reklama

Jakie firmy zostały nominowane do Dolnośląskich Gryfów

BMK
Statuetki Dolnośląskiego Gryfa wręczone zostaną podczas Wielkiej Gali Biznesu, która odbędzie się 21 października 2019 r. w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.
Statuetki Dolnośląskiego Gryfa wręczone zostaną podczas Wielkiej Gali Biznesu, która odbędzie się 21 października 2019 r. w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. M ateriały prasowe
W czwartek, 4 października 2019 r., Kapituła Konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” ogłosiła firmy i samorządy nominowane do nagrody w 16. edycji tego przedsięwzięcia.

Dolnośląski Gryf to nagroda, która promuje innowacyjność i dynamikę rozwoju dolnośląskich firm, docenia zaangażowanie inwestycyjne i zauważa działania na rzecz lokalnych społeczności. Wyróżnia najlepsze przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego oraz instytucje i organizacje, które tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość Dolnego Śląska.

Uczestnicy Konkursu tym razem rywalizują w ośmiu kategoriach konkursowych. Są to m.in. Innowacyjny pomysł na biznes lub rozwój, Start-Up Roku, Dolnośląski Produkt Roku oraz Pionier Wieku Cyfrowego. W tym roku pojawiły się również cztery nowe kategorie: Nagroda za działania proekologiczne, Nagroda dla samorządów za przedsięwzięcia angażujące społeczność lokalną,
Skuteczna Kampania Marketingowa oraz Wizjoner Przestrzeni. Zostanie również przyznana Nagroda Specjalna za Osobowość Roku.

Statuetki Dolnośląskiego Gryfa wręczone zostaną podczas Wielkiej Gali Biznesu, która odbędzie się 21 października 2019 r. w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Jedyne kryterium, które było konieczne do wzięcia udziału w konkursie to zarejestrowana działalność na terenie Dolnego Śląska, również w postaci filii lub oddziału. Start w tym przedsięwzięciu nie wiąże się z żadnymi opłatami.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Zachodnia Izba Gospodarcza - Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Pracodawcy RP oraz partner merytoryczny – firma PwC.

Nominowani w 16. edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”:

Nagroda dla Pioniera Wieku Cyfrowego:

Pneumat System sp. z o.o. - firma rodzinna z ponad 40 letnim doświadczeniem. Łączy działalność handlową, produkcyjną i doradczą w zakresie systemów pneumatycznych. Ważnym obszarem jej działalności jest produkcja siłowników pneumatycznych oraz sprężyn gazowych. Posiada 10 oddziałów w całej Polsce. W sposób kompleksowy zastąpiła tradycyjne metody działania rozwiązaniami cyfrowymi. Wszyscy pracownicy komunikują się korzystając programów informatycznych, spotykają się oraz szkolą on-line. W ten sposób odbywa się także zarządzanie flotą pojazdów i smartfonów. Firma, jako jedna z pierwszych w branży, wdrożyła system zarządzania przedsiębiorstwem ERP, który zintegrował wszystkie obszary działalności w jeden system.

Dental Scan Sp. z o. o. - to jedyna pracownia protetyczna online w Polsce, która wytwarza uzupełnienia protetyczne wyłącznie metodą cyfrową. Jej grupą docelową są lekarze stomatolodzy oraz pacjenci, którzy już następnego dnia od pierwszej wizyty na fotelu dentystycznym, mogą otrzymać kompletne uzupełnienie protetyczne. Dental Scan to pionier cyfrowej stomatologii w Polsce. Prowadzi projekty edukacyjno-informacyjne oraz organizuje pierwsze w kraju szkolenia online dla stomatologów i techników dentystycznych, które wprowadzą środowisko stomatologiczne w świat cyfrowej protetyki.

