Jak zamówić dostarczenie przekazu pieniężnego do domu?

km
Klienci decydujący się na nadanie przekazu pieniężnego mogą zamówić jego dostarczenie pod wskazany adres. Jak to zrobić?

Przekazy pieniężne pozwalają na szybkie przekazywanie środków finansowych na odległość. Taką usługę oferuje m.in. Western Union. Dzięki nawiązaniu współpracy z firmą InPost klienci mogą zamówić usługę dostarczenia pieniędzy pod wskazany adres. Ustalenie optymalnego terminu doręczenia następuje w kontakcie z pracownikami operatora pocztowego.

Kto i jak może zamówić dostarczenie przekazu pieniężnego do domu? Może to zrobić zarówno nadawca przekazu, jak i osoba, do której mają trafić pieniądze. W zależności od tego, która strona transakcji będzie zamawiała usługę dostarczenia przekazu, powinna postępować zgodnie z procedurą przewidzianą przez firmę realizującą przekaz oraz InPost.

Gdy jesteś nadawcą…

…masz dwie możliwości zamówienia dostarczenia przekazu pieniężnego pod wskazany adres. Usługę możesz zamówić:

w placówce agencyjnej podczas nadawania przekazu pieniężnego
By to zrobić, należy wypełnić formularz nadania przekazu, wskazując – obok danych osobowych swoich i adresata, miasta i kraju oraz kwoty przekazu – chęć skorzystania z dodatkowej usługi.

online, wypełniając specjalny formularz

Opcja ta sprawdzi się wówczas, gdy nadawca zapomniał zaznaczyć, że chce skorzystać z doręczenia przekazu. Może się zdecydować na tę usługę również wtedy, gdy wysyła pieniądze przez Internet.

Jeżeli masz odebrać przekaz pieniężny

Przekaz pieniężny można odebrać już po kilku minutach od jego nadania w dowolnej placówce agencyjnej lub zamówić jego dostarczenie pod wskazany adres.

By adresat mógł zamówić usługę dostarczenia przekazu pieniężnego do domu, wcześniej powinien skontaktować się z nadawcą pieniędzy. Od niego musi otrzymać numer kontrolny MTCN, którego podanie jest niezbędne w rozmowie telefonicznej z pracownikiem infolinii. W odróżnieniu od nadawcy, adresat może zamówić przekaz telefonicznie lub wysyłając formularz online. Termin doręczenia pieniędzy zostanie uzgodniony w ciągu 24 godzin od rozmowy z pracownikiem infolinii – z adresatem skontaktuje się pracownik lokalnego oddziału operatora pocztowego.

Jakie zabezpieczenia stosują firmy?

Ważne jest, by wiedzieć, że takie przekazy są bezpieczne. Dodatkowa usługa – dostarczenie przekazu pieniężnego do domu – jest odpowiednio zabezpieczona przed oszustami. Zarówno nadawca, jak i adresat przekazu pieniężnego muszą podać numer kontrolny MTCN. Do numeru kontrolnego MTCN ma dostęp wyłącznie nadawca przekazu pieniężnego, bo numer ten znajduje się na potwierdzeniu, które otrzymuje się po nadaniu pieniędzy, co stanowi ochronę pieniędzy nadawcy i odbiorcy.

Kwestia bezpieczeństwa jest istotna również wówczas, gdy mowa o odbiorze pieniędzy. Kwotę przekazu może odebrać wyłącznie adresat – nie może to być członek jego rodziny lub osoba zamieszkująca z nim pod tym samym adresem. Dodatkowo musi on potwierdzić swoją tożsamość, np. okazać dowód osobisty.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska