Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? 8-10.02 [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych?
Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? EASTNEWS
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth, z Arturem Borucem w bramce, przegrało na wyjeździe z Liverpoolem 0:3.

Łukasz Fabiański (West Ham United) – WHU, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, zremisowało na wyjeździe z Crystal Palace 1:1.

Jan Bednarek (Southampton) – 90 minut Jana Bednarka w meczu Southampton – Cardiff (1:2).

Championship:

Mateusz Klich (Leeds United) – 58 minut Mateusza Klicha w meczu Middlesbrough – Leeds United (1:1). Po 31 kolejkach Leeds zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 58 punktów (2 „oczka” straty do liderującego Norwich).

Kamil Grosicki (Hull City) – 90 minut Kamila Grosickiego w meczu Derby – Hull (2:0).

Paweł Olkowski (Bolton) – Mecz Bolton – Preston (1:2) spędził na ławce.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town, z Bartoszem Białkowskim w bramce, przegrało na wyjeździe z Norwich 0:3.

Paweł Wszołek (QPR) – QPR przegrało u siebie z Birmingham 3:4. Paweł Wszołek wszedł na boisko w 61. minucie.

Australia/Nowa Zelandia:

A League:

Filip Kurto (Wellington Phoenix) – Filip Kurto wyjazdowy mecz z Newcastle Jets (1:1) spędził na ławce

Michał Kopczyński (Wellington Phoenix) – Pełne 90 minut w starciu z Newcastle Jets.

Azerbejdżan

1. Liga:

Jakub Rzeźniczak (Karabach) – Karabach Agdam wygrał na wyjeździe z SumQayitem. Polak cały mecz spędził na ławce.

Belgia:

Jupiler League:

Jakub Piotrowski (KRC Genk) – Mecz Genk – Standard Liege (2:0) spędził na ławce.

Proximus League:

Bartosz Kapustka (OH Leuven) – 88 minut w meczu KV Mechelen – OH Leuven (2:1). Drużyna Kapustki zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Chorwacja:

1. Liga:

Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) – Mecz Dinamo Zagrzeb – Istra 1961 (1:0) spędził na ławce.

Krystian Nowak (Slaven Belupo) – 90 minut Krystiana Nowaka w meczu Slaven Belupo – HNK Gorica (2:0).

Łukasz Zwoliński (HNK Gorica) – Całe spotkanie w zespole HNK rozegrał Łukasz Zwoliński.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Patryk Procek (AEL Limassol) – Czyste konto Patryka Procka w meczu Apollon – AEL Limassol (0:0).

2. Liga:

Mateusz Taudul (Omonia Aradippou) – Mateusz Taudul obronił rzut karny w meczu Anagennissi Derynias – Omonia Aradippou (2:1).

Bruno Żołądź (AS Othellos Athienou) – Bruno Żołądź, były zawodnik m.in. Stali Stalowa Wola, strzelił gola w meczu Othellos Athienou – AE Zakakiou (5:1).

Dania:

Super League:

Kamil Grabara (Aarhus) – Debiut Kamila Grabary w duńskiej ekstraklasie. Polski bramkarz zachował czyste konto w meczu Aarhus - Esbjerg (2:0).

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – Kamil Glik sprokurował rzut karny w meczu Montpellier – AS Monaco (2:2). Reprezentant Polski został ukarany żółtą kartką.

Ligue 2:

Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – 90 minut w meczu Red Star – GFC Ajaccio (1:1).

Grecja:

Karol Świderski (PAOK) – Mecz PAOK – Olympiakos (3:1) spędził na ławce.

Hiszpania:

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Malaga) – Mecz Malaga – Las Palmas (0:0) spędził na ławce.

Holandia:

Eredivisie:

Filip Bednarek (Heerenveen) – Mecz Heerenveen – PEC Zwolle (1:1) spędził na ławce.

Karol Niemczycki (Breda) – Mecz N.A.C. Breda – AZ Alkmaar (0:3) przesiedział na ławce gospodarzy.

Irlandia Północna:

1. Liga:

Łukasz Gwiazda (Glentoran) – Dwa gole Łukasza Gwiazdy w meczu Warrenpoint Town - Glentoran (0:5).

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Gol, asysta i żółta kartka Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern Monachium – Schalke 04 Gelsenkirchen (3:1).

Łukasz Piszczek (Borussia) – 90 minut i asysta Łukasza Piszczka w meczu Borussia Dortmund – Hoffenheim (3:3).

Marcin Kamiński (Fortuna Dusseldorf) – Pełne 90 minut Marcina Kamińskiego w meczu Fortuna – Stuttgart (3:0). Polski defensor w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Adam Bodzek (Fortuna Dusseldorf) – Całe spotkanie rozegrał również Adam Bodzek.

Dawid Kownacki (Fortuna Dusseldorf) – Dawid Kownacki cały mecz spędził na ławce.

2. Bundesliga:

Rafał Gikiewicz (Union Berlin) – Czyste konto Rafała Gikiewicza w meczu Union Berlin – Sandhausen (2:0).

Waldemar Sobota (St. Pauli) – Mecz FC Koeln – St. Pauli (4:1) spędził na ławce.

Rumunia:

1. Liga:

Sebastian Rudol (Sepsi OSK Sfantu Gheorghe) – Mecz Sepsi – Dinamo Bukareszt (0:1) spędził na ławce gospodarzy.

Turcja:

2. liga:

Adam Stachowiak (Denizlispor) – Czyste konto Adama Stachowiaka w meczu Denizlispor – Altinordu (1:0). Polski bramkarz w doliczonym czasie gry został ukarany żółtą kartką. Denizlispor jest liderem tureckiej drugiej ligi.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – TNS wygrało u siebie z Newtown 5:0, a Adrian Cieślewicz przebywał na placu gry od 46. minuty.

Arkadiusz Piskorski (Druids) – 67 minut i żółta kartka Arkadiusza Piskorskiego w meczu Cardiff Metropolitan – Druids (3:0).

Włochy:

Serie A:

Krzysztof Piątek (AC Milan) – Gol Krzysztofa Piątka w meczu AC Milan – Cagliari (3:0). Polski napastnik przebywał na boisku przez 65 minut.

Arkadiusz Milik (Napoli) – Napoli bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z Fiorentiną. Arkadiusz Milik wszedł na boisko w 62. minucie.

Piotr Zieliński (Napoli) – Piotr Zieliński rozegrał całe spotkanie. W drugiej połowie został ukarany żółtą kartką.

Karol Linetty (Sampdoria) – 90 minut i żółta kartka Karola Linettego w meczu Sampdoria – Frosinone (0:1).

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – 90 minut w meczu z Frosinone.

Bartosz Salamon (Frosinone) – Salamon rozegrał całe spotkanie w barwach Frosinone.

Łukasz Skorupski (Bolonia) – Bolonia, z Łukaszem Skorupskim w bramce, zremisowało u siebie z Genoą 1:1.

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Czyste konto Wojciecha Szczęsnego w meczu Sassuolo – Juventus (0:3).

Mariusz Stępiński (Chievo) – 90 minut w meczu Chievo – AS Roma (0:3).

Paweł Jaroszyński (Chievo) – Mecz z Romą spędził na ławce.

Łukasz Teodorczyk (Udinese) – Udinese przegrało na wyjeździe z Torino 0:1. Łukasz Teodorczyk wszedł na boisko w doliczonym czasie gry.

Arkadiusz Reca (Atalanta) – Mecz Atalanta Bergamo – Spal (2:1) spędził na ławce.

Thiago Cionek (Spal) – 90 minut w meczu z Atalantą.

Serie B:

Michał Marcjanik (Carpi) – Mecz Brescia – Carpi (3:1) spędził na ławce.

Paweł Dawidowicz (Hellas) – Mecz Hellas – Crotone (1:1) spędził na ławce.

Przemysław Szymiński (Palermo) – Palermo wygrało na wyjeździe z Perugią 2:1. Przemysław Szymiński rozegrał pełne 90 minut.

Tomasz Kupisz (Livorno) – 90 minut w meczu Livorno – Cosenza (2:0).

Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:
Vendsyssel – Midtjylland (Rafał Kurzawa)
Asteras (Dawid Kort) – Aris
Ankaragucu (Michał Pazdan) - Kasimpasa

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? 8-10.02 [RAPORT, WIDEO] - Gol24