CCC - największa detaliczna spółka obuwnicza w Europie Środkowej i jeden z największych europejskich producentów obuwia. Prowadzi sprzedaż w 29 krajach. Posiada blisko 1200 sklepów. CCC kładzie duży nacisk na rozwój innowacyjnych rozwiązań. Przykładem jest platforma esize.me. Ta innowacyjna na skalę światową usługa opiera się na technologii skanowania stopy specjalnym skanerem 3D, tworząc trójwymiarowy model stóp. Na jego podstawie klient może bez przymierzania dopasować właściwy rozmiar butów. Innowacyjnym rozwiązaniem jest też Asystent Głosowy w CCC, który pomaga m.in. w znalezieniu produktu na podstawie licznych filtrów czy wyszukanie najbliższego sklepu. W 2018 roku firma wprowadziła także elektroniczny obieg dokumentów, co pozwoliło na redukcję wydruków, optymalizację czasu pracy i finansowe oszczędności.

Nagroda za działania proekologiczne:

Giant Lazer sp. z o.o. - firma, która zrealizowała ponad 25 projektów VR/AR w Polsce i za granicą. Tworzy aplikacje edukacyjne z wykorzystaniem wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, głównie na potrzeby przemysłu. Jest również autorem projektu Trash Rage - platformy do nauki o ekologii, dopasowanej do warunków szkolnych. To zarówno gra VR, jak i rewolucyjne podejście do edukacji.
Pierwszym tematem projektu został wybrany recykling, aby podkreślić problem zanieczyszczenia środowiska odpadami, a szczególnie plastikiem. Z kolei film Trash Rage o jednorazowym plastiku dotarł do prawie 24 tys. osób i był udostępniany przez wielu znanych influencerów ekologicznych. Wkrótce powstanie też pierwszy na świecie komiks w technologii rozszerzonej rzeczywistości o
tematyce ekologicznej.

Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. - spółka z Dzierżoniowa, od wielu lat prowadząca proekologiczne inwestycje wodno-ściekowe pozyskując na ten cel środki unijne. Jednym z ostatnio zrealizowanych działań była budowa kolektora sanitarnego z Piławy Górnej do oczyszczalni ścieków w Bielawie. Dzięki temu większy obszar został objęty systemem kanalizacji sanitarnej, co wiąże się również z
ograniczeniem procesu przedostawania się do wody i gleby niebezpiecznych substancji, zagrażających życiu i zdrowiu ludzi. Projekt korzystnie wpłynął na stan środowiska naturalnego, czystość wód i gleby oraz dostosowanie gospodarki wodno-ściekowej gminy do wymagań polityki ekologicznej Unii Europejskiej. W 2018 r. spółka otrzymała nagrodę „Eko Mistrzowie dolnośląskiej ekologii”.

Ultimo S.A. - jedna z czołowych firm zarządzających wierzytelnościami, specjalizująca się w zakupie konsumenckich wierzytelności masowych, szczególnie z sektora bankowego i pożyczkowego oraz w windykacji należności przeterminowanych. Ultimo S.A. aktywnie wdraża działania realizujące ideę firmy odpowiedzialnej społecznie, również związane z ekologią. W 2018 roku spółka przeniosła swoją siedzibę do biurowca Green2Day, który jest najwyższej klasy nowoczesnym i ekologicznym budynkiem. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w swoim biurze oszczędza do 25% energii oraz zużywa o 45% mniej wody. Od kilku lat pracownicy solidarnie segregują śmieci, całkowicie zrezygnowano także z plastiku w firmie. Z własnej inicjatywy organizują też przedsięwzięcia na rzecz ochrony środowiska, m.in. postawili na dachu biurowca ule dla pszczół, opiekują się bezdomnymi zwierzętami ze schroniska, a także biorą udział akcji „Sprzątanie Świata”.

Skuteczna Kampania Marketingowa:

Vantage Development (GK) – jedna z największych dolnośląskich spółek deweloperskich, której misją jest tworzenie „miejsc do życia i pracy”. Do sztandarowych projektów spółki należy Port Popowice, realizowany na obszarze dawnego portu rzecznego.
Kampania marketingowo-PRowa „Historia jest w każdym z nas”, prowadzona była od kwietnia 2018 roku do końca marca 2019 roku. Jej efektem jest odwiedzenie strony www przez ponad 250 tys. osób, 260 publikacji oraz zasięg postów na Facebooku sięgający ponad 260 tys. użytkowników. Materiały marketingowe oraz PR-owe bazowały na archiwalnych zdjęciach portu rzecznego oraz historii dawnych mieszkańców tych terenów. Kampania pozwoliła na szerokie dotarcie do potencjalnych klientów, ale również na zaangażowanie grup społecznych w tworzenie historii Portu Popowice.

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej S.A. (ARAW) – spółka, której zadaniem jest promocja gospodarcza oraz pozyskiwanie bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Realizuje projekty związane z rozwojem samorządów, szkolnictwem zawodowym i wyższym oraz strategiami rozwoju lokalnego. Realizuje kampanie promocyjne i wizerunkowe pokazujące akademickość Wrocławia oraz potencjał gospodarczy regionu. Do ich efektów należy m.in. wzrost zainteresowania krajowych i zagranicznych inwestorów gminami Dolnego Śląska oraz zwiększenie liczby talentów aplikujących na wrocławskie uczelnie. Kampania promocyjno – wizerunkowa realizowana w ciągu dwóch ostatnich lat ukierunkowana była krajową i zagraniczną promocję wybranych gmin Dolnego Śląska jako atrakcyjnych gospodarczo i inwestycyjnie, a także przedstawienie Wrocławia, jako ośrodka akademickiego z uczelniami, kształcącymi na najwyższym poziomie. Do jej efektów należy 25 zagranicznych wysokotechnologicznych inwestorów oraz fakt, że 60 tys. zagranicznych i 130 tys. polskich kandydatów zapoznało się z informacjami o wrocławskich uczelniach. Najważniejszym
efektem jest jednak stworzenie nowego produktu o międzynarodowym zasięgu - Made in Wrocław, łączącego duży i mały biznes z potencjałem kół naukowych i startupów wrocławskich uczelni.

Przetwórnia Warzyw Michał Sznajder - firma rodzinna z niemal 60 letnią tradycją uprawy i kiszenia warzyw w Dolinie Baryczy. Cztery lata temu rozpoczęto budowanie marki kiszonek premium oraz tworzenie własnej sieci sprzedaży. Jej kampania marketingowa to filozofia i strategia oparta na biznesie społecznie odpowiedzialnym. Do jej efektów należy m.in. stworzenie z kiszonek produktów markowych, dotarcie do sklepów i restauracji poprzez konsumentów, udowodnienie, że kiszonki mogą być pyszne, a także edukacja młodych pokoleń. Ze względu na brak środków, budżet na kampanię był niski. Prowadzona była głównie w mediach społecznościowych, realizowane były również działania PR-owe. Zorganizowano też Dni Otwarte, na które przyjechało łącznie ponad 2,5 tys. chętnych. Firmę odwiedziło także około 3 tys. dzieci ze szkół i przedszkoli. Dzięki tym działaniom zbudowano markę M. Sznajder jako solidnego producenta najwyższej jakości kiszonek.

Dolnośląski Produkt Roku:

Look4App - wrocławski Software House, który tworzy innowacyjne rozwiązania Blockchain, Web oraz Internet of Things dla klientów z całego świata. Proaktywne podejście, silna etyka biznesowa i działanie oparte na sprawdzonych danych zapewniło firmie grono zadowolonych klientów. Na całym świecie promuje ona najnowsze technologie, budując jednocześnie wizerunek i pozycję Wrocławia na światowej mapie IT jako ośrodka tworzącego wyjątkowo innowacyjne rozwiązania. Według rankingu Clutch.io Look4App należy do Top 5 światowych firm realizujących projekty Blockchain. Eckert AS Sp. z o.o. – twórca inteligentnego systemu ConnECKt 4.0, którego zadaniem jest wprowadzenie użytkownika maszyn do Przemysłu 4.0. Polega on na stałym pobieraniu danych z urządzenia oraz przekazywaniu ich osobie zarządzającej produkcją, znajdującej się w dowolnym miejscu na świecie. Maszyny z Legnicy pracują w ponad 30 krajach w Europie, Azji i Afryce. Przedsiębiorstwo jest członkiem elitarnego stowarzyszenia Industry Business Network 4.0, którego celem jest popularyzacja idei Przemysłu 4.0 oraz tworzenie standardów z tego zakresu dla przedsiębiorstw z sektora MŚP.

Laparo Sp. z o.o. - to firma specjalizująca się w projektowaniu oraz produkcji symulatorów do nauki laparoskopii dla lekarzy, szpitali, oddziałów szpitalnych, uczelni medycznych i centrów symulacji. Obecnie pracuje nad unikatowym trenażerem, który będzie wykorzystywał elementy wirtualnej rzeczywistości i treningu manualnego. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii VR symulator
będzie odzwierciedlał warunki panujące na sali operacyjnej. To innowacja na światową skalę. Urządzenie dedykowane jest placówkom kształcącym przyszłych lekarzy, szpitalom, uczelniom medycznym, centrom symulacji medycznych i ośrodkom badawczo-rozwojowym.

Nagroda dla samorządów za przedsięwzięcie angażujące społeczność lokalną

Gmina Miasto Świdnica – gmina zamieszkiwana przez ponad 57 tys. osób. Jej władze dostrzegając ujemne saldo migracji podjęły kreatywne działania na rzecz włączania mieszkańców w życie wspólnoty. Wdrożony został nowatorski program „Zostańcie z nami - Miasto i Powiat Świdnica”, którego celem jest ograniczenie zjawiska spadku liczby ludności w mieście. Do 2018r. programem
objętych zostało ok. 2,5 tys. osób. Prowadzone są tu również inne akcje w zakresie aktywności społecznej m.in. „Senior-Wigor”, „Profilaktyka poprzez sport”, „Aktywne podwórka”, „Miasto dzieci”, Budżet Partycypacyjny „Moja Świdnica – mój Budżet” oraz programy gospodarcze i pomocowe dla inwestujących tu przedsiębiorców.

Gmina Strzelin - gmina rolniczo-przemysłowa posiadająca ponad 21 tys. mieszkańców. Do przedsięwzięć angażujących społeczność lokalną należy m.in. konkurs „Ładna Fasada”, w którym przyznawane są nagrody za osiągnięcia modernizacyjne o istotnym znaczeniu dla ekspozycji zabytkowych budynków, a także Strzeliński Budżet Obywatelski. Mieszkańcy mogą też składać wnioski o realizację zadań publicznych w ramach inicjatywy lokalnej. Wśród działań angażujących miejscową społeczność znalazły się również: Strzelińska Dziesiątka – „Bieg Wzgórz Strzelińskich”, akcja „Sprzątamy Strzelin” oraz akcja ekologiczna „Strzelin dla Środowiska”.

Wizjoner Przestrzeni:

Atlas Ward Polska Sp. z o.o. – firma specjalizująca się w budowie parków logistycznych, hal magazynowych i produkcyjnych, obiektów biurowych i ekologicznych. W ciągu 20-letniej działalności zrealizowała ponad 600 inwestycji o łącznej powierzchni przekraczającej 3 mln mkw. Jest generalnym wykonawcą kompleksu biurowców AWARD Business Park - inwestycji biurowej klasy A,
zlokalizowanej przy ulicy Zwycięskiej we Wrocławiu. Dogodna lokalizacja oraz nowoczesna architektura, sprawiają, że projekt został optymalnie dopasowany do potrzeb dolnośląskiego biznesu o zasięgu ogólnopolskim. Atlas Ward Polska projektując AWARD Business Park za kluczowe kryterium przyjął ergonomię oraz standardy energetyczne obiektu, które przewyższają wymagania
norm obowiązujących od 2021.

Archicom S.A. - ogólnopolski deweloper, realizujący projekty we Wrocławiu, Krakowie, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi. Firma zrealizowała już ponad 160 obiektów, w tym budynki mieszkalne, hotele i biurowce. Specjalizuje się w projektowaniu i realizacji osiedli społecznych. Tworzy przyjazne przestrzenie wśród natury. Potwierdzeniem tego jest przywracanie miastu terenów nadrzecznych. Przykładem jest Olimpia Port, gdzie przyświecała idea włączenia tego obszaru do krwiobiegu miasta i
uczestnictwo w procesie odrodzenia życia towarzyskiego i kulturalnego wzdłuż wrocławskich rzek. Blisko 25 hektarowy, poprzemysłowy teren został przekształcony w multifunkcyjne osiedle społeczne z mariną.

