Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Arkadiusz Milik zdobył bramkę dla Napoli
Arkadiusz Milik zdobył bramkę dla Napoli East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth przegrało u siebie z Watfordem 0:2. Artur Boruc całe spotkanie spędził na ławce Bournemouth.

Łukasz Fabiański (Swansea) – „Łabędzie”, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, przegrały na Liberty Stadium z Manchesterem United 0:4.

Jan Bednarek (Southampton) – Southampton wygrało u siebie z West Hamem 3:2. Jan Bednarek całe spotkanie spędził na ławce.

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Czyste konto Bartosza Białkowskiego w meczu Ipswich Town – Brentford (2:0).

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham przegrało na wyjeździe z Burton 1:2. Tomasz Kuszczak cały mecz spędził na ławce przyjezdnych.

Paweł Wszołek (QPR) – QPR wygrało u siebie z Hull City 2:1. Paweł Wszołek wszedł na plac gry w 63. minucie, wówczas QPR przegrywało 0:1.

Ariel Borysiuk (QPR) – Całe spotkanie na ławce londyńczyków spędził Ariel Borysiuk.

Kamil Grosicki (Hull City) – 90 minut w barwach Hull City rozegrał Kamil Grosicki.

Mateusz Klich (Leeds) – Leeds United wygrało na wyjeździe z Sunderlandem 2:0. Mateusz Klich wszedł na boisko w 81. minucie spotkania.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Gol Łukasza Teodorczyka w meczu RSC Anderlecht – St. Truiden (2:3). Reprezentant Polski wszedł na boisko w 62. minucie, a na listę strzelców wpisał się w 87. minucie.

Bułgaria:

Parva Liga:

Jacek Góralski (Łudogorec) – Łudogorec Razgrad wygrał na wyjeździe z Dunav Ruse 5:0. Jacek Góralski rozegrał 90 minut.

Daniel Kajzer (Botew) – Botew Płowdiw przegrał u siebie z Czerno More 1:2. Daniel Kajzer cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Patryk Procek (Achnas) – Achnas przegrał u siebie z Alki Oroklini 0:1. Patryk Procek całe spotkanie przesiedział na ławce gospodarzy.

Czechy:

2. Liga:

Łukasz Pielorz (Frydek Mistek) – Frydek Mistek przegrał na wyjeździe z zespołem Znojmo 1:2. Łukasz Pielorz rozegrał pełne 90 minut w zespole gości. Polak w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Brondby przegrało na wyjeździe z Aarhus 0:2. Kamil Wilczek cały mecz spędził na ławce przyjezdnych.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – AS Monaco wygrało na wyjeździe z FC Metz 1:0. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut.

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Bordeaux zremisowało na wyjeździe z Olympique Lyon 3:3. Igor Lewczuk całe spotkanie przesiedział na ławce „Żyrondystów”.

Mariusz Stępiński (Nantes) – Nantes wygrało wyjazdowe spotkanie z Troyes 1:0. Mariusz Stępiński wszedł na boisko w 91. minucie meczu.

Ligue 2:

Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – 90 minut Damiena Perquisa w meczu GFC Ajaccio - Quevilly Rouen. Ajaccio wygrało 1:0.

Grecja:

Super League

Piotr Grzelczak (Platania) – Debiut Piotra Grzelczaka w greckiej ekstraklasie. Platania Chanion zremisowała u siebie z Panathinaikosem Ateny 1:1. Grzelczak wszedł na boisko w 68. minucie.

Hiszpania:

Primera Division:

Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) – Deportivo przegrało na własnym obiekcie z Realem Madryt 0:3. Przemysław Tytoń całe spotkanie przesiedział na ławce gospodarzy.

Holandia:

Eredivisie:

Piotr Parzyszek (PEC Zwolle) – PEC Zwolle zremisowało na wyjeździe ze Spartą Rotterdam 1:1. Piotr Parzyszek, który rozegrał 68 minut, zanotował asystę przy bramce dla Zwolle.

Filip Kurto (Roda) – Roda Kerkrade przegrała u siebie z Vitesse 1:3. Filip Kurto całe spotkanie spędził na ławce Rody.

Bartłomiej Urbański (Willem II Tilburg) – Willem II przegrało na wyjeździe z Utrechtem 0:2. Bartłomiej Urbański całe spotkanie spędził na ławce gości.

Eereste Divisie:

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen wygrało na własnym obiekcie z Almere 3:1. Wojciech Golla rozegrał pełne 90 minut w zespole NEC.

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – Maastricht wygrało u siebie z G.A. Eagles 4:3. Mikołaj Smyłek cały mecz spędził na ławce MVV.

Irlandia:

Premier Division:

Łukasz Skowron (St. Patricks) – Drużyna polskiego bramkarza wygrała na własnym obiekcie z Finn Harps 4:0. Skowron całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Islandia:

1. Liga:

Tomasz Łuba (Olafsvik) – Olafsvik przegrał na własnym stadionie z Breidablikem 0:3. Tomasz Łuba rozegrał 90 minut w zespole gospodarzy.

Patryk Stefański (Akranes) – Akranes przegrał u siebie z Vestmannaeyjarem 0:1. Patryk Stefański cały mecz spędził na ławce.

2. Liga:

Robert Winogrodzki (Leiknir Faskruosfiroi) – Leiknir Faskruosfiroi przegrał na wyjeździe z Fylkir 1:4. Robert Winogrodzki rozegrał całe spotkanie w bramce gości. Po 17 kolejkach drużyna polskiego golkipera zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Remisem 1:1 zakończył się mecz Jubilo Iwata – C-Osaka. Krzysztof Kamiński rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Udana inauguracja Bundesligi w wykonaniu Bayernu Monachium. Mistrz Niemiec wygrał z Bayerem Leverkusen 3:1, a jedną z bramek dla „Bawarczyków” zdobył Robert Lewandowski, który rozegrał pełne 90 minut.

Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – Wolfsburg przegrał przed własną publicznością z Borussią Dortmund 0:3. Jakub Błaszczykowski przebywał na boisku przez 43 minuty. Reprezentant Polski doznał niegroźnej kontuzji.

Łukasz Piszczek (Borussia) – 90 minut w barwach Borussii Dortmund rozegrał Łukasz Piszczek.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Freiburg bezbramkowo zremisował na własnym stadionie z Eintrachtem Frankfurt. Rafał Gikiewicz wciąż jest bramkarzem rezerwowym Freiburga.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim wygrało na własnym obiekcie z Werderem Brema 1:0. Eugen Polanski wszedł na boisko w 74. minucie meczu. Dziesięć minut później padła zwycięska bramka dla gospodarzy.

Marcin Kamiński (Stuttgart) – Stuttgart porażką zainaugurował nowy sezon Bundesligi. Beniaminek przegrał na wyjeździe z Herthą BSC 0:2. Marcin Kamiński rozegrał 90 minut.

2. Bundesliga:

Artur Sobiech (Darmstadt) – Darmstadt wygrało u siebie z St. Pauli 3:0. Artur Sobiech rozegrał 69 minut.

Waldemar Sobota (St. Pauli) – 82 minuty w barwach St. Pauli rozegrał Waldemar Sobota.

Adam Bodzek (Fortuna) – Fortuna Dusseldorf wygrała na własnym obiekcie z Kaiserslautern 2:0. Adam Bodzek wszedł na boisko w 79. minucie spotkania.

Norwegia:

Tippeligaen:

Jakub Serafin (Haugesund) – 90 minut Jakuba Serafina w meczu Rosenborg – Haugesund (0:1).

2. liga:

Grzegorz Flasza (Tromsdalen) – Tromsdalen, z Grzegorzem Flaszą w bramce, zremisowało na wyjeździe z walczącym o awans Startem 2:2.

Portugalia:

Primeira Liga:

Mateusz Zachara (Tondela) – Debiut Mateusza Zachary w portugalskiej ekstraklasie w barwach Tondeli. Drużyna polskiego napastnika przegrała na własnym obiekcie z Estorilem Praia 2:3. Zachara wszedł na boisko w 84. minucie meczu.

Rosja:

Premjer Liga:

Maciej Rybus (Lokomotiw) – Derby Moskwy dla Lokomotiwu! Drużyna Macieja Rybusa wygrała wyjazdowe spotkanie ze Spartakiem 4:3. Maciej Rybus przebywał na boisku przez 49 minut.

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar Perm przegrał u siebie z Zenitem Sankt Petersburg 0:1. Janusz Gol wszedł na plac gry w 78. minucie spotkania.

Rumunia:

1. Liga:

Piotr Polczak (Astra) – Astra Giurgiu bezbramkowo zremisowała na własnym obiekcie z Poli Iasi. Piotr Polczak cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Słowacja:

Fortuna Liga:

Jakub Więzik (Tatran Presov) – 90 minut Jakuba Więzika w meczu Zlate Moravce – Tatran Presov (4:1).

Gerard Bieszczad (MFK Zemplin) – Zemplin Michalovce wygrał na wyjeździe z Trenczynem 2:1. Gerard Bieszczad całe spotkanie spędził na ławce MFK.

2. liga:

Szymon Gruca (Partizan) – Partizan Bardejov przegrał na wyjeździe z Interem Bratysława 0:5. Gruca przebywał na boisku do 77. minuty.

Sebastian Szczepański (Partizan) – Sebastian Szczepański spotkanie z Interem rozpoczął na ławce Partizana. Polak wszedł na murawę w 46. minucie.

Szkocja:

Premiership:

Rafał Grzelak (Hearts) – „Serca” bezbramkowo zremisowały na wyjeździe z Rangers Glasgow. Rafał Grzelak wszedł na plac gry w 76. minucie, zastępując na murawie Jamie Brandona.

Krystian Nowak (Hearts) – Krystian Nowak również spotkanie z Rangersami rozpoczął na ławce. Polak wszedł na murawę w 63. minucie meczu.

Turcja:

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep Belediyespor przegrał u siebie z Gaziantepsporem 0:1. Adam Stachowiak rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Ukraina:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 90 minut Tomasza Kędziory w barwach Dynama Kijów w meczu ze Stalą Kamianske (4:1).

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – TNS wygrało na własnym obiekcie z Bala Town 3:0. Adrian Cieślewicz cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Włochy:

Serie A:

Arkadiusz Milik (Napoli) – Gol Arkadiusza Milika w meczu Hellas Verona – SSC Napoli (1:3). Reprezentant Polski przebywał na boisku przez 61 minut, wówczas na placu gry zastąpił go Dries Mertens.

Piotr Zieliński (Napoli) – Piotr Zieliński rozegrał 90 minut w zespole Napoli.

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Juventus na inaugurację nowego sezonu Serie A wygrał na własnym obiekcie z Cagliari 3:0. Wojciech Szczęsny całe spotkanie spędził na ławce Mistrza Włoch.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – Sampdoria Genua wygrała u siebie z Benevento 2:1. Bartosz Bereszyński całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Karol Linetty (Sampdoria) – Karol Linetty wszedł na plac gry w 68. minucie.

Dawid Kownacki (Sampdoria) – Dawid Kownacki całe spotkanie spędził na ławce Sampdorii.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Fiorentina przegrała na wyjeździe z Interem Mediolan 3:0. Bartłomiej Drągowski cały mecz spędził na ławce „Violi”.

Bartosz Salamon (Spal) – Beniaminek Serie A bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Lazio. Bartosz Salamon całe spotkanie spędził na ławce gości.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – Roma wygrała na wyjeździe z Atalantą Bergamo 1:0. Łukasz Skorupski całe spotkanie spędził na ławce Romy.

Paweł Bochniewicz (Udinese) – Udinese Calcio przegrało u siebie z Chievo 1:2. Paweł Bochniewicz całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Paweł Jaroszyński (Chievo) – Również Paweł Jaroszyński spotkanie Udinese - Chievo oglądał z wysokości ławki rezerwowych.

Wyspy Owcze:

1. Liga:

Michał Przybylski (Skala) – Gol Michała Przybylskiego w meczu Skala Itrottarfelag – Klaksvik (1:2).

Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:

Atromitos – Smyrnis (Bartłomiej Babiarz)
Jong PSV – Graafschap (Filip Bednarek)
Valur – Grindavik (Maciej Majewski)

Jakie hobby mają reprezentanci Polski?

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24