Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jeden przystanek wiedeński na Trzebnickiej gotowy. Jak radzą sobie kierowcy? (ZDJĘCIA, FILMY)

MH
Budowa przystanku wiedeńskiego przy ul. Trzebnickiej
Budowa przystanku wiedeńskiego przy ul. Trzebnickiej Marcin Hołubowicz
Pierwszy przystanek wiedeński na ul. Trzebnickiej jest już gotowy. Trwa jednak budowa kolejnego po drugiej stronie jezdni, dlatego kierowcy jadący w kierunku dworca Nadodrze muszą się liczyć z utrudnieniami. Jak sobie radzą z nowym przystankiem wiedeńskim? Zobaczcie na filmie.

W weekend zakończyły się prace przy budowie przystanku wiedeńskiego na ul. Trzebnickiej. Prace prowadzone w tym miejscu utrudniały ruch w kierunku mostu Trzebnickiego. W niedzielę oddano do użytku pierwszy przystanek, z którego mogą już korzystać pasażerowie MPK.

Kolejny budowany jest po drugiej stronie jezdni, dlatego kierowcy jadący w kierunku dworca Nadodrze muszą się poruszać po torowisku i omijać miejsce prowadzenia prac. W godzinach szczytu mogą się w tym miejscu tworzyć spore korki. Kiedy zakończą się utrudnienia?

- Prace przy budowie drugiego przystanku zgodnie z umową powinny się zakończyć do 10 września, ale wykonawca będzie się starał wykonać je do 1 września – informuje Ewa Mazur, rzeczniczka prasowa wrocławskiego ZDiUM-u.

Tymczasem sprawdziliśmy, jak radzą sobie kierowcy z nowym udogodnieniem dla podróżnych MPK. Wielu z nich zdawało się być zaskoczonymi przystankiem wiedeńskim na Trzebnickiej i nie wszyscy zwalniali na wysepce. Niektórzy próbowali również zdążyć przejechać przed czerwonym światłem, które jest tuż za przystankiem i wręcz dodawali gazu na wysepce. Inni w ogóle nie przejmowali się wysepką i zwyczajnie ją omijali, mimo że ruch poprowadzony został w tym miejscu wyłącznie przez przystanek wiedeński.

Część kierowców zwalniała, czasem aż za bardzo, przed nową przeszkodą i spokojnie przejeżdżała przez wysepkę. Natomiast nie każdy kierowca, który powinien zatrzymać się na czerwonym świetle, robił to przed wyznaczonym przystankiem - część zatrzymywała się na wyznaczonym przystanku, w którym pasażerowie powinni wsiadać do tramwaju (przystanek oznaczony jest znakiem poziomym P-17: linia przystankowa, który zakazuje zatrzymywania się na nim i obowiązuje na całej długości linii).

Przystanek wiedeński na ulicy Trzebnickiej to nie pierwsze tego typu rozwiązanie we Wrocławiu. Równocześnie budowana jest bowiem wysepka na ul. Hubskiej. Wcześniej przystanek wiedeński utworzono na ul. Piłsudskiego (na wysokości Capitolu), a kolejne mają powstać m.in. na ul. Krupniczej w ramach przebudowy jezdni.

Zobacz:
Wrocław: Przystanek wiedeński na Piłsudskiego (ZDJĘCIA)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska