Jan Paweł II z meteorytem nad głową. Co na to internauci?...

  Jan Paweł II z meteorytem nad głową. Co na to internauci? Zobacz MEMY. Pomnik papieża Polaka podbił internet i wywołał falę memów

  TK

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jan Paweł II z głazem nad głową. Instalacja Jerzego Kaliny powodem internetowych memów. Zobacz je na kolejnych slajdach galerii
  1/27
  przejdź do galerii

  Jan Paweł II z głazem nad głową. Instalacja Jerzego Kaliny powodem internetowych memów. Zobacz je na kolejnych slajdach galerii ©FB/Sekcja Gimnastyczna / demotywatory.pl / Internet

  Jan Paweł II z głazem nad głową - to instalacja nosząca nazwę "Zatrute Źródło", która pojawiła się przed Muzeum Narodowym w Warszawie. Jej autorem jest Jerzy Kalina, znany również z Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku na placu Piłsudskiego w Warszawie. Teraz Kalina postanowił poświęcić kolejne dzieło papieżowi Polakowi. Co na to internet? Nietypowa rzeźba budzi skrajne emocje, a internauci produkują memy. Zobacz je w galerii zdjęć.

  Jan Paweł II z głazem nad głową. Internauci tworzą memy


  Jan Paweł II z głazem nad głową to instalacja Jerzego Kaliny, która pojawiła się przed Muzeum Narodowym w Warszawie. Praca "Zatrute Źródło" prezentuje papieża Polaka z meteorytem nad głową i już teraz budzi skrajne emocje wśród internautów, którzy tworzą memy.

  JAN PAWEŁ II Z GŁAZEM NAD GŁOWĄ
  NOWY POMNIK PRZYNIÓSŁ NOWE MEMY

  Zobacz galerię

  Przypomnijmy, że Jerzy Kalina wcześniej stworzył Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku na placu Piłsudskiego w Warszawie. Teraz artysta postanowił w swej sztuce upamiętnić postać Jana Pawła II.

  "Zatrute Źródło" ma być odpowiedzią artysty na rzeźbę "La Nona Ora" Maurizia Cattelana. Dzieło z 1999 roku przedstawiało postać papieża Polaka przygniecionego meteorytem. Kontrowersyjna rzeźba została uszkodzona przez odbiorców, których wzburzyła sztuka autora.

  W ujęciu Kaliny Jan Paweł II nie jest bezsilnym, starym człowiekiem przygniecionym meteorytem, lecz tytanem o nadludzkiej sile. - informuje Muzeum Narodowe.

  Jan Paweł II. Instalacja "Zatrute Źródło" Jerzego Kaliny


  Instalacja "Zatrute Źródło", jak głosi opis Muzeum Narodowego, może być interpretowana na wiele sposobów. Artysta postrzega natomiast papieża jako człowieka, który odegrał znaczącą rolę w najnowszej historii Polski i Europy, a także rozpoczął proces przemian:
  • historycznych,
  • społecznych,
  • duchowych.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo