dowolnym i z przewagą ponad 9 punktów triumfowała w zawodach. Za jej plecami uplasowały się Szwajcarka Sarina Joos i Finka Janna Jyrkinen.

Dla naszej reprezentantki to już szósty w karierze medal w imprezach rangi Challenger. Poprzedni raz na podium stanęła we wrześniu, podczas rywalizacji w Bergamo. W imprezie o nazwie CS Lombardia Trophy Kurakowa zajęła trzecie miejsce, ustępując jedynie dwóm Japonkom - Rince Watanabe i Kaori Sakamoto. W warszawskich zawodach poprzednio triumfowała w 2019 roku.

W Warszawie wystartowały jeszcze dwie inne Polki. Ostatecznie na 18. pozycji rywalizację zakończyła Karolina Białas, z kolei Laura Szczęsna uplasowała się na 24. pozycji. Obydwie łyżwiarki ustanowiły na Torwarze nowe życiowe rekordy punktowe.

Polscy soliści i pary taneczne poza podium

Wśród solistów miejsca na podium obsadzili Francuz Kevin Aymoz, Włoch Daniel Grassl i Szwajcar Lukas Britschgi. Spośród reprezentantów Polski najwyżej został sklasyfikowany Władimir Samoiłow, który zajął szóstą pozycję. Na 11. miejscu zmagania zakończył Kornel Witkowski, a sześć lokat niżej sklasyfikowany został Marcel Witkowski.

Miejsca na podium nie udało się wywalczyć także żadnej z naszych par tanecznych. Najwyżej, na piątej pozycji sklasyfikowani zostali Anastazja Polubina i Paweł Gołowisznikow, tuż za ich plecami uplasowali się Oliwia Oliver i Elliot Graham, zaś na dziesiątej pozycji rywalizację ukończyli Jenna Hertenstein i Damian Bińkowski. W rywalizacji par sportowych reprezentanci Polski nie startowali.