Gmina Ścinawa – gmina zlokalizowana w powiecie lubińskim. Lokalny samorząd stawia tu na kompleksowy rozwój, pozyskując środki zewnętrzne na inwestycje, które służą mieszkańcom i przyciągają inwestorów. Wykorzystywane są też turystyczne walory Odry. Jednym z projektów realizowanych nad rzeką jest budowa parkingu w oryginalnej formie statku. Obiekt stał się również
zapleczem parkingowo-sanitarnym dla portu w Ścinawie, w którym odbywa się większość plenerowych imprez. W jednej bryle połączony został charakter miasta, jego walory oraz historia. Parking-statek idealnie wkomponowuje się w nadodrzańskie nabrzeże, pełniąc funkcję swoistego pomostu, który łączy miasto z piękną rzeką. Obiekt funkcjonuje w formule Park & Ride, co pozwala na ograniczenie emisji spalin w centrum Ścinawy.

Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój:

3LP SA – operator centrum logistycznego w Siechnicach – jednego z największych obiektów tego typu, oferującego zautomatyzowany outsourcing usług logistycznych średnim i dużym podmiotom z sektora e-commerce. To najnowocześniejsze rozwiązanie w grupie automatycznych magazynów działających w trybie goods to man w Polsce i jedno z większych w Europie. 100% akcji 3LP SA spółki należy do TIM SA.

Infermedica – prekursor implementacji nowoczesnych technologii do systemów opieki zdrowotnej. Twórca autorskiego silnika sztucznej inteligencji, który pozwala na łączenie objawów z chorobami. Zespół lekarzy spędził nad rozwojem tej technologii już ponad 20 tys. godzin. Oferowane przez firmę rozwiązania przyczyniają się do zwiększenia efektywności służby zdrowia, polepszenia jakości opieki nad pacjentami oraz redukcji niepotrzebnych kosztów.

Laparo Sp. z o.o. – twórca pierwszego na świecie trenażera - Laparo Analytic, pozwalającego na kompleksowe monitorowanie parametrów treningu laparoskopowego lekarzy. W znaczący sposób usprawnia proces nauki, przyczyniając się do znacznego podniesienia kwalifikacji uczącego się chirurga. Spółka w ciągu zaledwie trzech lat z niewielkiego startupu, zatrudniającego kilka osób, przerodziła się w sprawnie działającą firmę, której marka jest rozpoznawana wśród lekarzy na całym świecie, a jej produkty dostępne są w ponad 80 krajach.

Start-up Roku:
Smartech-it Sp. z o.o. - twórcy platformy podpisu elektronicznego SignOnTheGo, dzięki której łatwo i bezpiecznie można podpisać dokumenty nie wychodząc z biura. Powstała ona z myślą o tym, aby usprawnić prowadzenie biznesu wszystkim przedsiębiorcom, niezależnie od skali firmy. Zapewnia użytkownikom bezpieczny podpis elektroniczny, gwarantując w ten sposób bezpieczeństwo
transakcji i to, że dokumenty nie zostaną sfałszowane. Przyspiesza czas zawierania umów i pozwala zaoszczędzić pieniądze, które pochłaniają koszty wydruku i wysyłki dokumentów. Dzięki eliminacji papieru pomaga też zmniejszyć negatywny wpływ biznesu na środowisko.

BIOTTS - polska firma biotechnologiczna, rozwijająca nowatorskie receptury leków w obszarze onkologii, dermatologii oraz chorób autoimmunologicznych. Opracowała autorską technologię otrzymywania uniwersalnego transdermalnego systemu terapeutycznego MTC-Y (Multifunctional Transdermal Carrier-Y). Jego unikalne właściwości pozwalają na kilkukrotne zwiększenie biodostępności substancji czynnych dzięki ich penetracji przez bariery skórne aż do kilkunastu centymetrów, sięgając tkanek miękkich oraz kości. Umożliwia to obniżenie dawki terapeutycznej przy zachowaniu pierwotnego działania i jednoczesnym osłabieniu działań niepożądanych.

60 sekund biznesu: W Polsce sięgajmy po rzeczy polskie

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
MM

Z tym Ultimo to chyba żart?! Ta firma karana za działania nie zgodne z przepisami ma dostać jakąkolwiek nagrodę? Jaki kraj, tacy nominowani..., taki prezes NIK... wszystko do góry nogami.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3