Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 3:0 (WYNIK, 30.10.2019). Lubinianie o trzecim secie będą chcieli szybko zapomnieć

Piotr Chrobok
Cuprum Lubin w 2. kolejce PlusLigi wyraźnie uległo na wyjeździe Jastrzębskiemu Węglowi 0:3 (20:25, 23:25, 7:25). Podopieczni Marcelo Fronckowiaka o trzecim secie, w którym zdołali zdobyć ledwie siedem punktów, będą chcieli zapewne jak najszybciej zapomnieć.

– Wiemy, jakie są nasze mocne strony i postaramy się je wykorzystać w środowym meczu z Jastrzębskim Węglem – mówił przed spotkaniem Bartłomiej Lipiński, przyjmujący Cuprum. Zespół z Lubina w swoim pierwszym wyjazdowym meczu w tym sezonie PlusLigi nie pokazał jednak zbyt wielu swoich atutów. W pierwszym secie sporą przewagę na rzecz gospodarzy zrobił w polu zagrywki Jurij Gladyr, który zanotował trzy asy serwisowe z rzędu. Miedziowi inauguracyjną partię przegrali 20:25.

Nieco bardziej wyrównany przebieg miała druga część spotkania. W końcówce seta więcej zimnej krwi zachowali jednak siatkarze Jastrzębskiego, którzy wygrali 25:23.

Lubinianom trudno będzie w tym sezonie o powtórzenie równie katastrofalnej partii. W trzecim secie drużyna prowadzona przez Marcelo Fronckowiaka zdobyła ledwie siedem punktów. Brązowi medaliści mistrzostw Polski z poprzedniego sezonu zdominowali przeciwników w każdym elemencie.

2. kolejka PlusLigi: Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:23, 25:7)

Jastrzębski: Konarski 15, Lyneel 8, Kampa 4, Gladyr 10, Szalacha 7, Fornal 7, Popiwczak (libero) oraz Vinhedo, Bucki 3, Depowski 3.
Cuprum: Lipiński 4, Ziobrowski 5, Dvoranen 6, Smoliński 6, Tavares 1, Morozau 7, Gruszczyński (libero) oraz Maruszczyk 2, Zawalski, Biegun 2, Gorzkiewicz.

MVP: Kampa (Jastrzębski).